freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، تیمی از موسسه تکنولوژی ماساچوست با استفاده از راکتور توکامک Alcator C-Mod بالاترین فشار پلاسمایی که تاکنون به ثبت رسیده را خلق کردند. فشار بالا و دمای شدید برای هم‌جوشی اتم‌ها با یکدیگر حیاتی است تا مقدار زیادی انرژی آزاد شود.

هم‌جوشی یا گداخت هسته‌ای به خورشید انرژی می‌دهد و از مدت‌ها قبل این نوع انرژی به عنوان راه‌حل نهایی برای تامین انرژی جهان و توقف تغییر آب و هوا مطرح شده است.

اکنون دانشمندان موسسه تکنولوژی ماساچوست رکورد فشار پلاسما را در دمای 35 میلیون سانتیگراد و دوام 2 ثانیه‌ای به بیش از 2 اتمسفر افزایش داده است که یک افزایش 16 درصدی نسبت به رکورد پیشین ثبت شده در سال 2005 بود. این پیشرفت مهم روز دوشنبه در اجلاس هم‌جوشی آژانس بین‌المللی  انرژی اتمی در ژاپن ارائه شد.

گداخت موفقیت‌آمیز به معنی کسب انرژی بیش‌تر است و این امر به ترکیب فشار دما و زمان برای رسیدن به یک مقدار شاخص در نقطه‌ای نیاز دارد که واکنش‌ها به خود استمراری برسند. این موضوع دست نیافتنی مانده بود اما رکورد موسسه تکنولوژی ماساچوست نشان می‌دهد که استفاده از میدان مغناطیسی بسیار شدید برای مهار پلاسما ممکن است امیدوار کننده‌ترین راه در جهت راکتورهای هم‌جوشی هسته‌ای قابل استفاده باشد.

دال میاد، معاون پیشین آزمایشگاه فیزیک پلاسمای پرینستون در این باره گفت: این موفقیت چشمگیر به شمار می‌آید. این رکورد فشار پلاسما، روش میدان مغناطیسی بالا را به عنوان راهی جذاب در جهت انرژی هم‌جوشی قابل استفاده به اثبات رساند.

پروفسور ریکاردو بتی از دانشگاه روچستر نیویورک نیز در این باره اظهار کرد: این نتایج تایید می‌کند که فشار بالای مورد نیاز برای سوختن پلاسما به بهترین شکل می‌تواند از سوی توکامک‌های با میدان مغناطیسی مانند Alcator C-Mod به دست آید.

با این حال، این رکورد جهانی در آخرین روز فعالیت توکامک موسسه تکنولوژی ماساچوست به دست آمد زیرا بودجه‌ای که از سوی وزارت انرژی ایالات متحده پرداخت می‌شد اکنون به پایان رسیده است. ایالات متحده در کنار اتحادیه اروپا، چین، هند، کره جنوبی، روسیه و ژاپن بودجه هم‌جوشی خود را به راکتور هم‌جوشی عظیمی که ایتر نامیده می‌شود اختصاص می‌دهند.

این توکامک عظیم 7 طبقه با آهن‌رباهایی به وزن مشابه یک بویینگ 747 در جنوب فرانسه در حال ساخت است. حجم توکامک ایتر 800 برابر بزرگ‌تر از مخزن موسسه تکنولوژی ماساچوست خواهد بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸:۳ دیده شده : ۴۴بار نویسنده : admin

رکورد جدید وزنه برداری رکورد جدید گینس رکوردهای جدید گینس رکوردهای جدید گینس 2013 رکوردهای جدید گینس 2012 ركورد جديد گينس ركوردهاي جديد گينس رکوردهای جدید کتاب گینس عکس رکوردهای جدید گینس رکوردهای جدید گینس 2015 رکوردهای جدید گینس 2014 جدیدترین رکورد های گینس آخرین رکورد های گینس جدیدترین رکورد های ثبت شده در گینس دانلود جدیدترین کلیپ های رکورد گینس جدیدترین رکورد گینس جدیدترین رکورد گینس 2015 جدیدترین رکورد گینس 2012 جدیدترین رکوردهای گینس جدیدترین رکوردهای گینس 2014 جدیدترین رکوردهای گینس 2013 جدیدترین رکوردهای گینس 2012 جدیدترین رکوردهای جهانی گینس جدیدترین رکوردهای کتاب گینس عکس جدیدترین رکوردهای گینس هم جوشی هسته ای هم جوشی هسته ای در خورشید شکافت و همجوشی هسته ای هم جوشی هسته ای چیست واکنش همجوشی هسته ای در خورشید ماساچوست در امهرست دانشگاه ماساچوست در امهرست ماساچوست امهرست زندگی در ماساچوست هزینه زندگی در ماساچوست هزینه زندگی در ایالت ماساچوست ساعت در ماساچوست ساعت ماساچوست دانشگاه ماساچوست امهرست دانشگاه ماساچوست در بوستون تحصیل در ماساچوست هزینه تحصیل در دانشگاه ماساچوست تحصیل در موسسه فناوری ماساچوست شرایط تحصیل در دانشگاه ماساچوست دانشگاه ماساچوست در لوول دانشگاه ماساچوست لوول رکورد جدید هم‌جوشی هسته‌ای در ماساچوست

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۷۱
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها