freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


انرژی انسان‌ها یکی از بکرترین و دست نخورده‌ترین منابع انرژی تجدیدپذیر در جهان است. دستگاه‌های کوچک می توانند با بهره برداری از انرژی جنبشی حاصل از فعالیت‌های فیزیکی عادی و روزانه انسان‌ها در موقعیت‌های مختلف از جهات زیادی به طبیعت و حفظ محیط زیست کمک کنند. گجت‌هایی که نیروی آنها از انرژی بدن انسان تامین می‌شود با تبدیل حرکت فیزیکی انسان به الکتریسته قابل استفاده مجدد، وابستگی به سوخت‌های فسیلی و باتری‌هایی که موجب آسیب رساندن به محیط زیست می‌شوند، کاهش پیدا می‌کند. تجهیزاتی که می توانند انرژی انسان را به انرژی تجدیدپذیر تبدیل کنند بسیار متنوع هستند.در ادامه با شش گجت جالب که می‌توانند از حرکات بدن انسان بهترین استفاده را بکنند آشنا خواهیم شد.

لامپی که با دویدن شما نور تولید می‌کند

6 ابزار برای تولید برق از فعالیت‌های فیزیکی بدن شما

 Million Mile Light یک لامپ بسیار سبک است که به دوندگان و علاقه مندان به ورزش امکان می‌دهد در تاریکی شب بدون نگرانی از تصادف با وسایل نقلیه در فضاهای باز ورزش کنند. این لامپ LED به وسیله یک گیره به لباس شما متصل شده و مبتنی بر فعالیت‌های فیزیکی شما به صورت پیوسته از خود نوری را تولید می‌کند تا شما مطمئن باشید که وسایل نقلیه می‌توانند از فاصله 200 یاردی حضور شما را تشخیص دهند. طول عمر این لامپ 100000 ساعت است و 30 دلار نیز قیمت دارد.

 

کاشی‌هایی که پرش های شما را به انرژی تبدیل می‌کنند

 شرکت Energy Floor نوعی کف مخصوص تولید انرژی طراحی کرده و به منظور به نمایش گذاشتن این فناوری، یک کف نیمه شفاف با نمایشگر LED پویا تولید کرده که انرژی آن از تکان‌ها و حرکات افراد تامین می‌شود. حرکات افراد از طریق این کف به یک ژنراتور کوچک منتقل شده و هر یک از کاشی های 30 اینچی مربع این کف می‌توانند تا 35 وات خروجی پایدار تولید کنند.

 

پدال بزنید تا گوشی هوشمندتان شارژ شود

6 ابزار برای تولید برق از فعالیت‌های فیزیکی بدن شما

 دوچرخه ای که مشاهده می کنید از بامبو تولید شده و از جهان مختلفی به محیط زیست کمک می کند. یک شرکت مکزیکی به نام Bamnootec، دوچرخه هوشمندی را تولید کردند که از انرژی پدال‌های خود استفاده کرده و این انرژی را به انرژی تجدیدپذیر تبدیل می‌کند. به این ترتیب دوچرخه سوار می‌تواند با استفاده از یک آداپتور متصل به دوچرخه گجت‌های کوچکی از جمله گوشی هوشمند یا Mp3 پلیر خود را در زمان حرکت دوچرخه شارژ کند. این دوچرخه هم چنین دارای یک داشبورد هدایتگر است که می‌تواند زمان و مسافت طی شده را محاسبه کند. بخش عمده‌ای از فریم این دوچرخه نیز از بامبو تولید شده، به این ترتیب این دوچرخه از مواد اولیه گرفته تا زمان استفاده کمترین آسیب را محیط زیست می‌رساند.

 

کفش‌هایی که با راه رفتن شما انرژی تولید می کنند

6 ابزار برای تولید برق از فعالیت‌های فیزیکی بدن شما

 فعالیت ساده‌ای مانند راه رفتن می‌تواند وسایل الکترونیکی شما را شارژ کند و این فناوری زودتر از آنچه فکرش را بکنید به بازار عرضه خواهد شد. محققان Wisconsin-Madison یک جفت کفی کفش تولید کرده‌اند که می‌تواند از قدم‌های افراد 20 وات انرژی تولید کند. این اختراع جرقه تاسیس شرکت نوپای InStep NanoPower را زد، استارتاپی که در تلاش است تا کفش هایی مجهز به کفی‌های تولید انرژی تولید کند. این کفش‌ها مناسب ساکنان شهرهای شلوغ، دانشجویان، و سایر افرادی است که ساعت‌های طولانی پیاده راه می‌روند تا بتوانند از کفش های خود به عنوان منبع تولید انرژی تجدیدپذیر نیز استفاده کنند.

فروشگاهی با قابلیت تولید انرژی از قدم‌های مشتریان

6 ابزار برای تولید برق از فعالیت‌های فیزیکی بدن شما

 تولید انرژی تجدیدپذیر در یک مرکز خرید بین شهری چندان آشنا به نظر نمی‌رسد اما این ایده بسیار کارآمد است زیرا افراد زیادی در این مراکز خرید تردد دارند. یک شرکت انرژی پاک به نام Pavegen سال گذشته 68 کاشی مخصوص کاف با قابلیت تولید انرژی از حرکات فیزیکی را در یک فروشگاه Johannesburg نصب کرد تا آگاهی مردم را دباره مشکلاتی که مناطق روستایی برای تامین انرژی مورد نیاز خود دارند، افزایش دهد. این کاشی‌ها انرژی یک نمایشگر تعاملی داده را تامین می‌کنند که اطلاعات فوتبالی را در لحظه نمایش می‌دهد و در عین حال برق مورد نیاز برخی مناطق در آفریقای جنوبی را نیز تامین می‌کند. در این فروشگاه در هر ماه بیش از 20 میلیون قدم برداشته می‌شود که به معنی تولید میزان زیادی از انرژی و تاثیر مثبتی بر زندگی افرادی است که به امکانات اولیه از جمله روشنایی و گرما نیاز دارند.

پارچه پوشیدنی با قابلیت تولید انرژی

6 ابزار برای تولید برق از فعالیت‌های فیزیکی بدن شما

 گروهی از مهندسان Georgia Tech به تازگی نوعی پارچه هیبریدی تولید کرده‌اند که از انرژی خورشیدی و انرژی جنبشی برای تولید انرژی پاک استفاده می‌کند. از این پارچه نسل آینده می‌توان برای تولید لباس‌، پرده و حتی چادر مخصوص کمپ استفاده کرد. در این پارچه از سلول‌های خورشیدی ساخته شده از الیاف پلیمر و نانوژنراتورهای الکتریسته تماسی در کنار الیاف پشمی استفاده شده تا یک پارچه نرم، سبک و قابل تنفس تولید شود که بتواند میزان زیادی الکتریسیته تولید کند. تولیدکنندگان این پارچه به دنبال یافتن راهکاری برای ضد آب کردن این محصول و افزایش دوام و طول عمر آن هستند. به این ترتیب به زودی می‌توانید پیراهنی را خریداری کنید که گوشی هوشمند شما را شارژ خواهد کرد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴:۳۵ دیده شده : ۸۷بار نویسنده : admin

6 ابزار فوق سری روانشناسی ابزارهای 6 سیگما راهنمای ابزارهای شش سیگما ابزارهای شش سیگما برای تولید اسپرم چه بخوریم برای تولید اسپرم چی بخوریم برای تولید اسپرم برای تولید اسپرم بیشتر غذاهای مناسب برای تولید اسپرم دارو برای تولید اسپرم تغذیه برای تولید اسپرم غذاهایی برای تولید اسپرم خوراکی برای تولید اسپرم بهترین غذا برای تولید اسپرم برای تولید هر تن کاغذ برای تولید قارچ چکار باید کرد برای تولید قارچ برای پرورش قارچ چه باید کرد برای پرورش قارچ وام برای تولید قارچ سرمایه لازم برای تولید قارچ مواد لازم برای تولید قارچ قیمت کمپوست برای تولید قارچ وسایل لازم برای تولید قارچ وسایل مورد نیاز برای تولید قارچ برای تولید کاغذ چند درخت برای تولید شیر مادر برای تولید بیشتر اسپرم برای تولید یک تن کاغذ تولید یک تن کاغذ اسم برای تولیدی پوشاک اسم برای تولیدی اسم برای تولیدی کفش اسم برای تولیدی مانتو اسم برای تولیدی خیاطی اسم برای تولیدی مبل انتخاب اسم برای تولیدی پوشاک انتخاب اسم برای تولیدی اسم برای شرکت تولیدی انتخاب اسم برای تولیدی کفش برق از کجا می اید برق از تولید تا مصرف تولید برق از نیروگاه تا مصرف کننده مراحل تولید برق از نیروگاه تا مصرف کننده برق از پشت کنتور آموزش گرفتن برق از پشت کنتور گرفتن برق از پشت کنتور برق دزدی از پشت کنتور کشیدن برق از پشت کنتور برق پشت کنتور برق پشت کنتوری نحوه گرفتن برق از پشت کنتور برق پشت كنتور چگونه از پشت کنتور برق بگیریم برق آزمون برق آزمون علی اصغر امینی آزمون برق صنعتی درجه 2 آزمون برق نظام مهندسی آزمون برق منطقه ای آزمون برق نظام مهندسی آبان 93 آزمون برق نظام مهندسی 92 نتایج آزمون برق نتایج آزمون برق ساختمان درجه 2 نتایج آزمون برق خودرو برق از خورشید تولید برق از خورشید گرفتن برق از خورشید برق از انرژی خورشیدی برق خورشیدی برق خورشیدی قیمت برق خورشیدی برای خانه برق خورشیدی شیراز برق خورشید برق خورشیدی (آفتاب الکتریک) برق از کویل به دلکو برق را از کوئل به دلکو می رساند برق از چشم پریدن تولید برق از انرژی خورشیدی برق انرژی خورشیدی هزینه تولید برق از انرژی خورشیدی دستگاه تولید برق از انرژی خورشیدی چگونگی تولید برق از انرژی خورشیدی نحوه تولید برق از انرژی خورشیدی برق و انرژی خورشیدی تولید برق از انرژی خورشید تولید برق از طریق انرژی خورشیدی برق از کجا تامین می شود برق تهران از کجا تامین می شود برق خانه از کجا تامین می شود برق خانه ی ما از کجا تامین می شود برق کشتی چگونه تامین می شود برق ازاد کرمانشاه گروه برق ازاد کرمانشاه سایت برق ازاد کرمانشاه گروه برق دانشگاه آزاد کرمانشاه سایت برق دانشگاه ازاد کرمانشاه وبلاگ برق دانشگاه ازاد کرمانشاه بدن شما 6 ابزار برای تولید برق از فعالیت‌های فیزیکی بدن شما

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۴
  • تعداد حاضران : ۱۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها