freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۶۸۷۱

۱۳۵  بازدید

برترین ها: پارک ایالتی هیکوری ران در شمال شهر کربن، در فلات پوکونو در شمال شرقی پنسیلوانیا یکی از قابل توجه ترین ویژگی های زمین شناسی را در این ایالت دارد. این منطقه بستر بزرگی به طول 120 در 550 متر است و حداقل 4 متر عمق دارد و پر از سنگ هایی است که بیشتر آن ها اندازه معمولی کمتر از 1.2 متر قطر دارند، هرچند قطر بعضی از آن ها بیش از 7.5 متر هم می رسد.

این مزرعه سنگ واقعا تمیز است به این معنی که هیچ دیگری مثل شن و ماسه یا خاک رس بین سنگ ها را پر نکرده است و اگر از نزدیک گوش کنید می توانید گاهی صدای جریان آب را زیر سنگ ها بشنوید. مرز این محدوده نامنظم است اما سطح آن به طرز شگفت انگیزی صاف است. سنگ ها عمدتا از جنس ماسه سنگ قرمز و کنگلومرای قرمز با کوارتز سفید هستند.

اعتقاد بر این است که این محدوده محصول یخبندان و حدود 20 هزار سال پیش شکل گرفته است و از آن زمان تاکنون تقریبا بدون تغییر باقی مانده است و یک اثر واقعی از گذشته به شمار می رود. سنگ ها از کوه های اطراف براثر چرخه ذوب و انجماد مستمر شکسته و جدا شده اند. در طول تابستان آب به میان این سنگ های متخلخل تراوش می کرد و زمستان یخ می زد. آب یخ زده حجیم می شد و نیروی قدرتمند کافی برای شکستن سنگ ها را فراهم می کرد. هنگامی که یخچال های طبیعی ذوب شدند، آب ذوب شده قلوه سنگ ها را حمل می کرد و آن ها را روی دره ذخیره می کرد. این فرآیند در یک دوره چندهزار ساله اتفاق می افتاد و در نتیجه آن زمین بزرگی از تخته سنگ که امروزه مشاهده می شود، شکل گرفت. هنگامی که یخچال های طبیعی پنسیلوانیا ناپدید شدند و هوا گرم شد همه جنبش ها متوقف شد و این سنگ ها به مدت ده ها هزار سال ثابت ماندند.این منطقه به عنوان نشانه ملی طبیعی در سال 1967 تعیین شد.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳:۱۹ دیده شده : ۷۰بار نویسنده : admin

تختيم مزرعة المشاغبين تختيم لعبة مزرعة المشاغبين العاب تختيم مزرعة المشاغبين تختيم مزرعة الحيوانات سنگ درمانی سنگ درمانی چیست سنگ درمانی در اسلام سنگ درمانی ماه تولد سنگ درمانی در ایران سنگ درمانی شوفل برگر سنگ درمانی عقیق سنگ درمانی چاکرا سنگ درمانی و خواص سنگها سنگ درمانی میگرن سنگ در نجف سنگ در نجف چیست؟ سنگ در نجف اصل سنگ در نجف مودار سنگ در نجفی سنگ در نجف خواص سنگ در نجف قیمت خاصیت سنگ در نجف فواید سنگ در نجف خواص سنگ در نجفی سنگ در سنگ در کیسه صفرا سنگ در حالب سنگ در مثانه سنگ در نجف چیست سنگ در حسینی سنگ در معماری سنگ در كيسه صفرا وجود سنگ در کیسه صفرا علایم سنگ در کیسه صفرا علائم سنگ در کیسه صفرا علت سنگ در کیسه صفرا درمان سنگ در کیسه صفرا سنگریزه در کیسه صفرا سنگ در گردن کیسه صفرا سنگ کیسه صفرا درمان سنگ حالب در مردان سنگ كليه در حالب درمان سنگ در حالب سنگ در لوله حالب دفع سنگ در حالب علائم سنگ در حالب سنگ شکنی در حالب ماندن سنگ در حالب سنگ در مسیر حالب سنگ درماني چيست ؟ سنگ در مثانه درمان سنگ مثانه در مردان سنگ مثانه در زنان سنگ مثانه در دوران بارداری سنگ مثانه در کودکان سنگ مثانه در خانم ها سنگ مثانه در سگ سنگ مثانه در نوزادان سنگ مثانه در گربه خواص سنگ در حسینی خاصیت سنگ در حسینی عکس سنگ در حسینی سنگ حسینی سنگ در معماری داخلی سنگ در معماری سنتی سنگ در معماری اسلامی سنگ در معماری ایرانی سنگ در معماری ایران کاربرد سنگ در معماری نقش سنگ در معماری انواع سنگ در معماری کتاب سنگ در معماری مزرعه تخت سنگ در پارک ایالتی هیکوری ران

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۷
  • تعداد حاضران : ۱۷۲
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها