freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در کنگره 3000 شهید استان خراسان شمالی که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه برگزاری این قبیل محافل و مجالس قطعا مفید خواهد بود، اظهار کرد: این اذکار مقدس، آیات شریفه قرآن و احادیث نورانی که در این محافل اجرا می‌شود قطعا به ارواح شهدا تقدیم خواهد شد؛ اما برای ما بیش از آن‌ها می‌تواند مفید باشد.

وی در بخش ابتدایی سخنان خود به آثار شهادت اشاره کرد و با تبیین چهار محور در این زمینه گفت: اولین اثر شهادت برای خود شهید است، شهادت برای شهید دروازه‌ای را می‌گشاید و او را به جایگاهی می‌رساند که به تعبیر قران کریم حیات جاودانه است، حقیقت این حیات و زندگی و واقعیت آن برای ما معلوم نیست و موتور فکر ما قدرت پرواز در آن مرحله از رافت و بلندی را ندارد تا بتوانیم جایگاه شهید را درک کنیم.

دادستان کل کشور با اشاره به آیه‌ای از سوره مبارکه بقره که در وصف منزلت و جایگاه شهید نازل شده است، تصریح کرد: در این آیه اشاره شده که به کشته شدگان در راه خدا مردگان نگویید بلکه آن‌ها زنده‌ هستند و شما نمی‌توانید حیات شهید را درک کنید.

وی ادامه داد: همچنین در آیه‌ای دیگر از سوره بقره اشاره شده که شهدا «عند ربهم یرزقون» هستند، آیا حقیقت عند ربهم و حقیقت یرزقون را ما می‌توانیم در این مرحله از جهان خاکی درک کنیم در حالی که آن‌ها وقتی به آن جایگاه می‌رسند، بشارت و مژده می‌دهند.

منتظری از الگو بودن شهید برای دیگران به عنوان اثر دوم شهادت یاد کرد و افزود: بسیاری از فضائل و خلقیات انسانی از طریق شهید به دیگران منتقل می‌شود.

وی بیان کرد: اینکه به خواندن وصیت نامه‎های شهدا، توجه به زندگی آن‌ها و بالاتر از همه به مرور نهضت مقدس ابی عبدالله الحسین (ع) آموزگار دانشگاه شهادت در طول تاریخ تحت لوای عزاداری برای نسل‌های مختلف توصیه شده به دلیل این است که شهید برای دیگران جایگاهی را دارد که می‌تواند الگو باشد.

دادستان کل کشور در تبیین اثر سوم شهادت یادآور شد: شهید با شهادتش و با راهی که رفته است برای جامعه و مردم اثر بسیار مثبت و مهمی دارد.

منتظری ادامه داد: امنیتی و استقلالی که امروز در کشور ما زبانزد دوست و دوشمن است و همچنین پیشرفت‌های علمی و صنعتی که با همه مشکلات و محدودیت‌هایی که دشمنان فراهم کرده و می‌کند حاصل شده است، مرهون خون شهدا است.

وی با طرح این سئوال که اگر خون شهدا و لبیک مردم به دعوت رهبری نباشد آیا امام و پیشوا می‌تواند در مسیر تحقق رسالت خود موفق شود، افزود: خدا در قرآن کریم خطاب به پیامبر (ص) می‌فرماید من با نصر و یاری خود و کمک مومنین تو را پیروز کردم؛ یعنی همان حضور در صحنه کسانی که پروانه وار به دور وجود مقدس آن حضرت می‌چرخیدند موجب پیروزی ایشان شدند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه عدم اجابت، ائمه معصومین (ع) را از اهداف عالیه و مقدسی که داشتند بازداشت، گفت: آنجایی که اجابت عمومی بود موفق می‌شدند کما اینکه در دوره امیرالمومنین (ع) آنجایی که مردم به صحنه آمدند حضرت موفق شد؛ اما از آن طرف نیز مشکلاتی را به همراه داشت.

منتظری تصریح کرد: استقلال و همه ارزش‌هایی که امروز کشور ما با آن مواجه است بدون تردید مرهون خون شهدا است و این شهدا بودند که همچون شمع سوختند تا راه را برای ما آسان کند، پس باید قدر جایگاه شهید را بدانیم.

وی خطاب به خانواده‌های معظم شهدا بیان کرد: این افتخار را همیشه برای خود حفظ کنید، خدای ناکرده مبادا مقام رفیع شهادت را با یکسری مسائل دون پایه بخواهید معاوضه کنید، این افتخاری است که هر خانواده شهید یک شمع فروزان و یک چراغ نورانی  به دست دارد که راه زندگی امت را روشن کرده و فردای قیامت نیز یاری شما می‌کند.

دادستان کل کشور اثر بعدی شهید و شهادت را وحشت و اضطرابی که در دل دشمن ایجاد شده دانست و اظهار کرد: آل سعود گرگ صفت چرا نمی‌تواند یمن را نابود کند؟، چرا حمله زمینی نمی‌کنند و از راه هوا فقط بمب می‌اندازد و فقط می‌توانند بیمارستان و مدرسه و ... را به صورت هوایی بمبباران کنند.

منتظری تصریح کرد: مردمی که دوران پهلوی آنچنان رژیم شاه را نابود کرده و انقلاب و تحولی ایجاد کردند، بعد از آن هشت سال دفاع مقدس نیز با مقاومت خودشان دشمن را خفیف کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان به کمک اتاق فکرشان به این نتیجه رسیدند که جنگ نظامی نمی‌تواند جلوی پیشرفت مردم ما را بگیرد، افزود: اساس مشکل از نظر انها اعتقادات و عشق ملت به معنویت است، پس به دنبال خدشه وارد کردن به جوانان و تغییر در فضای فرهنگی هستند. شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌ها مجازی را برای همین راه اندازی کرده‌اند، درحالیکه نمی‌دانند آن چیزی که عزت و عظمت ایران را به دست اورده برنامه‌ها و مطالب شبکه ها و سایت ها نیست.

وی با بیان اینکه امروزه دشمن به دنبال تضعیف هویت و خدشه‌دار کردن نظام اسلامی است و رهبر معظم انقلاب خطاب به تمام مردم و مسئولان هشدار داده اند که فریب دشمن را نخورید، گفت: مسئله برجام یک مثلث درست‌ شده است که یک ضلع آن در خارج از کشور که خود را مدعیان حقوق بشر می‌خوانند و ضلع دیگر درون کشور است که بر اساس آن افرادی را در داخل تربیت‌کرده‌اند و به آن‌ها خط می‌دهند.

منتظری افزود: متأسفانه ضلع دیگر این مثلث در قالب مسئولانی است که در جامعه شاهد آن هستیم که نادانسته و از روی جهل و غفلت حرکت‌هایی می‌کنند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اخیراً تعدادی از نمایندگان نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشته و امضا کرده‌اند و خواستار حمایت از افرادی شده‌اند که یک ضلع شوم از این مثلث هستند.

منتظری بیان داشت: این افراد که نمایندگان مجلس خواستار حمایت از آن‌ها هستند پرونده‌هایی دارند که از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و نمایندگان قبل از نوشتن نامه در حمایت از عناصر مطرود، وضعیت پرونده آن‌ها را بررسی کنند و آن را مورد بررسی قرار دهند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه اگر قوه قضائیه اسناد تخلف این افراد را برملا نمی‌کند دلیل این نیست که انسان‌های خوبی هستند، عنوان کرد: اگر این حرکت‌ها از روی نادانی انجام شود برای جامعه و نظام مصیبت است و اگر این حرکت‌ها عمدی باشد برای جامعه مصیبت بزرگی است.

دادستان کل کشور در پایان با تاکید بر اینکه باید مراقب حرکت و اعمال خود باشیم تا این حرکت‌ها در راه خواسته‌های دشمن نباشد، خاطرنشان کرد: دشمن امروز به دنبال آن است تا اعتقادات ما را بگیرد و نیز به دنبال خدشه‌دار کردن نظام اسلامی است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶:۵ دیده شده : ۵۳بار نویسنده : admin

دشمنان به انگلیسی دشمنان به ظاهر دوست دشمنان به عربی کلمه دشمنان به عربی دشمنان را به دوستی کشتند اعتراف دشمنان به قدرت ایران لعن به دشمنان اهل بیت فحش به دشمنان اهل بیت فحش دادن به دشمنان اهل بیت لعنت به دشمنان اسلام دشنام به دشمنان دشنام به دشمن به این نتیجه رسیدم نتیجه این هفته لیگ برتر نتیجه این هفته لیگ برتر ایران نتیجه این هفته لیگ برتر فوتبال نتیجه این هفته لیگ برتر فوتبال ایران نتایج این هفته لیگ برتر نتایج این هفته لیگ برتر فوتبال ایران نتایج بازیهای این هفته لیگ برتر فوتبال ایران نتایج بازیهای این هفته لیگ برتر ایران نتایج این هفته لیگ برتر انگلیس نتایج این هفته لیگ برتر والیبال نتیجه این هفته ستاره افغان نتایج این هفته لیگ برتر ایران نتایج این هفته ی لیگ برتر ایران نتیجه این هفته لالیگا نتایج این هفته لالیگای اسپانیا نتایج بازیهای این هفته لالیگا نتایج این هفته لالیگا اسپانیا نتایج این هفته ی لالیگا نتیجه این هفته لیگ اسپانیا نتایج این هفته لیگ اسپانیا نتایج این هفته لیگ ایتالیا نتایج این هفته لیگ انگلیس نتایج این هفته لیگ فوتبال اسپانیا نتایج این هفته لیگ برتر فوتبال نتیجه بازیهای این هفته لیگ برتر فوتبال نتایج بازیهای این هفته لیگ برتر فوتبال نتایج این هفته ی لیگ برتر فوتبال نتیجه این هفته لیگ نتایج این هفته لیگ قهرمانان اروپا جنگ نظامی ایران و عربستان جنگ نظامی ایران با عربستان جنگ نظامی جنگ نظامی ایران و امریکا جنگ نظامی آمریکا و روسیه جنگ نظامی با ایران جنگ نظامی ایران جنگ نظامی چیست جنگ نظامی ایران و اسراییل جنگ نظامی آمریکا علیه ایران نظامیان جنگ ایران و عراق عملیات نظامی جنگ ایران و عراق جنگ افزار نظامی ایران تحلیل نظامی جنگ ایران و عراق پیشرفت کشور پیشرفت کشور آذربایجان پیشرفت کشور ژاپن پیشرفت کشور چین پیشرفت کشور ترکیه پیشرفت کشور در فناوری پیشرفته کشور علل پیشرفت کشور ژاپن علت پیشرفت کشور چین دلایل پیشرفت کشورهای توسعه یافته پیشرفت جمهوری آذربایجان پیشرفتهای جمهوری آذربایجان دلایل پیشرفت کشور ژاپن پیشرفت های کشور ژاپن دلیل پیشرفت کشور ژاپن چگونگی پیشرفت کشور ژاپن دلایل پیشرفت کشور چین دلیل پیشرفت کشور چین چگونگی پیشرفت کشور چین علت پیشرفت کشور ترکیه دلیل پیشرفت کشور ترکیه راه حل برای پیشرفت کشور در فناوری راه حل هایی برای پیشرفت کشور در فناوری راه های پیشرفت کشور در فناوری راه حل پیشرفت کشور در فناوری پیشرفت کشور دربخش فناوری پیشرفته کشور جهان کشورهای پیشرفته کشورهای پیشرفته جهان کشورهای پیشرفته دنیا کشورهای پیشرفته جهان به ترتیب کشورهای پیشرفته کدامند کشورهای پیشرفته آسیا علل پیشرفت کشور چین علت پیشرفت کشورهای توسعه یافته علل پیشرفت کشورهای توسعه یافته عوامل پیشرفت کشورهای توسعه یافته ما شودب ما معنى شودري ما معنى شود ما معنى Code ما معنى Code Postal ما معنى Code بالعربي ما معنى Code De Confirmation ما معنى Code 43 ما معنى كلمة شود ما معنى كلمة Code Postal ما معنى كلمة Postal Code بالعربي ما معنى كلمة Security Code ما معنى كلمة Zip Code ما معنى كلمة Verification Code ما معنى كلمة Activation Code ما معنى كلمة Promo Code ما معني كلمة Confirmation Code ما معنى كلمة Code ما قال ابن شودق حمد ما معنى هيان شودان دشمنان به این نتیجه رسیدند که جنگ نظامی نمی‌تواند مانع پیشرفت کشور ما شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۰۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها