freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


تیرماه ۱۳۹۴ بود که نام ارزان‌ترین کراس‌اور دنیا برای ورود به ایران بر سر زبان‌ها افتاد. KWID (کوئید) محصول کارخانه رنو در هند، ارزان‌ترین کراس‌اوور (یا همان نیمه شاسی بلند) در دنیا است. البته این خودرو از لحاظ موتوری و فنی نمی‌تواند با نمونه‌های بروز دنیا رقابت کند ولی از لحاظ ظاهری در دسته کراس‌اورها قرار می‌گیرد.

ایمنی

بنا بر اظهارات پیمان کارگر نماینده رنو خاورمیانه و ایران، قرار نیست این خودرو با همان مشخصاتی که درهند تولید می‌شود، در ایران نیز تولید شود. البته کارگر بیشتر روی ایمنی این خودروی نا امن صحبت کرده و افزوده که این خودرو قرار است در تست‌های جدید  Euro NCAP بتواند سه ستاره ایمنی را کسب کند. این در حالی است که رنو کوئید تولید شده در هند از تست ایمنی Global NCAP موفق به دریافت هیچ ستاره‌ای نشد.

رنو کوئید KWID

طراحی

اولین نکته‌ای که در طراحی به چشم می‌خورد، لاستیک کوچک است. کوئید که طول ۳۶۷۹ میلی‌متر، عرض ۱۵۷۹ میلی‌متر و ارتفاع ۱۴۷۸ میلی‌متر دارد از لاستیکی با قطر ۱۳ اینچ، نسبت ابعاد ۸۰ و عرض ۱۵۵ میلی‌متر دارد که برای این بدنه لاستیکی کوچک و کم عرضی به حساب می‌آید. این در حالی است که کراس‌ اورها از لاستیک‌های ۱۵ اینچ یا بیشتر استفاده می‌کنند و عرض آن‌ها نیز معمولا از ۱۶۰ میلی‌متر بیشتر است.

رنو کوئید KWID

طراحی بیرونی این خودرو از کنار ذهن بیننده را به سمت و سوی خودروهای SUV (شاسی بلند) مخصوص آفرود سوق می‌دهد در حالی که این خودرو ارتفاع ۱۴۷۸ میلی‌متری داشته و جثه‌ی جمع و جوری دارد. پنجره جلوی کاپوت با ارتفاع زیاد و چراغ‌های درشت سبب شده که ببیننده خودرو از روبروی ارتفاع بلند و جسه بزرگ برای این خودرو را متصور شود.

رنو کوئید KWID

طراحی داخلی این خودرو نه ساده و نه پیچیده‌ است. در داشبورد خودرو همه چیز مرتبط بوده و نمایشگر اطلاعات مربعی شکل متوسطی در بالای کنترل تهویه هوا به چشم می‌خورد. این کنترل تهویه هوا همانند خودروهای پراید و پژو ۴۰۵ است و زیر آن نیز کنترل شیشه و قفل درب‌ها قرار دارد. نمایشگر سرعت نیز الکترونیکی است. فضای بار این خودرو ۳۰۰ لیتر است.

رنو کوئید KWID

مشخصات فنی

انتقال قدرت در این خودرو به محورهای جلو منتقل می‌شود. حجم باک این خودرو ۲۸ لیتر است. رنو کوئید جعبه دنده ۵ سرعته استفاده می‌کند. این کراس ۵ صندلی برای سرنشینان دارد و ۵ درب است.

رنو کوئید، با دو موتور ۸۰۰ و ۱۰۰۰ سی‌سی در هند ارائه می‌شود که بر اساس امکانات رفاهی و مشخصات در مجموع ۷ نسخه مختلف دارد.

رنو کوئید KWID

رنو کوئید  با موتور ۸۰۰ سی‌سی، ۳ سیلندر به همراه ۱۲ سوپاپ دارد. نهایت توان این خودرو ۵۳ اسب بخار در ۵۶۷۸ دور در دقیقه است. مصرف ترکیبی سوخت رنو کوئید ۳.۹۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی است. 

رنو کوئید با موتور ۱۰۰۰ سی‌سی نیز ۳ سیلندر به همراه ۱۲ سوپاپ دارد و حداکثر توان خروجی این خودرو ۶۷ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه است. مصرف ترکیبی بنزین این خودرو ۴.۳۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی اعلام شده است.

جدول مشخصات کوئید

مشخصات رنو کوئید ۰.۸ لیتر رنو کوئید ۱ لیتر
حجم موتور (سی‌سی) ۸۰۰ ۱۰۰۰
تعداد سیلندر ۳ ۳
تعداد سوپاپ ۱۲ ۱۲
حداکثر توان(اسب بخار) ۵۳ ۶۷
مصرف خودرو(لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۳.۹۷ ۴.۳۵
حجم باک (لیتر) ۲۸ ۲۸
جعبه دنده ۵ ۵
طول(میلی‌متر) ۳۶۷۹ ۳۶۷۹
عرض(میلی‌متر) ۱۵۷۹ ۱۵۷۹
ارتفاع(میلی‌متر) ۱۴۷۸ ۱۴۷۸
حجم بار(لیتر) ۳۰۰ ۳۰۰
تایر(اینچ/برابر/میلی‌متر) ۱۵۵/۸۰/۱۳ ۱۵۵/۸۰/۱۳

رنو کوئید KWID

قیمت کوئید

قیمت رنو کوئید در هند از ۲۸۸ هزار روپیه تا ۴۳۰ هزار روپیه (حدود ۱۳ میلیون تومان تا حدود ۲۰ میلیون تومان) قیمت دارد. ولی بنا بر اعلام پیمان کارگر نماینده رنو در خاورمیانه و ایران، رنو کوئید با قیمت حدود ۳۱ میلیون تومان و توسط خودروسازی غیر از سایپا تولید می‌شود. کارگر تولید رنو کوئید توسط ایران خودرو یا به صورت مستقل را در ایران محتمل دانسته است.

گالری تصاویر

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳:۲۲ دیده شده : ۸۱بار نویسنده : admin

کراس با وزنه شکار با کراسبو شکار با کمان کراسبو کرانچ با کراس آور حرکت کرانچ با کراس اور پرش با کراس پرش با موتور کراس فیلم پرش با کراس اموزش پرش با موتور کراس فیلم پرش با موتور کراس کلیپ پرش با موتور کراس بازی پرش با موتور کراس رکورد پرش با موتور کراس بلندترین پرش با موتور کراس اموزش پرش با کراس تکچرخ با کراس تک چرخ با موتور کراس تکچرخ زدن با موتور کراس فیلم تکچرخ با کراس دانلود تکچرخ با کراس دانلود فیلم تکچرخ با کراس فیلم تکچرخ با موتور کراس دانلود تکچرخ با موتور کراس تمرین با کراس اور حرکات نمایشی با کراس حرکات نمایشی با موتور کراس حرکت نمایشی با موتور کراس دانلود حرکات نمایشی با موتور کراس دانلود فیلم حرکات نمایشی با موتور کراس دانلود کلیپ حرکات نمایشی با موتور کراس حرکت نمایشی با کراس حرکات نمایشی با مینی کراس فیلم حرکات نمایشی با کراس فیلم حرکات نمایشی با موتور کراس شیب زنی با کراس شیب زنی با موتور کراس فیلم شیب زنی با موتور کراس فرق کراس با تریل تفاوت کراس با تریل فرق موتور کراس با تریل تفاوت موتور کراس با تریل موتور سواری با کراس دانلود کلیپ موتور سواری با کراس بازی انلاین موتور سواری با کراس وام 15 میلیونی جدید خودروی جدید۳۰ میلیونی ایرانی/تصاویر وام 50 میلیونی جدید وام جدید 50 میلیونی مسکن شرایط وام مسکن 50 میلیونی جدید وام 80 میلیونی جدید مسکن شرایط جدید وام 80 میلیونی مسکن وام جدید 80 میلیونی بانک مسکن شرایط جدید وام 80 میلیونی بانک مسکن شرایط جدید وام مسکن 80 میلیونی برای زوجین آشنا شوید رنو کوئید؛ با کراس اور ۳۰ میلیونی جدید آشنا شوید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۵
  • تعداد حاضران : ۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها