freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


نشست هم اندیشی حقوق اقوام در ارومیه برگزار شد
سرویس آذربایجان غربی- نشست هم اندیشی حقوق اقوام با هدف افزایش همگرایی و تقویت وحدت میان اقوام و ادیان در آذربایجان غربی، در ارومیه برگزار شد.

به گزارش کردپرس،‌نشست هم اندیشی حقوق اقوام در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد، نشستی که در آن اساتید دانشگاه، نویسندگان و جمعی از فرهیختگان استان دغدغه‌ها و نقطه‌نظرات خود را پیرامون مسائل قومیتی و فرهنگی بیان کردند.
در ابتدای این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به ایراد سخن پرداخت و گفت: وحدت اقوام و همگرایی ملی محور اصلی برنامه های فرهنگی در آذربایجان غربی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر کریمی اظهار کرد که هم‌گرائی اقوام، افقی برای توسعه استان آذربایجان غربی است و باید تلاش کنیم تا امنیت و وحدت به تقابل قومی، فرهنگی و فردی تبدیل نشود.
او به این نیز اشاره کرد که نیاز اصلی این استان فرهنگ سازی در زمینه های مختلف است تا بسترساز تحکیم وحدت اقوام و ادیان باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه باید به مطالبات برحق قومیت ها و هویت اقوام در چارچوب قانون پاسخ داده شود، گفت: مهم تر از مطالبات اقوام موضوع امنیت است که باید مورد توجه قرار گیرد چه بسا امروزه محقق شده است.
آذربایجان غربی امن تر از استان های عمقی است
وی با بیان اینکه اقوام خود را ایرانی الاصل می دانند و به ایرانی بودن خود افتخار می کنند، گفت: تعامل بین قومیت های مختلف استان مثال زدنی است و آذربایجان غربی امن تر از استان های عمقی است.
کریمی با اشاره به ترکیب جمعیتی استان، اظهار کرد: این استان از نظر ترکیب جمعیت و تنوع اقوام، استان خاصی است، در ارومیه ادیان و مذاهب مختلفی داریم، مردم از نظر فرهنگی متنوع هستند؛ اما با این حال زندگی مسالمت‌آمیز و خوبی را در کنار یکدیگر دارند.
اهمیت همگرایی اقوام در آذربایجان غربی
جامعه‌شناس و استاد دانشگاه حوزه جامعه‌شناسی و تاریخ ادیان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، هم در این نشست گفت: وحدت و همگرایی اقوام در آذربایجان غربی با توجه به ترکیب قومی، جمعیتی و مذهبی منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
سید جواد میری با بیان اینکه اقتصاد، حقوق، سیاست و فرهنگ با امنیت معنا و مفهوم پیدا می کند، اظهار کرد: امروز مرزهای کشور به گونه ای ملتهب هستند و این وضعیت خاصی را در داخل کشور ایجاد می کند به طوری که امنیت اهمیت ویژه ای پیدا می کند.
مسائل قومیتی باید در بحث حقوق شهروندی تعریف شود
وی با تاکید بر اینکه مسائل قومیتی باید در بحث حقوق شهروندی تعریف شود، افزود: برای تداوم امنیت و هم افزایی و همگرایی اقوام باید به جای اینکه مسائل را به مسائل قومیتی و تنوع نژادی محدود کنیم آنها را در بحث حقوق شهروندی ببینیم و شعور و آگاهی اقوام مختلف اعم از کرد، ترک، آسوری، عرب، عجم و ... به حدی برسد که حقوق خود را در دایره قومیت خود نبینند که اگر در این فضا بتوانیم مبادله افکار کنیم خواهیم توانست کار خود را پیش ببریم.
میری در بخش دیگری از سخنان خود ارتقای مهارت های ارتباطی را مورد تاکید قرار داد  و گفت: اگر قرار است تغییر و تحول بنیادین صورت گیرد باید به اهالی فرهنگ و فرهیختگان باور داشته باشیم.
مهارت های ارتباطی ارتقا یابد
او سپس افزود: یکی از مسائل و مشکلاتی که ما در کشور داریم این است که کنار هم حرف می زنیم و باهم گفت و گو نمی کنیم لذا یکی از راه های پیش روی ما این است که با برگزاری نشست های هم اندیشی با حضور فرهیختگان "مهارت های ارتباطی" را ارتقا دهیم.
وی خاطرنشان کزد: اگر بر مبنای اشتراکات انسانی، مذهبی و ملی بخواهیم حداقل هایی را برای خود در نظر بگیریم باید بتوانیم بر آن اساس مهارت های ارتباطی را بالا ببریم.
استاد دانشگاه حوزه جامعه‌شناسی یادآور شد: در کشورهای توسعه یافته شاهد امنیتی زدایی جامعه و فرهنگ هستیم نه اینکه امنیت را کنار گذاشتند چه بسا سرویس های اطلاعاتی در کشورهای توسعه یافته خیلی قویتر از کشورهای کمتر توسعه یافته است ولی جامعه و فرهنگ به گونه ای امنیتی زدایی شده است.
وی در ادامه سخنان خود گریزی به جامعه مدنی زد و گفت: هر چقدر ما به جامعه مدنی باور بیشتری داشته باشیم، اختلاف ها از این طریق بهتر می تواند حل و فصل شود.
میری تصریح کرد: تشکیل جامعه مدنی به این معنا نیست که تشکل ها در مقابل حاکمیت و دولت قرار گیرد بلکه به صورت یک سپر بین ملت و حاکمیت قرار می گیرد و اگر اختلافی هم باشد جامعه مدنی می تواند مشکلات را به حاکمیت انتقال دهد و پیگیری کند بدون اینکه امنیت از بین برود.
فهم ما از تاریخ خودمان کاستی دارد
این جامعه‌شناس سخنان خود را اینگونه پایان داد: فهم ما از تاریخ خودمان خیلی کاستی دارد، ملتی که تاریخ خود را نداند مثل یک کودک می ماند، اگر بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که وقایع تاریخی را به دانش آموزان یا دانشجویان منتقل کنیم، فهم درستی از تاریخ گذشته خود و وضعیت موجود خود داشته باشیم به یقین اشتباهات گذشته تکرار نمی شود.
 

کد مطلب: 116350  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۲۷  |  ساعت: ۱۸ : ۳۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴:۵۵ دیده شده : ۱۲۴بار نویسنده : admin

نشست هم اندیشی نشست هم اندیشی فعالان صنعت گردشگری نشست هم اندیشی اساتید نشست هم اندیشی جوانان نشست هم اندیشی زنان نشست هم اندیشی تخصصی بیوتروریسم نشست هم اندیشی الگوی پیشرفت اسلامی نشست هم اندیشی جوانان استان بوشهر نشست هم اندیشی اعتدالگرایان گیلان نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه نشست همیاران توسعه روستایی نشست همگرایی اصولگرایان پنجمین نشست همگرایی اصولگرایان هم اندیشی حقوقی هم اندیشی زبانشناسی حقوقی باز اندیشی حقوق کیفری اقوام درجه یک اقوام درجه يك تعریف اقوام درجه یک ویزای اقوام درجه یک استرالیا مرخصی برای فوت اقوام درجه یک شهادت اقوام درجه یک از اقوام درجه یک وکالت اقوام درجه یک مرخصی فوت اقوام درجه یک وکالت برای اقوام درجه یک اقوام در افغانستان فیصدی اقوام ساکن در افغانستان فیصدی اقوام در افغانستان اقوام ساکن در افغانستان تاریخ اقوام در افغانستان اقوام مختلف در افغانستان اقوام پشتون در افغانستان تاریخچه اقوام در افغانستان اقوام ترک در افغانستان تعداد اقوام در افغانستان اقوام درجه 1 مرخصی فوت اقوام درجه 1 اقوام در ایران همایش اقوام در ایران اقوام ایرانی در شاهنامه اقوام ایرانی در چین اقوام ایرانی در ژاپن اقوام در ايران اقوام کرد در ایران اقوام ترک در ایران اقوام آریایی در ایران اقوام ساکن در ایران اقوام در جدول اقوام در قرآن اقوام ذکر شده در قرآن سرگذشت اقوام در قرآن اقوام مختلف در قرآن اقوام قرآنی اقوام قرآن اقوام عذاب شده در قرآن اقوام اشاره شده در قرآن اقوام هلاک شده در قرآن سرگذشت اقوام پیشین در قرآن اقوام دراویدی اقوام درجه 3 اقوام در لیبی اقوام لیبی اقوام در تبریز اقوام تبریز شد اجزاء شد اجزاء Hd شد اجزاء محمد رمضان شد أجزاء كامل شد اجزاء اعلان شد اجزاء Hd اون لاين شد اجزاء الدار داركم شد اجزاء فيلم كامل شد اجزاء اغنية شد اجزاء فيلم محمد رمضان شد راسك شد راسك2016 شد راسك الحلقة 27 شد راسك 16 شد البطن شد البطن بالليزر شد البطن عملية شد البطن المترهل شد البطن بعد الولادة الطبيعية شد البطن بعد الولادة القيصرية بالصور شد البطن في اسبوع شد البطن بعد الولادة القيصرية شد البطن للرجال شد البطن في يومين شد عضلي شد عضلي في الرقبة شد عضلي في الساق شد عضلي في القفص الصدري شد عضلي في البطن شد عضلي في الكتف شد عضلي في الفخذ شد عضلي في الظهر شد عضلي في بطة الساق شد عضلي في المؤخرة شد الوجه شد الوجه بالخيط شد الوجه بالليزر شد الوجه بالخيوط الذهبيه شد الوجه قبل وبعد شد الوجه جراحيا شد الوجه بالخيوط الفرنسية شد الوجه بالخيط قبل وبعد شد الوجه بمواد طبيعية شد الوجه بطرق طبيعية شد خزان گلشن آشنایی شد خزان گلشن آشنایی دانلود شد خزان گلشن آشنایی عقیلی شد خزان گلشن آشنایی+متن شعر شد خزان گلشن آشنایی بدیع زاده شد خزان گلشن آشنایی دانلود Mp3 شد خزان گلشن آشنایی جواد بدیع زاده شد خزان گلشن آشنایی جواد بدیع زاده دانلود شد خزان گلشن آشنایی Mp3 شد خزان گلشن آشنایی هوشمند عقیلی شد خزان متن شد خزان بدیع زاده شد خزان گلشن متن شد خزان جواد بدیع زاده شد خزان بنان شد خزان گلشن آشنائی شد الجسم شد الجسم المترهل شد الجسم في اسبوع شد الجسم المترهل بالليزر شد الجسم بالانجليزي شد الجسم بالليزر شد الجسم المترهل في اسبوع شد الجسم المترهل مجرب شد الجسم بالرياضة شد الجسم المترهل بالرياضة فيلم شد اجزاء Hd شد بلد شد بلد مسلسل شد بلد معنى جمس شد بلد جمس شد بلد للبيع شد حيلك يا بلد كرسيدا شد بلد جمس شد بلد 79 عايدي شد بلد ددسن شد بلد شد خزان نشست هم اندیشی حقوق اقوام در ارومیه برگزار شد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۶
  • تعداد حاضران : ۲۳۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها