freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

دمیرتاش:
معاملۀ کثیف MHP و AKP
سرویس ترکیه- دمیرتاش از موضع MHP و دولت باغچلی در مقابل طرح سیستم ریاست جمهوری توسط AKP به شدت انتقاد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از حریت، صلاح الدین دمیرتاش ئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) گفت حزب حرکت ملی (MHP) دارد با حزب حاکم عدالت و توسعه (AKP) وارد یک «معاملۀ کثیف» می شود.
دمیرتاش گفت: «من هیچ اطلاعات خاصی ندارم اما پیدا است باغچلی و AKP با جلسات پشت درهای بسته در حال آماده کردن یک دستور کار هستند.» وی افزود: «MHP وانمود می کند حزب اپوزیسیون است اما با AKP دیدارهای مخفیانه دارد.»
وی گفت: «من فکر می کنم آنها با اخلاق تر از این باشند. مذاکره دربارۀ سیستم ریاست جمهوری در حالی که مانند یک حزب اپوزیسیون عمل می کنند، از اخلاق سیاسی به دور است. یک حزب ممکن است تصمیم بگیرد دربارۀ موضوعی از حکومت حمایت کند، این امری عادی است. اما رفتار کردن مانند اپوزیسیون و در همان حال ورود به معامله ای کثیف، غیر اخلاقی است.»
وی ضمن تأکید بر مخالفت HDP با سیستم ریاست جمهوری گفت: «این سناریوی AKP و MHP است. هیچ کس نباید سعی کند به نام ناکارآمدی سیستم پارلمانی، سیستم ریاست جمهوری را به ما تحمیل  کند.»
دمیرتاش افزود: «دربارۀ سیستم ریاست جمهوری، سیستم نیمه ریاست جمهوری، یا هر چیز دیگر، آنچه اهمیت دارد نام آن نیست، بلکه این است که آیا در بر دارندۀ دموکراسی است یا خیر. مدت ها است که تلاش می شود یک رژیم دیکتاتوری تأسیس شود. آنها آن را سیستم ریاست جمهوری می نامند. ما اعلام کرده ایم که با این سیستم مخالفیم.»
دولت باغچلی رهبر MHP در اظهارات امروز خود حمایت تلویحی خود را از طرح AKP مبنی بر تأسیس سیستم ریاست جمهوری اعلام کرده بود.

کد مطلب: 116352  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۲۷  |  ساعت: ۱۹ : ۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۹:۱ دیده شده : ۴۴۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۶
  • تعداد حاضران : ۱۸۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها