freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه عربستان به حمایت از تروریسم اعتراف کرده است، به عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی ها توصیه کرد که اطلاعات خود را درباره عراق از منابع دست اول کسب کند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ حیدر العبادی عصر امروز(سه شنبه) بعد از جلسه هیات دولت عراق در کنفرانس مطبوعاتی و در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه العالم، از احتمال به نتیجه رسیدن تلاش هایش برای بهبود روابط بغداد - ریاض ابراز ناامیدی کرد و گفت: از خط مشی و سیاست های فتنه انگیزانه مذهبی که عربستان در پیش گرفته است، تعجب می کند.

وی با بیان اینکه دولت های عراق از 2003 تاکنون تلاش های زیادی برای بهبود این روابط بعمل آورده و همواره در بالاترین سطح به ریاض سفر کرده اند، افزود: ما هیچگاه بازخوردی از تلاش های خود ندیده ایم.

نخست وزیر عراق هشدار داد که داعش برای بعد از نبرد موصل به دنبال جای دیگری است و شاید عربستان گزینه بعدی باشد، از همین رو ما آماده ایم که برای دور کردن خطر داعش از عربستان با ریاض همکاری کنیم.

وی خطاب به «عادل الجبیر» وزیر خارجه سعودی به وی توصیه کرد برای اظهاراتش سعی کند اطلاعات خود را از منابع دست اول کسب کند و اوضاع عراق را در خارج از این کشور ارزیابی نکند.

العبادی با اشاره به اینکه عربستان به حمایت از تروریسم اعتراف کرده است، گفت که این کشور خودش اعلام کرده که 5 هزار عامل انتحاری که در عراق خود را منفجر کرده اند، سعودی هستند.

وی با تاکید بر اصرار عراق برای داشتن روابط دوستانه با تمام همسایگان، ابراز امیدواری کرد که عربستان سفیری برای بغداد تعیین کند که جهت بهبود روابط دو کشور گام بردارد و تلاش کند.

نخست وزیر عراق در بخش دیگری از سخنانش درباره هیات ترکیه ای که روز دوشنبه وارد بغداد شده بود، گفت: این هیات در جلساتی که داشتیم پیشنهادهایی مطرح کرد که در سطح انتظارات ما نبود.

وی با بیان اینکه 'ما همچنان تاکید و اصرار داریم که ترکیه نیروهای خود را از شمال عراق خارج کند' تاکید کرد: دخالت در امور داخلی عراق پیامدهای خطرناکی دارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، نخست وزیر عراق در خصوص عملیات موصل نیز با تاکید بر اینکه هیات دولت یکپارچه از عملیات موصل اعلام حمایت می کند، گفت: مسئولیت جلوگیری از فرار داعش از عراق به سوریه بر عهده ائتلاف بین المللی و آمریکا است و بر روی زمین، تنها نیروهای عراقی خواهند جنگید.

العبادی هرگونه بمباران های بی هدف و اشتباهی را در عملیات موصل رد کرد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۲:۷ دیده شده : ۱۴۵بار نویسنده : admin

حیدر العبادی کیست حیدر العبادی نخست وزیر عراق کیست حیدر العبادی ویکی پدیا حیدر العبادی شیعه است یا سنی حیدر عبادی شیعه است یا سنی حیدر العبادی حيدر العبادی حیدر العبادی عراق زندگینامه حیدر العبادی حيدر العبادي السيرة الذاتية حيدر العبادي فيس بوك حيدر العبادي سني ام شيعي حيدر العبادي شيعي حيدر العبادي وعائلته حیدر العبادی نخست وزیر جدید عراق کیست زندگینامه حیدر العبادی نخست وزیر عراق بیوگرافی حیدر العبادی نخست وزیر عراق حيدر العبادي السيرة الذاتية شيعي حيدر العبادي السيرة الذاتية سني حيدر العبادي سيرة ذاتية النائب حيدر العبادي السيرة الذاتية حيدر العبادي الفيس بوك الدكتور حيدر العبادي فيس بوك دكتور حيدر العبادي فيس بوك رئيس الوزراء حيدر العبادي فيس بوك حيدر العبادي على الفيس بوك رئيس الوزراء العراقي حيدر العبادي فيس بوك رئيس مجلس الوزراء حيدر العبادي فيس بوك موقع حيدر العبادي فيس بوك صفحة حيدر العبادي فيس بوك حيدر العبادي سني او شيعي حيدر العبادي سني ولا شيعي هل حيدر العبادي سني ام شيعي هل حيدر العبادي سني او شيعي من هو حيدر العبادي سني او شيعي حيدر العبادي هل هو سني او شيعي هدف از سیاستهای اصلاح پولی چیست هدف از سیاستهای اصلاح پولی ادراک از سیاستهای سازمانی می کنم به انگلیسی خواهش میکنم به انگلیسی جبران می کنم به انگلیسی چه کار میکنی به انگلیسی خواهش می کنم به زبان انگلیسی خواهش می کنم به انگلیسی چی میشه ترجمه خواهش می کنم به انگلیسی معنی خواهش می کنم به انگلیسی کلمه خواهش می کنم به انگلیسی می کنم فریاد ای فریاد می کنم به انگیلیسی میکنم توش میکردم توش تا ته میکنم توش میکنه توش میکنم قبول قبول میکنم فصل دوم قبول ميكنم قبول میکنم قسمت اخر قبول میکنم سریال هندی قبول میکنم اپارات قبول میکنم چند قسمت است قبول میکنم2 قبول میکنم فصل دوم قسمت اخر قبول ميکنم حیدر العبادی: از سیاست‌های فتنه انگیزانه عربستان تعجب می‌کنم

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۷۱
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها