freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


همچنین یک برج مرکزی با ارتفاع 65 متر نیز در این سازه وجود دارد. دیوارهای کشیده شده در اطراف این معبد نمادی از کوه مرو (Mount Meru) است. در افسانه‌های هندو و بودایی، کوه مرو جاییست بر فراز هیمالیا که خانه خدایان محسوب می‌شود. معابد انگکور از بهترین نوع معماری سبک خمر بهره می‌برد و امروزه به نماد کشور کامبوج تبدیل شده است تا جایی که تصویر آن بر روی پرچم این کشور نیز دیده می‌شود. معابد انگکور در لغت به معنی شهر معابد است و در چندین سال گذشته نام آن در فهرست بهترین جاذبه های گردشگری آسیایی به چشم می‌خورد.

در پس زمینه این معبد کوه‌های آتش فشانی دیده می‌شوند که زیبایی منظره را دو چندان کرده است. معبد بوروبودور از سه بخش تشکیل شده که پایه‌ای هرمی با پنج تراس هم مرکز دارد، سه صفحه دایره‌ای در قسمت بدنه به چشم می‌خورد و گنبد عظیمی هم در قسمت بالایی قرار دارد. دیوارها و نرده‌ها با نقش‌های برجسته آراسته شده‌اند و در اطراف صفحه‌های دایره‌ای نیز 72 گنبد دیده می‌شود که یک مجسمه بودایی در بالای هر کدام قرار دارد.

معبد بوروبودور یکی از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود و 2 هزار و 500 متر مربع وسعت دارد.

این دیوار در طی سلسله‌ها و امپراتوری‌های مختلف مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و به این ترتیب می‌توان گفت که ساخت آن بیش از دو هزار طول کشیده است. ویژگی منحصر به فرد دیوار چین علاوه بر طول زیاد، فراز و نشیب فراوان آن است به اندازه‌ای که پیاده روی بر روی این دیوار به یک کوهنوردی شبیه است.


 
4. خلیج هالونگ، ویتنام (Ha Long Bay)

خلیج هالونگ با منظره‌ای از ستون‌های صخره‌ای بلند و جنگل سرسبز و مملو از درختان بر بالای آن، جزیره‌های کوچک و آب زلال و درخشان چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. نام هالونگ در لغت به معنای اژدهای فرود آمده بر روی دریاست که می‌توان گفت این نام به درستی برای آن انتخاب شده است.

بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016 

خلیج هالونگ به علت داشتن مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبا به عنوان یکی از عجایب هفتگانه طبیعی جهان شناخته می‌شود و در لیست بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016 نیز نام آن به چشم می‌خورد. این مکان در فهرست یونسکو نیز ثبت شده و به گفته محققان، انسان‌های اولیه در هزاران سال پیش در آن زندگی می‌کرده‌اند.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

 
5. اینترامورس، فیلیپین (Intramuros)

و اما رسیدیم به برترین جاذبه گردشگری آسیا در سال 2016. اینترامورس منطقه‌ای قدیمی و تاریخی در شهر مانیلای فیلیپین است و به شهر دیواری شهرت دارد. در زمان استعمار اسپانیا، این منطقه خود به عنوان شهر مانیلا شناخته می‌شد و در همان زمان مقر فرماندهی امپراتوری اسپانیا بود.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

دیوارهای دفاعی اینترامورس در اواخر قرن شانزدهم میلادی برای دفاع از شهر در برابر حمله‌ها ساخته شد. وسعت این منطقه 670 متر مربع بوده و در امتداد سواحل خلیج مانیل و قسمت جنوبی رود پاسیج قرار گرفته است. قلعه سانتیاگو، بخش محافظتی شهر دیواری است که در دهانه رودخانه جای دارد. در قرن 20 میلادی، عملیات بازسازی و ساخت‌وساز بر روی ایننترامورس صورت گرفت که موجب شد تا دیوارها و قلعه از دیدرس خلیج مانیلا پنهان بماند.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

6. تاج محل، هند (Taj Mahal) 


یکی دیگر از معروف‌ترین نقاط گردشگری آسیا تاج محل است که با معماری ایرانی اسلامی خود همواره مورد توجه گردشگران بسیاری قرار می‌گیرد. تاج محل در واقع مسجد و مقبره‌ای است که شاه جهان، امپراتور هند پس از فوت همسر محبوبش، ممتاز محل و برای زنده نگه داشتن یاد او آن را ساخت. شاه جهان در قرن 17 دستور ساخت این مکان را صادر کرد و در سال 1632 میلادی عملیات ساخت و ساز شروع شد و پس از یازده سال به پایان رسید.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

ساخت این مجموعه باشکوه در قرن 17 نزدیک به 32 میلیون روپیه خرج روی دست هندی‌ها گذاشت که ارزش آن در حال حاضر معادل 827 میلیون دلار خواهد بود. سالانه 3 میلیون گردشگر از تاج محل دیدن می‌کنند و گفتنی است که نام این مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو و عجایب هفتگانه جدید جهان قرار گرفته است.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016


7. لشگر سفالین، چین (Terracotta Warriors)

یکی از قابل توجه ترین حفریات باستان شناسان در قرن بیستم، کشف لشگر سفالین چین بود. لشگر سفالین مجموعه‌ای است از سربازان و اسب‌های سفالی که نشان دهنده نخستین ارتش امپراتوری چین یعنی امپراتوری چین شی هوانگ بوده و نوعی هنر آئینی است که در آن مجموعه‌ای از اشیا به همراه متوفی دفن می‌شوند. لشگر سفالین در سال 209 قبل از میلاد به همراه نخستین امپراتور چین به خاک سپرده شدند تا در زندگی پس از مرگ از امپراتور محافظت کنند. این مجموعه از هشت هزار سرباز پیاده نظام، 130 ارابه، 520 اسب و 150 اسب سواره نظام از جنس سفال در ابعاد مختلف تشکیل شده است.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

لشگر سفالین در سال 1974 میلادی به صورت اتفاقی توسط تعدادی از دهقانان در نزدیکی مقبره سلطنتی کشف شد. این دهقانان بومی مشغول حفر زمین برای چاه آب بودند که به ظروف عتیقه‌ی سفالی برخوردند و پس از آن باستان شناسان برای بررسی این اشیاء به منطقه ژیان آمدند و پس از حفریات بیشتر به مجموعه‌ای حیرت انگیز از سربازان سفالی برخوردند. لشگر سفالین چین در یک و نیم کیلومتری شرق مقبره امپراتور چین شی هوانگ قرار دارد.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016


8. شهر ممنوعه، چین (The Forbidden City)

شهر ممنوعه در مرکز شهر پکن واقع شده و با نام کاخ موزه و گاگونگ نیز شناخته می‌شود. ساخت این مکان 14 سال طول کشید و به مدت 500 سال کاخ پادشاهی 24 امپراتور مختلف در دو سلسه مینگ و چینگ بوده است. منجمان باستانی چین اعتقاد داشتند که ستاره بنفش یا همان ستاره قطبی در مرکز بهشت قرار دارد و به همین دلیل قصر امپراتور را قصر بنفش می‌نامیدند.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

برای ورود به قصر بنفش اجازه امپراتور لازم بود و هر کسی حق ورود به این مکان را نداشت و به این دلیل این مجموعه به عنوان شهر ممنوعه نام‌گذاری شد و امروزه با نام کاخ موزه شناخته می‌شود. شهر ممنوعه 74 هکتار وسعت دارد و از 8 هزار و 700 اتاق تشکیل شده که آن را به بزرگ‌ترین مجموعه کاخ در دنیا تبدیل می‌کند.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

شهر ممنوعه با یک خندق 52 متری و دیوارهای 10 متری احاطه شده و در هر ضلع شهر یک ورودی قرار گرفته است. سالانه بیش از 14 میلیون گردشگر از این مکان بازدید می‌کنند و به همین دلیل نام آن در فهرست بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016 دیده می‌شود.9. قصر امپراتوری توکیو، ژاپن (Tokyo Imperial Palace)

اقامتگاه پیشین امپراتور ژاپن مجموعه‌ای بزرگ و شبیه به پارک در شهر توکیو است. قصر امپراتوری توکیو بیش از ده قرن میزبان خانواده‌های امپراتوری ژاپن بوده و درون آن بخش‌های مختلفی مانند قصر اصلی، اقامتگاه خصوصی خانواده امپراتور، چندین موزه و دفاتر اداری و اجرایی دیده می‌شود.

بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016 

این قصر در محل قلعه قدیمی ادو ساخته شده و 3.41 کیلومتر مربع وسعت دارد. همچنین یک باغ در بخش شرقی این مجموعه وسیع وجود دارد که ورود به آن برای عموم آزاد است. از سوی برخی از ژاپنی‌ها ادعا می‌شود که ملک قصر امپراتوری توکیو از تمام املاک کالیفرنیا ارزش بیشتری دارد.

بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016 


10. قله ویکتوریا، هنگ کنگ (Victoria Peak)

ویکتوریا نام کوهستانی در غرب هنگ کنگ است که با نام کوه آستین (Austin Mount) نیز شناخته می‌شود. این قله با ارتفاع 552 متر یکی از بلندترین قله‌های هنگ کنگ محسوب می‌شود و نکته جالب آن قرار گرفتن در مرکز شهر است و به همین دلیل به یکی از نقاط شلوغ و پر بازدید تبدیل شده است.

 بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

دید کامل به مرکز شهر و بندرگاه ویکتوریا و همچنین جزیره لاما از بالای این قله به همراه تلسکوپی که در آنجا تعبیه شده آن را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016 معرفی کرده است. سالانه 7 میلیون گردشگر از سراسر جهان از قله ویکتوریا و برج و مجموعه قله که در نزدیکی آن قرار دارد، دیدن می‌کنند.

بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۱۶:۳۱ دیده شده : ۱۱۷بار نویسنده : admin

بهترین جاذبه های گردشگری ایران بهترین جاذبه های طبیعی ایران بهترین جاذبه های گردشگری دنیا بهترین جاذبه های توریستی دنیا بهترین جاذبه های گردشگری جهان بهترین جاذبه های توریستی جهان بهترین جاذبه های گردشگری مازندران بهترین جاذبه های گردشگری تهران بهترین جاذبه گردشگری گیلان بهترین جاذبه های گردشگری گیلان بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان بهترین جاذبه های گردشگری همدان بهترین جاذبه های ایران بهترین جاذبه های گردشگری شیراز بهترین جاذبه های گردشگری بهترین جاذبه های شمال گردشگری های تهران جاذبه های گردشگری تهران مکان های گردشگری تهران جاذبه هاي گردشگري تهران مكان هاي گردشگري تهران جاذبه های گردشگری تهران و حومه محل های گردشگری تهران گروه های گردشگری تهران تور های گردشگری تهران آژانس های گردشگری تهران جاذبه های گردشگری ایران جاذبه های گردشگری ایران همراه با عکس جاذبه های گردشگری ایران Pdf جاذبه های گردشگری ایران به زبان انگلیسی جاذبه های گردشگری ایرانشهر جاذبه های گردشگری ایران با عکس جاذبه های گردشگری ایران و جهان جاذبه های گردشگری ایران Ppt جاذبه های گردشگری ایران اندروید جاذبه های گردشگری ایران ویکیپدیا جاذبه های گردشگری تهران در زمستان جاذبه های گردشگری تهران بزرگ جاذبه های گردشگری تهران به زبان انگلیسی جاذبه های گردشگری تهران+عکس جاذبه های گردشگری تهران قدیم جاذبه های گردشگری تهران Pdf جاذبه های گردشگری تهران+پاییز جاذبه های گردشگری کیش جاذبه های گردشگری کیش قیمت جاذبه های گردشگری کیش با عکس جاذبه های گردشگری کیش عکس جاذبه های گردشگری کیش به زبان انگلیسی جاذبه های گردشگری کیش و قشم جاذبه های گردشگری کیش با قیمت لیست جاذبه های گردشگری جزیره کیش جاذبه هاي گردشگري كيش جاذبه های گردشگری كيش جاذبه های گردشگری اصفهان جاذبه هاي گردشگري اصفهان جاذبه های گردشگری اصفهان با عکس جاذبه های گردشگری اصفهان Pdf جاذبه های گردشگری اصفهان با آدرس جاذبه های گردشگری اصفهان و شیراز جاذبه های گردشگری اصفهان عکس جاذبه های گردشگری اصفهان پاورپوینت جاذبه های گردشگری اصفهان به زبان انگلیسی جاذبه های گردشگری اصفهان و حومه جاذبه های گردشگری همدان جاذبه هاي گردشگري همدان جاذبه های گردشگری همدان با عکس جاذبه های گردشگری همدان+عکس جاذبه های گردشگری همدان Pdf جاذبه هاي طبيعي همدان جاذبه های گردشگری شهر همدان جاذبه هاي گردشگري استان همدان لیست جاذبه های گردشگری همدان آدرس جاذبه های گردشگری همدان جاذبه های گردشگری شیراز جاذبه های گردشگری شیراز+آدرس جاذبه های گردشگری شیراز با آدرس جاذبه های گردشگری شیراز ویکی پدیا جاذبه های گردشگری شیراز Ppt جاذبه های گردشگری شیراز با عکس جاذبه های گردشگری شیراز به زبان انگلیسی فیلم جاذبه های گردشگری شیراز جاذبه هاي گردشگري شيراز جاذبه های طبیعی شیراز جاذبه های گردشگری گیلان جاذبه های گردشگری گیلان به تفکیک شهرستان جاذبه های گردشگری گیلان قلعه جاذبه های گردشگری گیلان و مازندران جاذبه های گردشگری گیلان با عکس جاذبه های گردشگری گیلان غرب جاذبه های گردشگری گیلان در زمستان جاذبه های گردشگری گیلان Pdf جاذبه های گردشگری گیلان تالش جاذبه های گردشگری گیلان ویکی جاذبه های گردشگری تبریز جاذبه های گردشگری تبریز با عکس جاذبه های گردشگری تبریز Pdf جاذبه هاي گردشگري تبريز جاذبه های طبیعی تبریز جاذبه های گردشگری تبريز جاذبه های گردشگری شهر تبریز لیست جاذبه های گردشگری تبریز جاذبه های گردشگری اطراف تبریز معرفی جاذبه های گردشگری تبریز جاذبه های گردشگری قشم جاذبه هاي گردشگري قشم جاذبه های توریستی قشم جاذبه های طبیعی قشم جاذبه هاي طبيعي قشم از جاذبه های گردشگری قشم جاذبه هاي گردشگري جزيره قشم* لیست جاذبه های گردشگری قشم جاذبه های گردشگری در قشم جاذبه های گردشگری بندرعباس قشم آسیا در برابر غرب آسیا در برابر غرب Pdf آسيا در برابر غرب آسیا در برابر غرب دانلود رامین جهانبگلو آسیا در برابر غرب دانلود کتاب آسیا در برابر غرب دانلود كتاب آسيا در برابرغرب دانلود رایگان کتاب آسیا در برابر غرب دانلود آسیا در برابر غرب داریوش شایگان نقد کتاب آسیا در برابر غرب آسیا درب آسيا درب آسیا درب یزد ایران درب آسیا پرشین درب آسیا تحقیق درباره آسیا رسام درب آسیا درباره آسیا درباره آسیا تک معلومات درباره آسیا دریاچه آسیا دریاچه آسیایی دریاچه آسیای میانه دریاچه آسیا در جدول دریاچه های آسیا دریاچه دیو آسیاب بزرگترین دریاچه آسیا دریاچه در آسیا دریاچه ای در آسیا دریاچه چشمه دیو آسیاب در آسیا چند کشور وجود دارد دریاهای آسیا درياهاي آسيا دریاهای قاره آسیا نام دریاهای آسیا پاساژ آسیا در جردن پاساژ آسیا در جردن نقشه آدرس پاساژ آسیا در جردن آدرس پاساژ آسيا در جردن پاساژ آسیا جردن پاساژ آسيا جردن پاساژ آسیا جردن آدرس شماره تلفن پاساژ آسیا در جردن بیمارستان آسیا در تهران آدرس بیمارستان آسیا در تهران سایت بیمارستان آسیا در تهران بيمارستان آسيا تهران بیمارستان های طرف قرارداد بیمه آسیا در تهران بیمارستان آسیا نقشه تهران بیمارستان طرف قرارداد بیمه آسیا در تهران بیمارستان های تحت پوشش بیمه آسیا در تهران هتل آسیا در مشهد هتل آسیا در مشهد مقدس هتل آسیا مشهد هتل آسيا مشهد هتل آسیا مشهد تلفن هتل آسیا مشهد شماره تماس قیمت هتل اسیا در مشهد هتل آسیا مشهد در نقشه آدرس هتل آسیا در مشهد رزرو هتل آسیا در مشهد Shg 2016 Shg 2016 Football Schedule درآسیا چند کشور وجود دارد بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال 2016

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها