freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۴۸۵۱

۵۲  بازدید

برترین ها:

استرس مسری است، اجازه ندهید نگرانی اطرافیانتان روحیه شما را پایین بیاورد.

اگر در زندگی تان در گرفتاری ها و مراحل سخت شخص دیگری درگیر شده اید، شما قطغا استرس نوع دوم را تجربه کرده اید. درست مثل وقتی که فردی خمیازه می کشد و شما نیز بلافاصله بعد از او خمیازه میکشید، بدن شما مانند آینه ای اماده است کارها و احساسات دیگران را تقلید کند.

در استرس نوع دوم، بدن شما از ارتعاشات منفی فرد دیگری که تحت فشار است متاثر می شود و در اقدامی واکنشی در دفاع از خود سعی می کند مثل او عکس العمل نشان دهد و با استرس بجنگد.واکنش ما به استرس بسیار حساس است، به طوری که اگر فردی علامتی  از استرس برای فرد دیگری ارسال کند، فرد مقابل سعی می کند ان را شبیه سازی کرده و از همزاد پنداری کند.

 13 علامتی که نشان می دهد شما استرس نوع دوم دارید
خانم هایدی هانا نویسنده کتاب 5 راه برای تغییر رویکرد افراد در مقابله با استرس در این ارتباط می گوید: وقتی فردی وارد اتاق می شود، شما از حرفهایی که میزند از زبان بدن از اشارات و از ابراز احساسات و یا لحن صحبت و یا حالات چهرع او متوجه میزان استرس آن فرد می شوید. با شناسایی اینکه چه کسی به شما استرس وارد می کند، شما می توانید با آثار مخرب استرس نوع دوم مبارزه کنید  و از بروز نشانه های استرس که باعث بیماری نیز می شود جلوگیری به عمل آورید.

شما احساس می کنید استرس دارید اما علت آن را نمی دانید


یکی از نشانه های استرس نوع دوم این است که شما نمی توانید عامل اصلی آن را مشخص کنید و دقیقا نمی دانید چه چیزی شما را مضطرب و نگران می کند.در این گونه موارد منبع اصلی استرس می تواند فردی در اطراف شما باشد که تحت فشار قرار دارد.

به طور طبیعی این حس در خود فرد به وجود می آید و علت آن نیز دریافت علایم هشداردهنده اشتباه فرد دیگری است.


دکتر خوزه رابینسون که متخصص در امور مدیریت استرس و ارائه استراتژی های مقابله با آن است در این ارتباط می گوید: افراد در مورد این موضوع خیلی فکر نمیکنند؛ در حالی که این مورد از استرس بسیار موذی و آزار دهنده است.

وقتی به فردی بدبین تبدیل می شوید


وقتی توسط افرادی که همواره استرس دارند و مضطرب هستند احاطه شوید، این موضوع اوقات خوشی شما را از بین می برد. این موضوع به خاطر آن است که مغز شما همواره در حال کنکاش است و به طور طبیعی توجه بیشتری به موارد منفی می کند تا موارد مثبت و همین موضوع شما را به شدت به مسائل منفی بدبین می کند. اگر شما فردی مثبت اندیش هستید و به مسائل با دید مثبت نگاه میکنید و اطراف شما چند فرد منفی نگر حضور دارند، احتمال اینکه منفی بافی اطرافیان بر شما غلبه کند بسیار زیاد است.

برای برقراری تعادل در این موقعیت ها، مغز شما نیاز دارد تا در برابر هر واکنش یا صحبت منفی به طور متوسط سه پاسخ مثبت دریافت کند که این عدد در محیط های کاری به 5 پاسخ مثبت نیز افزایش پیدا می کند.همواره راهی برای بیان موفقیت های تیمی در جمع ها پیدا کنید تا از بیان دلایل شکست اجتناب شود.

همواره برای انجام کارهایتان عجله دارید


اگر با مهلت زمانی برای تکمیل کارهایی که در پیش دارید فاصله دارید، احتمالا باید یک برنامه ریزی خوب برای انجام کارهایتان باشید و یا اینکه در زمره افرادی هستید که با سرگرم شدن به کارهای غیرضروری با همکاران خود فقط وقت خود را تلف میکنید؟ دکتر رابینسون در همین ارتباط می گوید، هر لحظه از زمان برای افراد فوری و اورژانسی است و همین امر باعث می شود تا افراد کارها را تا جای ممکن سریع انجام دهند. اگر کیفیت انجام کار در سرعت آن اثر می گذارد،یک گام عقب تر بروید و از خود بپرسید آیا انجام سریع این کار برای شما ارزش خاصی دارد یا خیر؟

 13 علامتی که نشان می دهد شما استرس نوع دوم دارید

 
همکار شما دائما نگران و مضطرب است


یکی از بهترین راه های غلبه بر استرس نوع دوم این است که افرادی که باعث ظهور واکنش های استرسی در شما می شوند را شناسایی کنید. هرگاه فرد مورد نظر را شناسایی کردید بسیار محترمانه وقت کمتری را با او بگذرانید و مثلا با عباراتی مثل این که تنها 10 دقیقه برای تحویل یک پروژه به رییس فرصت دارید، مکالمه بیشتر با او را منتفی کنید.دکتر هانا در این زمینه معتقد است، اگر در شرایطی هستیم که میدانیم فردی باعث ایجاد استرس در ما می شود یا وقت ما را تلف میکند اما در عین حال به برقراری ارتباط با او نیز نیاز داریم، وقت از پیش تعیین شده ای برای برقراری ارتباط با او در نظر بگیرید و برای رابطه خود حد و مرز تعریف کنید.این موضوع وقتیمشکل ساز می شود که رابطه شما با او کش پیدا کند و مدت زمان بیشتری با او سپری کنید و بعدا متوجه می شوید که آن فرد تنها انرژی شما را بیهوده تلف کرده است.

وضعیت تحصیلی فرزندتان در مدرسه افت می کند


وقتی فرزندتان از مدرسه بر میگردد یا والدین شما از سرکار بر میگردند، احتمالا از اینکه با شما حرف بزنند یا نه متوجه خواهید شد که روز بدی را سپری کرده اند یا خیر.  دکتر رابینسون می گوید،هر عضو خانواده که تحت فشار باشد به نوعی این فشار را بروز می دهد و منتقل می کند. وقتی انها حوصله صحبت کردن با هیچ کس را ندارند و ما این را در ک میکنیم و به روی خودمان نمی آوریم در واقع در حال پنهان شدن در توعی باور اشتباه استرس زا هستیم.

دکتر رابینسون در ادامه می افزاید، به افراد خانواده خود فرصت دهید تا حالشان بهتر شود، و مطمئن شوند که از سپری کردن وقت با شما و صحبت در مورد مسائل مختلف، حس خوبی به آنها دست می دهد. یکی از اشتباهات بزرگ در این لحظات، صحبت کردن فوری در مورد مشکلات و عوامل استرس زا است که ممکن است منجر به شکسته شدن حریم ها شود.

همیشه احساس خستگی و بی حوصلگی می کنید


همیشه دلیلی برای اینکه فردی عصبی را در کنار خود داشته باشید وجود دارد، حتی اگر نگرانی ها و استرس ان فرد واقعا بر شما اثر نگذارد اما دوست دارید با او وقت بگذرانید. این استرس آزاردهنده را از روی خود بردارید، مغز شما تمام تلاش و انرژی خود را صرف این می کند که شما را زنده نگه دارد و با گذراندن وقت با افرادی که انرژی شما را می گیرند آن را هدر ندهید. ما خودمان دوست نداریم در شرایط استرسی قرار بگیریم اما بدن ما ناخودآگاه و با توجه به موقعیت و شرایط در این فضا قرار می گیرد و این علتی است که انرژی ذخیره شده را می گیرد و باعث می شود که همواره احساس خستگی کنید.

وقتی نوتیفیکیشن ایمل برایتان می آید


شما دو نوع از آگاهی و توجه دارید : مواردی که شما آگاهانه می خواهید به آنها توجه کنید و مواردی که باعث می شوند توجه شما به آنها جلب شود.وقتی شما مشغول انجام تکالیف درسی خود باشید،یک نوتیفیکیشن ایمیل می تواند ناخودآگاه تمام حواس شما را به خود جلب کند و به مغز شما این سیگنال را بدهد که شاید مورد جدیدی برای ایجاد استرس در این ایمیل وجود داشته باشد. نوتیفیکیشن ها با غریزه وحشت انسان سر و کار دارند و آن را بر می انگیزند و به این معنا هستند که شما باید توجه به هر چیز دیگری را متوقف کرده و به آن توجه کنید.

ایمیل ناراحت کننده ای از یک دوست یا همکار دریافت می کنید


دریافت یک ایمیل ناراحت کننده می تولند شما را دچار استرس فراگیری کند و همواره فکر شما را به این نکته معطوف کند که فرستنده ایمیل از چه چیزی ناراحت شده که این ایمیل را فرستاده است. و همین کنجکاوی باعث می شود به سرعت کل متن ایمیل را بخوانید و اینکار را ممکن است با روش اشتباهی انجام دهید.

چرا که در حین خواندن ان متن شما زبان بدن فرستنده و تن صدای او را ندارید و به سادگی ممکن است موجب سوتفاهم و سوبرداشت شود. افراد معمولا خیلی رک و بی پرده صحبت می کنند و احتیاط را سرلوحه کار خود در مکالمات قرار نمی دهند. وقتی دچار این حالت می شوید غلات شور بخورید و تحت تاثیر چنین ایمیل هایی قرار نگیرید و بی خیال آنها شوید.

ایده های شما به طور کلی اصل نیستند


یک رییس غرغرو به سادگی می تواند شما را در وضعیت فشار قرار دهد و کارایی شما در کارتان را کاهش دهد.وقتی شما احساس استرس کنید،مغز شما تمام انرژی خود را صرف متعادل کردن شما می کند و انرژی برای به کار رفتن در بخش خلاقیت برایش نمی ماند. اگر تهدید جدی در خارج از محیط کاری برای شما استرس ایجاد کرده،  شما تنها قادر خواهید بود تا امور مربوط به خود را انجام دهید و خیلی به کیفیت آن توجه نمی کنید. در این موارد شما از خلاقیت خود استفاده نمی کنید و تنها سعی در تمام کردن کار خود دارید تا از خود محافظت کرده باشید.

 13 علامتی که نشان می دهد شما استرس نوع دوم دارید


استرس شما را تنبل می کند


استرس نوع اول قوی تر است. این نوع استرس دقیقا بستگی به این موضوع دارد که شما از لحاظ شخصیتی چه کسی هستید. استرس نوع دوم تنها پس از اینکه موفق شود همه تاثیرات منفی را بر روی سلامت فرد بگذارد، فرد را ضعیف می کند. و اگر به آن اجازه دهید که در مدت طولانی بر شما و زندگی تان اثر بگذارد تبدیل به استرس مزمن می شود و همان اثراتی را خواهد داشت که استرس مزمن خواهد داشت که عبارتند از غذا نخوردن،افزایش کلسترول بد،کاهش کلسترول خوب خون و ...


شما دچار توهم و ابهام می شوید


آیا احساس می کنید که فراموش کار شده اید یا مدت زمان طولانی برای انجام یک تخصیص می دهید؟ در این شرایط شاید استرس افراد اطرافتان را نیز نادیده بگیرید. اما اگر استرس افراد دیگر شما را تحت تاثیر قرار می دهد ، مغز شما همان استراتژی را به کار میبرد که برای  واکنش به خطرات سریع از خود بروز میدهد و این بدان معناست که تمام تلاش خود را برای امن نگه داشتن شما به کار می برد. دکتر هانا در این ارتباط می گوید، وقتی علایم استرس را از محیط اطراف دریافت می کنید، در این شرایط به سختی می توانید درست و منطقی فکر کنید.

وقتی در حین صبحانه خوردن ، اخبار را نگاه میکنید


اخبار منفی زیادی همواره در رسانه ها مطرح می شود و همین عوامل افراد را در معرض استرس دست دوم قرار می دهد.وقتی خبری غمگین کننده در مورد کشور یا ملت کشور خود می شنوید به طور طبیعی استرس نوع دوم را  از دیگران می گیرد. بر طبق مطالعاتی که در دانشگاه هاروارد انجام شده، افرادی که روز خود را با اخبار منفی شروع می کنند 27 درصد نسبت به افرادی که 6 یا 8 ساعت بعد به طور داوطلبانه اخباری مثبت را می بینند غمگین تر هستند.

وقتی فرد پشت سری شما در صفی با صدای بلند مشغول صحبت کردن است


اگر فردی در صف یک فروشگاه مدام به شما بگوید سریعتر  به جلو حرکت کن ممکن است برای خلاصی از فشاری که او بهشما وارد میکند عجله کنید. افراد معمولا یا در حال جنگ هستند یا در حال پرواز کردن هستند!  مکانیزم جنگیدن در حال شیوع در جامعه است. ممکن است دلیلی برای عجله وجود نداشته باشد و تفاوتش در 5 یا 55 ثانیه باشد. شاید برای همکاری با فرد پشت سری خود کار مورد نظر او را انجام دهید اما هرگز شادی خود را فدای خواسته های نا به جا و استرس زای اطرافیان نکنید.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۳۴:۳۰ دیده شده : ۱۱۴بار نویسنده : admin

همه چیز برای فروش همه چیز برای فروش دانلود همه چیز برای فروش نقد همه چیز برای فروش فیلم کامل همه چيز برای فروش همه چیز برای فروش امیرحسین ثقفی همه چیز برای فروش فیلم همه چیز برای فروش امیر ثقفی همه چیز برای فروش کارگردان امیرحسین ثقفی همه چیز برای فروش تیزر همه چیز آنجاست همه چیز آنجاست علی لهراسبی همه چيز آنجاست همه چیز آنجاست چند قسمت است همه چیز آنجاست چند قسمته همه چیز آنجاست قسمت آخر همه چیز آنجاست لهراسبی همه چیز آنجاست چند قسمت همه چیز آنجاست یاسمن همه چیز آنجاست آپارات همه چیز همه چیز تقصیر باد است همه چیز درباره اینستاگرام همه چیز درباره ایو همه چیز درباره جن همه چیز از همه جا همه چیز تقصیر باد است دانلود دانلود فیلم همه چیز برای فروش با لینک مستقیم دانلود رایگان فیلم همه چیز برای فروش دانلود فیلم ایرانی همه چیز برای فروش دانلود موسیقی فیلم همه چیزبرای فروش دانلود فیلم سینمایی همه چیز برای فروش دانلود موسیقی متن همه چیز برای فروش دانلود تیزر همه چیز برای فروش دانلود آنونس همه چیز برای فروش دانلود موسیقی همه چیز برای فروش همه چیز درباره ی اینستاگرام همه چی درباره ی اینستاگرام همه چیز در مورد برنامه اینستاگرام همه چیز در مورد تنظیمات اینستاگرام همه چیز درباره ایو ویکی پدیا همه چیز درباره ایودی همه چیز درباره ایون هیوک همه چیز درباره ایویکو سینمایی همه چیز درباره ایو فیلم سینمایی همه چیز درباره ایو نقد فیلم همه چیز درباره ی ایو همه چيز درباره ايو همه چیز در مورد ایودی همه چیز درباره جنایات داعش همه چيز درباره جن همه چیز درباره جنین همه چیز درباره جنیفر لوپز همه چیز درباره جنگ جهانی دوم همه چیز درباره جنگ نرم همه چیز درباره جنگ جهانی اول همه چیز درباره جنین انسان همه چیز درباره جنین پسر همه چیز برای فروش نقد فیلم نقدی بر فیلم همه چیز برای فروش نقدفیلم همه چیز برای فروش نقد فیلم سینمایی همه چیز برای فروش نقد و بررسی فیلم همه چیز برای فروش همه چیز از همه جا بی طرف همه چیز از همه جای دنیا همه چیز از همه جا برای شما همه چیز از همه جا با عکس همه چيز از همه جاي دنيا همه چیز از همه جای جهان همه چیز از همه جا عکس همه چیز از همه جا تکتاز همه چیز از همه جا طنز درباره استرس درباره استرس و اضطراب درباره استرس بار درباره استرس کودکان درباره استرس امتحان تحقیق درباره استرس مقاله درباره استرس تحقیق درباره استرس و اضطراب درباره ی استرس پاورپوینت درباره استرس مقاله درباره استرس و اضطراب درباره ی استرس و اضطراب تحقیق درباره ی استرس و اضطراب تحقیق درباره کاهش استرس و اضطراب مقاله درباره ی استرس و اضطراب مقاله درباره استرس کودکان تحقیق درباره استرس کودکان تحقیق درباره استرس در کودکان مقاله درباره استرس امتحان تحقیق درباره استرس در امتحان مقاله درباره استرس شب امتحان تحقیق درباره استرس به زبان انگلیسی تحقيق درباره استرس تحقیق درباره استرس دانش آموزان تحقیق درباره استرس شغلی تحقیق درباره استرس قبل از امتحان مقاله درباره استرس به زبان انگلیسی مقاله درباره استرس شغلی مقاله درباره استرس+pdf مقاله درباره استرس دانش آموزان مقاله درباره استرس زبان انگلیسی تحقيق در مورد استرس و اضطراب تحقیق در مورد استرس و اضطراب تحقیق درباره ی استرس مقاله درباره ی استرس حدیث درباره ی استرس مطالبی درباره ی استرس داستان درباره ی استرس عکس هایی درباره ی استرس همه چیز درباره ی استرس دانلود پاورپوینت درباره استرس پاورپوینت درباره ی استرس پاورپوینت درباره مدیریت استرس K U Leuven K U Leuven Webmail K U Leuven University Belgium Kuleuven Loket K U L K U Login K U Logo K U Lexington Ky K U Loket K.u Portal Login Facebook U.k Login U K Visa Login K.u Digital School Login Paypal U.k. Login K U Lexington Kentucky K U Electric Lexington Ky U K Hospital Lexington Ky U K Medical Center Lexington Ky Kuloket Mijn Studentendossier Ku Leuven University Belgium Ranking همه چیز درباره استرس نوع دوم

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۳۹
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها