freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۶۳۰۳

۱۱۰  بازدید

روزنامه آرمان امروز: باید قلبتان سالم باشد تا بتوانید خوب زندگی کنید و عشق بدهید و عشق بگیرید. باید قلبتان سالم باشد تا زندگی به کامتان باشد و ارتباط اعضای خانواده محکم‌تر و صمیمی‌تر باشد. وقتی قلب همه اعضای خانواده از بچه‌ها گرفته تا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها سالم باشد خیال همه راحت است و بساط عاشقی به راه.

باید سبک زندگی‌تان سالم باشد تا بچه‌ها هم یاد بگیرند و همان سبک را ادامه دهند. اگر می‌خواهید شاهد این باشید که بچه‌ها و اعضای خانواده‌تان در سلامت کامل رشد و زندگی می‌کنند باید برخی از عادت‌ها را کنار بگذارید و عادت‌های خوب را وارد زندگی‌تان کنید. در ادامه به شما می‌گوییم چه کنید تا قلب خودتان و تک‌تک اعضای خانواده‌تان در سلامت کامل باشد.

 عادات خوب برای سلامت قلب

الگوی خوبی برای بچه‌ها باشید

زمانی که می‌بینید فرزندتان بیشتر ساعات روز را در خانه و مقابل تلویزیون یا کامپیوتر می‌گذراند و یا عشق فست‌فود و هله‌هوله است، نقشتان پررنگ‌تر می‌شود. باید بدانید که این عادت‌ها خطر ابتلا به دیابت و چاقی کودکان را بالا می‌برد. برای همین هم باید یک الگوی خوب برای بچه‌هایتان باشید.

خودتان ورزش کنید و غذاهای سالم در برنامه غذایی‌تان بگنجانید تا بچه‌ها هم از شما یاد بگیرند. در این صورت هم خودتان را از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی نجات داده‌اید و هم به بچه‌هایتان می‌آموزید تا فعال‌تر باشند و تغذیه سالمی در پیش بگیرند.

همه افراد خانواده دور سفره

درست است که مجبورید چند شیفت کار کنید. اما دور هم غذا خوردن هم یکی از کارهای واجب روزانه است. سرپا غذا خوردن، بلعیدن یک ساندویچ در نزدیک‌ترین فست‌فود محل کار یا زندگی‌تان، سیر کردن شکم با غذاهای ناسالم به سلامت قلبتان آسیب می‌زند.

برای با هم بودن و با هم غذا خوردن وقت بگذارید. در این صورت بچه‌ها یاد می‌گیرند به کانون خانواده احترام بگذارند و غذاهای سالم‌تری بخورند. علاوه بر این زمانی را پیدا می‌کنید که در کنار اعضای خانواده باشید و از حال هم بیشتر خبردار شوید که خود این مساله هم به سلامت قلب و روحتان کمک می‌کند. اینکه تنها نیستید و هستند کسانی که دوستتان دارند و شما هم آنها را دوست دارید.

خانوادگی ورزش کنید

اگر خودتان اهل ورزش باشید بچه‌ها و دیگر اعضای خانواده هم تشویق می‌شوند که ورزش کنند. لازم نیست خانوادگی به باشگاه بروید. از هر فرصتی برای بازی و تفریح استفاده کنید. کوه بروید. بعد از شام به پارک سر خیابان سر بزنید. قایم موشک بازی کنید. والیبال بازی کنید. هر از گاهی با بچه‌ها استخر بروید. بدمینتون بازی کنید و غیره. همین بازی‌های ساده، هم قلبتان را سالم‌تر نگه می‌دارد و هم روابط خانوادگی را مستحکم‌تر می‌کند.

 عادات خوب برای سلامت قلب

تکنولوژی یا بلای جان؟

بدون شک تماشای تلویزیون یا بازی‌های رایانه‌ای و غیره جز سرگرمی‌های نسبتا کم خرج و راحت است که بزرگ و کوچک نمی‌شناسد. معمولا لم دادن روی مبل و تماشای تلویزیون با هله‌هوله خوری همراه است. حالا همین پر خوری جلوی تلویزیون را با بی‌تحریکی و یک جا لم دادن جمع ببندید! حاصلش می‌شود اضافه‌وزن، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی. نمی‌گوییم تلویزیون را روانه انباری کنید، اصلا امکانش نیست. اما تا جایی که می‌توانید فعال‌تر باشید و جلوی تلویزیون لم ندهید.

آشپزی کردن دسته‌جمعی

یکی از روش‌های خوب برای وقت گذراندن در جمع خانواده آشپزی کردن دسته‌جمعی است. از بچه‌ها بخواهید کمکتان کنند تا برنامه غذایی بنویسید، آنها را در خرید مواد غذایی و آماده کردن غذا شریک کنید. در این صورت است که می‌توانید به آنها یاد دهید تا مواد غذایی سالم‌تری انتخاب کنند، برچسب مواد غذایی را بخوانند و درست آشپزی کنند. احتمال اینکه این‌گونه بچه‌ها در آینده آشپزهای بهتری باشند و عادت‌های غذایی سالم‌تری داشته باشند به مراتب بیشتر از بچه‌های دیگر است.

مواد غذایی تشویق نکنید

خیلی از پدر و مادرها عادت دارند به بچه‌ها قول دهند اگر مثلا نمره خوبی بگیرد یا بچه خوبی باشد برایش بستنی، آب نبات، پشمک، پفک و غیره می‌خرند. این کار را نکنید. زمانی که به بچه‌ها قول هله‌هوله می‌دهید یک عادت بد غذایی را وارد زندگی‌اش می‌کنید. به جای این کار آنها را به سینما ببرید، کتاب بخرید و خلاصه اینکه آنها را با مواد غذایی تشویق نکنید.

فست‌فود سالم انتخاب کنید

گاهی پیش می‌آید که وقت ندارید آشپزی کنید یا به هر دلیل دیگری تصمیم گرفته‌اید غذای حاضری میل کنید. خب هر از گاهی که اشکالی ندارد به شرط اینکه این کار تبدیل به عادت هر روزتان نشود. سعی کنید غذاهای سالم‌تری انتخاب کنید. با سالاد شروع کنید. ساندویچ مرغ بدون پوست سفارش دهید. از خیر سیب‌زمینی سرخ‌کرده بگذرید. به جای نوشابه آب معدنی یا دوغ سفارش دهید.

میوه و سبزی

وقت میان‌وعده میوه بیاورید. برای تهیه غذاهای اصلی از میوه و سبزیجات فراوان استفاده کنید. اگر بچه‌ها در هر موقعیتی ببینند که شما خودتان میوه و سبزیجات مصرف می‌کنید این عادت را برای همیشه حفظ می‌کنند. مصرف میوه و سبزیجات فراوان یکی از بهترین روش‌های حفظ سلامت قلب خود و خانواده‌تان است.

 عادات خوب برای سلامت قلب

کنترل حجم غذایی

از آنجایی که در رستوران و فست فودها حجم غذایی که سرو می‌شود زیاد است باید حواستان به میزان غذایی که می‌خورید باشد. قرار نیست هر غذا و به هر میزانی که سر میز می‌آید را تمام و کمال میل کنید. قبل از سیر شدن کامل دست از غذا بکشید.

به مغزتان مهلت دهید تا سیگنال‌های سیری را ارسال کند. به خاطر اینکه این روزها تولیدکنندگان مواد غذایی برای اینکه طعم محصولاتشان را بهتر کنند در استفاده از روغن و نمک و قند کوتاهی نمی‌کنند. این کار را به بچه‌هایتان هم یاد بدهید.

از یک دکتر تغذیه کمک بگیرید

اگر خدای نکرده خودتان یا یکی از اعضای خانواده‌تان مشکل قلبی دارید و تصور می‌کنید که به یک برنامه و رژیم غذایی مناسب برای سلامت نیاز دارید که به تنهایی نمی‌توانید از عهده آن بر بیایید به متخصص تغذیه مراجعه کنید.

متخصص تغذیه بهتر می‌تواند به شما کمک کند.در حالت عادی بی‌تحرکی، استرس، هله‌هوله، غذاهای چرب، فست فودها و غذاهای ناسالم دیگر را کنار بگذارید. میوه و سبزیجات فراوانی وارد برنامه غذایی‌تان بکنید. غم و غصه را از خود و خانواده‌تان دور کنید و با قلبی سالم و زنده لحظه‌ها را زندگی کنید. سالم و تندرست باشید.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۴۲:۱ دیده شده : ۵۰بار نویسنده : admin

که برای تو زنده ام من راست گفتم که برای تو زنده ام من راست گفته ام که برای تو زنده ام قلبها برای که میتپد فیلم قلبها برای که میتپد دانلود فیلم برای که قلبها میتپد برای که زیباست شب برای که زیباست شب احمد شاملو اگر که زیباست شب برای که زیباست شب گیاهی که برای ساخت رنگ گیاهی که برای ساخت رنگ استفاده می شود گیاهی که برای ساختن رنگ استفاده می شود گیاهانی که برای ساخت رنگ استفاده می شود گیاهی که برای ساختن رنگ از آن استفاده می شود گیاهانی که برای ساخت رنگ استفاده می شوند گیاهی که ازان برای ساختن رنگ استفاده می شود گیاهانی که برای ساختن رنگ استفاده می شود گیاهانی که برای ساختن رنگ استفاده می شوند گیاهانی که برای ساختن رنگ از آنها استفاده می شود گیاهانی که برای ساختن رنگ گیاهانی که برای ساختن رنگ از آن استفاده می شود گیاهانی که از انها برای ساختن رنگ استفاده می شود گیاهانی که برای ساختن رنگ به کار می روند دزدی که برای شام آمد دزدی که برای شام آمده بود دزدی که برای شام آمد رایان اونیل دزدی که برای شام آمد دانلود فیلم دزدی که برای شام آمده بود دانلود فیلم دزدی که برای شام آمد با لینک مستقیم دانلود فیلم دزدی که برای شام آمده بود تله فیلم دزدی که برای شام آمد بازیگران دزدی که برای شام آمد سینمایی دزدی که برای شام آمد دیگی که برای من نجوشه دیگی که برای من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه دیگی که واسه من نجوشه ديگي كه واسه من نجوشه ضرب المثل دیگی که برای من نجوشه دیگی که برا من نجوشه دیگی که واسه من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه سلامة قلبك سلامة قلبك ياقلبي سلامة قلبك من الهم سلامة قلبك الطاهر سلامة قلبك من الاه سلامة قلبك فهد الكبيسي سلامة قلبك حبيبي سلامة قلبك من الوجع سلامة قلبك من الاه كلمات سلامة قلبك كلمات سلامت قلب سلامت قلبك يا امي سلامت قلبك ياقلبي سلامت قلبك من التعب سلامة قلبك ياقلبي كلمات سلامة قلبك ياقلبي يوتيوب اغنية سلامة قلبك ياقلبي كلمات اغنية سلامة قلبك ياقلبي اغنية سلامة قلبك ياقلبي يوتيوب سلامة قلبك يا امي سلامة قلبك من الاه Mp3 سلامة قلبك من الاه ياربي وش انا سويت سلامة قلبك من الاه بدون موسيقى سلامة قلبك من الاه تركي الجازع سلامة قلبك من الاه طربيات سلامة قلبك من الاه فور شيرد سلامة قلبك من الاه فهد الكبيسي Mp3 سلامة قلبك من الاه الكبيسي سلامت قلبك ياقلبي كلمات اغنية سلامت قلبك ياقلبي كلمات اغنية سلامت قلبك ياقلبي شعر سلامة قلبك الطاهر برودكاست سلامة قلبك الطاهر توبيكات سلامة قلبك الطاهر سلامة قلبك الطاهر من اتفه اوجاعه كلمات اغنية سلامة قلبك من الاه كلمات سلامة قلبك من الاه ياربي كلمات اغنية سلامة قلبك من الاه كامله سلامة قلبك من الهم مكتوبة سلامة قلبك من الهم باسم الكربلائي سلامة قلبك من الهم Mp3 سلامة قلبك من الهم باسم الكربلائي Mp3 سلامة قلبك من الهم كلمات سلامة قلبك من الهم صوت الشيعة سلامة قلبك من الهم لباسم الكربلائي سلامة قلبك من الهم باسم كربلائي سلامة قلبك من الهم دخيل جروحك سلامة قلبك من الهم درر العراق سلامة قلبك من التعب مسجات سلامت قلبك من التعب برودكاست سلامة قلبك من التعب قصيدة سلامة قلبك من التعب حشراتي كه مفيد هستند حشراتی که برای ما مفید هستند حشراتی که برای کشاورزی مفید هستند حشراتی که برای انسان مفید هستند چه غذاهایی مفید هستند چه غذاهایی برای بدن مفید هستند چه صداهایی مفید هستند چه جانورانی مفید هستند چه جانورانی برای ما مفید هستند کدام غذاها مفید هستند عادات هایی که برای سلامت قلب مفید هستند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها