freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۶۹۷۰

۳۸  بازدید

هفته نامه همشهری جوان: شاید برای ما ایرانی ها انتخاب گیاهخواری سخت باشد. تقریبا 90 درصد غذاهای سنتی ا با گوشت سفید و قرمز درست می شوند. این مسئله می تواند عشاق قرمه سبزی را دچار تردید کند اما نگران نباشید، قرمه سبزی را می توان با گوشت سویا یا فرآورده های غیر گوشتی دیگر هم درست کرد اما اگر باز هم نگران سیر کردن خود با سبزیجات هستید، نگرانی را کنار بگذارید. منوی غذاهای گیاهخواران ما، شما را از نگرانی در می آورد.


لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
ساندویچ ها

همبرگرها و چیکن ها تنها ساندویچ های دنیا نیستند. شما می توانید با کمی تخیل و خلاقیت، ساندویچ های خوشمزه ای درست کنید. اگر پنیر و تخم مرغ هم در لیست غذاهای شما نیستند، نگران نباشید، هنوز می توانید ساندویچ بخورید. البته به جای گوشت می توانید از سویا که پروتئین گیاهی دارد استفاده کنید و باز هم همبرگرهای خوشمزه درست بپزید.

ساندویچ پنیر: درست کردن ساندویچ پنیر راحت است و وقت زیادی از شما نمی گیرد. فقط کافی است از سوپرمارکت نزدیک خانه تان یک بسته نان که با آرد کامل درست شده بخرید و با یک قالب پنیر، گوجه فرنگی، گردو و بادام یک ساندویچ خوشمزه درست کنید. حتی می توانید از تخم مرغ هم استفاده کنید و یک ساندویچ پنیر و تخم مرغ بسازید.

ساندویچ سبزیجات: انواع سبزیجاتی که با هم همخوانی دارند مثل کدو، قارچ و فلفل دلمه ای می تواند جزو ساندویچ شما باشد. مواد را با هم بپزید، با ادویه ها مزه دارش کنید و بعد از پخت در نان بپیچید و میل کنید.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
سمبوسه: سبزیجات معطر و سیب زمینی پخته مواد تشکیل دهنده سمبوسه هستند. پس مخلوط سفت و معطر را در نان بپیچید، سرخ کنید و از طعم آن لذت ببرید.خورش ها

شما می توانید از خورش ها یا همان خوراک های سبزیجات برای سیر کردن خود استفاده کنید.

خورش به: آلوی خورشی، به، روغن، شکر، آب لیمو، رب، گوجه فرنگی و دارچین جزو مواد تشکیل دهنده خورش به است. خورش به مثل انواع خورش های ایرانی درست می شود و برای طعم دار کردن آن می توانید با کم و زیاد کردن میزان شکر و آبلیمو، ترش و شیرینی غذا را تنظیم کنید. البته خورش به بیشتر با مرغ سرو می شود ولی می توانید آن را بدون گوشت هم میل کنید.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
خوراک سبزیجات: انواع سبزیجات مثل ذرت، لوبیا سبز، نخودفرنگی، جعفری و حتی گشنیز می تواند در قابلمه خوراک تان ریخته شود. خوراک سبزیجات تند، با آب کم می تواند شما را در طول ر وز شاداب نگه دارد.پلوها

به جز میل کردن خورش ها با برنج می توانید پلوهای زیادی هم به کمک سبزیجات درست کنید.

لوبیاپلو: لوبیاپلوی گیاهی ما درست مثل لوبیاپلوهای معمولی درست می شود با این تفاوت که گوشت از لیست غذایی حذف شده و جای آن را بادمجان سرخ کرده ورقه ای گرفته است. شما می توانید به جای گوشت از قارچ هم استفاده کنید.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
هویچ پلو: طرز تهیه هویچ پلوی گیاهی فرقی با هویچ پلوهای معمولی ندارد. هویچ و پیاز به اضافه سویا مواد اولیه هویچ پلوی گیاهی هستند، البته می توانید از برنج شیرین تان بدون حضور سویا هم لذت ببرید.


آش ها

درست کردن آش ها یکی از علایق گیاهخواران است. آش ها پر از حبوبات و انواع سبزیجات هستند.

آش رشته: نخود، لوبیا، عدس، رشته آش، جعفری، گشنیز، چغندر و تره مواد تشکیل دهنده آش رشته هستند. درست کردن آش رشته راحت است و به عنوان یک غذای کامل می تواند انرژی روزانه شما را تامین کند.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
آش خیار: خیار چنبر، بلقور، کشک، دوغ، نخود و زردچوبه مواد آش خیارند. این آش مخصوص تابستان است و هارمونی رنگ زرد و سبز کاسه آش تان را شبیه یک تابلوی نقاشی زنده می کند.سالادها

تقریبا تمامی سالادها از سبزیجات درست می شوند پس حداقل درباره سالادها نگران نباشید.

سالاد میوه: سیب تازه، کیوی، آناناس، طالبی و انبه می توانند مواد تشکیل دهنده سالاد میوه شما باشند. کافی است بعد از شستن میوه ها با مایع مخصوص شستشوی سبزیجات، بنشینید و با حوصله آنها را در قطعه های منظم خرد کنید. برای این کار می توانید از چاقوهای مخصوص که شکل های مختلفی دارند استفاده کنید. نتیجه نهایی سالاد میوه همیشه رضایتبخش است، هم خوشمزه و هم می تواند زیبا و چشم نواز باشد.

سالاد سبزیجات: برای درست کردن سالاد سبزیجات دست تان باز است؛ می توانید از انواع سبزیجات خام و پخته مثل گوجه فرنگی، کلم بروکلی، جعفری، فلفل دلمه ای و هویج استفاده کنید. سالاد سبزیجات هم زیاد زمان نمی برد و به عنوان چاشنی می توانید از انواع پنیرها، روغن کنجد و زیتون، سرکه، کنجد خام، گردوی پودر شده یا تکه های نان تست و تخم مرغ پخته استفاده کنید.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران


سوپ ها

دیدتان را وسیع تر کنید. به سوپ ها می توان به چشم یک وعده غذایی کامل هم نگاه کرد.

سوپ جو: سوپ جو برخلاف غذاهای دیگر لیست ما زمان بیشتری برای طبخ نیاز دارد ولی سبک است و باعث می شود شما مدت زمان بیشتری سیر بمانید. برای این که سوپ جو سریع تر آماده شود، می توانید از جوهای پرک شده استفاده کنید که زودتر می پزند. اگر می توانید از لبنیات هم استفاده کنید. استفاده از شیر و خامه باعث خوشمزه شدن سوپ تان می شود.

سوپ سبزیجات: برای سوپ سبزیجات لازم نیست کار خاصی انجام دهید. تمام سبزیجات مثل لوبیا سبز، گوجه فرنگی، کلم بروکلی و جعفری و قارچ را در قابلمه می ریزید، قابلمه را پر از آب می کنید و می روید پی کار خودتان. بعد از یکی دو ساعت سوپ سبزیجات تان آماده است.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران


کوکوها

جزء جدایی ناپذیر کوکوها تخم مرغ است. اگر در مدل گیاهخواری که انتخاب کرده اید، نمی توانید از تخم مرغ استفاده کنید، نگران نباشید. می توانید از قالب هایی که در پخت و پز استفاده می شود با آبپز کردن کوکو با آردهای سفید و سوخاری برای ساختن کوکو استفاده کنید.

کوکوی سبزیجات: انواع سبزیجات مثل کدو تنبل، لوبیا سبز و کدو می توانند جزء مواد اصلی کوکوی شما باشند. حتی می توانید چندتا از سبزیجات مثل کدوو و بادمجان را با هم مخلوط و خرد کنید و یک کوکوی سبزیجات درست کنید. به جز انواع سبزیجات و تخم مرغ که جزء اصلی کوکو هستند، می توانید از سویای پخته شده و خوب چرخ شده، فلفل دلمه ای و انواع پنیرها برای درست کردن یک کوکوی سبزیجات استفاده کنید.

فقط مراقب باشید که زیاد از روغن استفاده نکنید که باعث می شود غذای تان سنگین شود. برای این که غذای تان چرب نشود و در عین حال خوشمزه هم باشد، می توانید از فر اجاق گازتان استفاده کنید یا کوکوی تان را در تابه های رژیمی بپزید.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
کوکوی حبوبات: عدس و لوبیا چشم بلبلی می توانند مواد تشکیل دهنده کوکو باشند. کوکوهای حیوانات معمولا نیازی به تخم مرغ ندارند ولی برای این که کوکو وا نرود، می توانید از پنیر برای چسباندن کوکو استفاده کنید.

فلافل: عشاق فلافل نگران نباشید. شما به راحتی می توانید فلافل بخورید. در فلافل ها که از تخم مرغ استفاده نمی شود پس خیال تان راحت باشد و فلافل های آتشین را بر بدن بزنید.پوره ها

پوره ها در دسته غذاهای کمکی قرار می گیرند. پوره ها سبک هستند و می توانند پیش غذاهای مناسبی باشند.

پوره سبزیجات: پوره کدوتنبل با هل تازه، پوره اسفناج و پوره سیب زمینی می توانند گزینه های مناسبی برای پوره های سبزیجات باشند. برای این که یک پوره سبزیجات خوب داشته باشید، باید سبزیجات را با آب بپزید و بعد که خوب پخته شد، آب آن را بگیرید و خوب خرد یا له کنید. بعد دوباره با نمک و فلفل، روغن زیتون یا روغن کنجد و کره آنها را بپزید. برای این که بدانید پوره تان آماده است، ببینید پوره تا چه حد نرم و بدون آب است. برای تشخیص این کار هم می توانید قاشق را روی آن بگذارید تا ببینید که رد قاشق بر روی آن می ماند یا نه.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
پوره حریره بادام: آرد برنج، شیر، عسل یا شکر و پودر بادام مواد تشکیل دهنده این پوره هستند. شما قبل از این که دندان دار شوید و قدرت گوشت خوردن پیدا کنید، لذت چشیدن طعم ها را با این پوره شروع کرده اید.
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۳:۵۶ دیده شده : ۶۴بار نویسنده : admin

لیست غذاهای ایرانی لیست غذاهای ایرانی به انگلیسی لیست غذاهای ایرانی و فرنگی لیست غذاهای ایرانی بدون برنج لیست غذاهای ایرانی Pdf لیست غذاهای ایرانی شام لیست غذاهای ایرانی برای شام لیست غذاهای ایرانی کم کالری لیست غذاهای ایرانی ساده لیست غذاهای ایرانی برای مهمانی لیست غذاهای رژیمی لیست غذاهای رژیمی لاغری لیست غذاهای رژیمی و کم کالری لیست غذاهای رژیمی ایرانی لیست غذاهای رژیمی برای لاغری لیست غذاهای رژیمی برای کبد چرب لیست غذاهای رژیمی برای بیماران قلبی لیست غذاهای رژیمی برای شام لیست غذاهای رژیمی بدون چربی لیست غذاهای رژیمی بدون روغن لیست غذاهای تولد ليست غذاهاي تولد لیست غذای تولد لیست غذاهای مخصوص تولد لیست غذاهای جشن تولد لیست غذاهای مناسب تولد لیست غذاهای مناسب برای تولد لیست غذاهای سرد برای تولد لیست غذاهای کم کالری لیست غذاهای کم کالری برای لاغری لیست غذاهای کم کالری و رژیمی لیست غذاهای کم کالری و پرکالری لیست غذاهای کم کالری دکتر کرمانی فهرست غذاهای کم کالری ليست غذاهاي كم كالري و پركالري لیست کامل غذاهای کم کالری لیستی از غذاهای کم کالری ليست مواد غذايي كم كالري لیست غذاهای معروف ترکیه لیست غذاهای بدون برنج لیست غذاهای بدون برنج و گوشت ليست غذاي بدون برنج لیست انواع غذاهای بدون برنج فهرست غذاهای بدون برنج لیست غذاهای رژیمی بدون برنج لیستی از غذاهای بدون برنج لیست غذاهای لبنانی لیست غذای لبنانی لیست غذاهای ایرانی به زبان انگلیسی لیست غذاهای گیاهی لیست غذاهای گیاهی ایرانی لیست غذای گیاهی ليست غذاهاي گياهي لیست غذاهای گیاه خواری لیست غذاهای گیاهخواران لیست انواع غذاهای گیاهی لیستی از غذاهای گیاهی لیست غذای گیاه خواران لیست غذاهای تابستانی پیشنهادی برای شام پیشنهاد برای شام پیشنهاد برای شام تولد پیشنهاد برای شام ساده پیشنهاد برای شام مهمانی غذاهای پیشنهادی برای شام غذای پیشنهادی برای مهمانی شام منوی پیشنهادی برای شام پیشنهاد شام برای میهمانی پیشنهادی برای ناهار پیشنهاد برای ناهار غذای پیشنهادی برای ناهار غذاهای پیشنهادی برای ناهار پیشنهاد ناهار برای مهمانی پیشنهادی برای تقویت هوش وحافظه پیشنهادی برای تقویت حافظه پیشنهادی برای افطار پیشنهادی برای افطاری پیشنهاد برای افطاری پیشنهاد برای افطار غذای پیشنهادی برای افطار غذاهای پیشنهادی برای افطار و سحر غذاهای پیشنهادی برای افطار غذاهای پیشنهادی برای مهمانی افطار پیشنهادی برای شغل دوم پیشنهاد برای شغل دوم پیشنهاد شغل دوم بهترین پیشنهاد برای شغل دوم پیشنهادات شغل دوم پیشنهادی برای لاغر شدن پیشنهاد برای لاغر شدن پیشنهادی برای داشتن محیط سالم پیشنهاد برای داشتن محیط سالم پیشنهادی برای داشتن محیط زیست سالم پیشنهاد هایی برای داشتن محیط سالم پیشنهاد برای داشتن محیط زیست سالم چند پیشنهاد برای داشتن محیطی سالم پیشنهاد خود را برای داشتن محیط سالم پیشنهاد های خود برای داشتن محیط سالم پيشنهاد براي داشتن محيط سالم چند پیشنهاد برای داشتن محیط زیست سالم پیشنهادی برای تهران مسابقه پیشنهادی برای تهران دومین مسابقه پیشنهادی برای تهران نتایج مسابقه پیشنهادی برای تهران فراخوان مسابقه پیشنهادی برای تهران گیاهخواران مشهور گیاهخواران مشهور ایرانی گیاهخواران مشهور دنیا گیاهخواران مشهور ایران گیاهخواران مشهور جهان مشهورترین گیاهخواران خام گیاهخواران مشهور ليست اسامي گياهخواران مشهور گیاهخواران معروف ایرانی گیاهخواران ایران گیاهخواران ایرانی آمار گیاهخواران ایران گياهخواران ايران گیاهخواری ایران گیاهخواران نامدار ایرانی انجمن گیاهخواران ایرانی خام گیاهخواران ایران سایت گیاهخواران ایران گیاهخواران چه می خورند گیاهخواران معروف گیاهخواران معروف جهان گیاهخواران معروف دنیا گیاهخواران معروف ایران معروفترین گیاهخواران گیاهخواران چه بخورند گیاهخواران نامدار گياهخواران نامدار ايراني گیاهخواران نامدار ایران برخی از گیاهخواران نامدار ایرانی برخي از گياهخواران نامدار ايراني برخی از گیاهخواران نامدار ایران لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۹۰
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها