freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۷۰۴۲

۷۵  بازدید

کشتی های کانتینری بعضی از بزرگترین و سنگین ترین وسایل هستند که روی دریاها به آرامی حرکت می کنند. آن ها بیش از 365 متر طول دارند و می توانند 10000 تا 16000 کانتینر فولادی 6 متری را در یک سفر حمل کنند.

برترین ها: کشتی های کانتینری بعضی از بزرگترین و سنگین ترین وسایل هستند که روی دریاها به آرامی حرکت می کنند. آن ها بیش از 365 متر طول دارند و می توانند 10000 تا 16000 کانتینر فولادی 6 متری را در یک سفر حمل کنند. برای حرکت دادن این وسایل روی آب نیاز به مقدار زیادی انرژی است که از موتورهای دیزلی عظیم تامین می شود. برخی از کشتی های باری بزرگ موتورهایی شبیه به این دارند.

«RT-flex96C» یک موتور توربوشارژ دوزمانه است که توسط سازنده فنلاندی «Wärtsilä» طراحی شده و درحال حاضر بزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی جهان است. این موتور 13.5 متر ارتفاع و 26.59 متر طول دارد و تقریبا به بزرگی یک آپارتمان است. وزن آن بیش از 2300 تن و بزرگترین ورژن 14 سیلندری آن 80080 کیلووات قدرت تولید می کند. این موتور در سپتامبر 2006 روی «اما مرسک» یک کشتی کانتینری که در زمان خود بزرگترین بود قرار گرفت. طرح این موتور بر اساس موتور قدیمی تر RTA96C است اما تکنولوژی ریلی مشترک، دنده های زنجیری، پمپ های سوخت و محرک های هیدرولیکی دارد. نتیجه، عملکرد بهتر در چرخش های کمتر در هر دقیقه، مصرف سوخت کمتر و آلودگی کمتر شده است. یکی از قابل توجه‌ترین ویژگی های این موتور غول پیکر بازده حرارتی بالای آن است، که بیش از 50 درصد است. که به این معنی است که 50% از حرارت تولید شده از سوختن سوخت تبدیل به نیرو می شود. برای مقایسه، کوچکترین موتورهای هواپیما می توانند فقط به 25-30% راندمان حرارتی دست یابند.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۵۴:۹ دیده شده : ۶۸بار نویسنده : admin

بزرگترین واژن دنیا بزرگترين واژن دنيا بزرگترین واژن جهان عکس بزرگترین واژن دنیا بزرگترین ولایت افغانستان کدام است عکس بزرگترین واژن جهان بزرگترین ورزشگاه دنیا بزرگترین ورزشگاه دنیا کجاست بزرگترین ورزشگاه جهان در برزیل بزرگترین ورزشگاه های فوتبال دنیا بزرگترین ورزشگاه فوتبال جهان در برزیل بزرگترین استادیوم فوتبال جهان در برزیل بزرگترین وال دنیا بزرگترين وال دنيا بزرگترین وال جهان بزرگترين وال جهان وزن بزرگترین وال دنیا فیلم بزرگترین وال دنیا عکس بزرگترین وال دنیا عکس بزرگترین وال جهان بزرگترین ولایت های افغانستان بزرگترین و مشهورترین نگارگر ایرانی قدرتمندترین موتورسیکلت جهان قدرتمندترین موتورسیکلت دنیا قدرتمندترین موتور جستجو قدرتمندترین موتور جهان قدرتمندترین موتور قدرتمندترین موتور سیکلت قدرتمندترین موتور خودرو قدرتمندترین موتور جت قدرتمندترین موتور دیزل قدرتمندترین موتور سیکلت جهان بزرگترین موتور دیزلی جهان بزرگترین موتور دیزل جهان بزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی جهان

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۵۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها