freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


گسترش حجم خبرها در مورد کنسول آینده‌ی کمپانی نینتندو با اسم رمز NX، احتمالا نشانه‌ای از نزدیک شدن به زمان رونمایی رسمی از آن است. در جدیدترین خبری که از این کنسول منتشر شده، آمده است که ظاهرا سخت‌افزار جدید کمپانی نینتندو مجهز به چیپ مرکزی ساخته‌ی شرکت انویدیا از خانواده‌ی تگرا و بر اساس معماری پاسکال خواهد بود.

گزارش ها نشان می‌دهد که انویدیا توانسته توجه چشم‌ بادامی‌های نینتندو را به خود جلب کند. خانواده چیپ‌های تگرا عمدتا برای مصارف گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و نهایتا در تعداد محدودی از لپ‌تاپ‌ها هم مشاهده می‌شود. با این حساب می‌توان گفت که نینتندو چشم به چیپ‌ستی دوخته که بیشتر تمرکزش بر روی دستگاه‌های قابل حمل است. با این حال، گزارش جدید از کنسول NX، وعده داده که چیپ مورد استفاده در کنسول جدید نینتندو، با این که از خانواده‌ی تگرا و معماری پاسکال است، اما جزو نسخه‌های قبلی نیست و انویدیا قرار است نسخه‌ای کاملا سفارشی و جدید را در اختیار نینتندو قرار دهد.

شرکت انویدیا اسفند ۹۳ در جریان همایش GTC 2015 از معماری پاسکال رونمایی کرد و در آنجا وعده‌ی ایجاد تحولات عظیم در داد. شیوه معماری پاسکال نسبت به نسل قبل با نام مکسول، حدود ۱۰ برابر سریع‌تر و قوی‌تر عمل می‌کند و تجهیز به فناوری‌های NVLink و 3D Memory سبب شده تا پهنای باند بی‌نظیر و درصد راندمان بالاتری در اختیار کاربر قرار بگیرد.

نینتندو NX احتمالا از تراشه‌ی تگرا بهره می‌برد

نمایی از فناوری Finfet و مقایسه‌ی آن با نسل‌های پیشین


چیپ‌های گرافیکی مبتنی بر معماری پاسکال بر اساس فناوری ۱۶ نانومتری Finfet هستند که توان مصرفی بسیار پایین‌تری را نسبت به معماری مکسول با خود را همراه دارند. کارت‌های گرافیکی جدید انویدیا همگی از معماری پاسکال بهره می‌برند که شاید GTX Titan X که قدرتی معادل ۱۱ ترافلاپس را در اختیار دارد، بارزترین نمونه برای قدرت‌نمایی معماری پاسکال محسوب شود.

نینتندو NX احتمالا از تراشه‌ی تگرا بهره می‌برد

جهش بزرگ به واسطه استفاده از معماری پاسکال


باید دید کنسول جدید نینتندو تا چه حد می‌تواند از توانایی‌های بالقوه معماری پاسکال شرکت انویدیا بهره ببرد. مسلما رسیدن به قدرت ۱۱ ترافلاپسی برای کنسول نینتندو NX به خاطر بالا رفتن هزینه‌ها و قیمت تمام شده، امری دور از ذهن است، اما آیا می‌توانیم انتظار کنسولی هم طراز با ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 را داشته باشیم؟

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸:۱۸ دیده شده : ۵۲بار نویسنده : admin

نینتندو Nx نينتندو Nx Nintendo Nx Nintendo Nx Wiki Nintendo Nx Release Nintendo Nx 2016 Nintendo Nx Leak Nintendo Nx Android Nintendo Nx Preorder Nintendo Nx Platform Nintendo Nxt احتمالا از امیر شهریار دانلودآهنگ احتمالا از امیر شهریار احتمالا از امیر شهیار متن آهنگ احتمالا از امیر شهریار متن ترانه احتمالا از امیر شهریار احتمالا از شهریار احتمالا شهریار اهنگ احتمالا دارم عاشقت میشم از امیر شهیار دانلود آهنگ احتمالا از امیر شهیار دانلود موزیک ویدیو احتمالا از امیر شهیار دانلود آهنگ احتمالا از امیر شهریار دانلود آهنگ احتمالا امیر شهیار دانلود آهنگ احتمالا دارم عاشقت میشم از امیر شهیار دانلود آهنگ احتمالا دارم عاشقت میشم امیر شهیار دانلود اهنگ احتمالا امیر شهریار با کیفیت 320 دانلود آهنگ احتمالا امیر شهیار آلبوم دلم نیومد دانلود آهنگ احتمالا از ایمان دانلود آهنگ احتمالا ایمان دانلود آهنگ احتمالا امیر شهریار متن اهنگ احتمالا از شهریار متن آهنگ احتمالا امیر شهریار متن ترانه احتمالا امیر شهریار نینتندو NX احتمالا از تراشه‌ی تگرا بهره می‌برد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها