freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


فضاپیمای OSIRIS-Rex ناسا ماموریت اکتشافی 7 ساله و کم‌ سابقه خود را به مقصد سیارک Bennu آغاز کرد. این فضاپیما ساعاتی پیش از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناوران فلوریدا و توسط راکت اطلس 5 به فضا پرتاب شد. پس از این پرتاب، مدیران ماموریت اکتشافی OSIRIS-Rex آن را پرتابی بی عیب و نقص توصیف کردند و اعلام کردند که فضاپیما در سلامت عالی است.

جالب است بدانید که OSIRIS-Rex یک فضاپیمای بدون سرنشین است که هدف اصلی آن نمونه برداری از سیارکی است که به عنوان یک تهدید برای زمین شناخته می شود. سیارک بنو که در نزدیکی زمین قرار دارد، غنی از کربن بوده و قدمتی برابر با تاریخ اولیه منظومه شمسی دارد. بنابر محاسبات صورت گرفته، اگر بنو زمانی با سیاره زمین برخورد پیدا کند، میزان انرژی برابر با سه میلیارد تن مواد منفجره، معادل با 200 بمب اتمی هیروشیما آزاد خواهد کرد.

OSIRIS-Rex هم چنین اولین ماموریت اکتشافی ناسا محسوب می شود که قرار است با نمونه ‌برداری از یک سیارک به زمین بازگردد. ناسا اعلام کرده این فضاپیما پس از حدود دو سال تعقیب بنو بالاخره در آگوست 2018 به این سیارک خطرناک خواهد رسید. سپس روی سطح آن فرود خواهد آمد و نمونه ‌ای از آن را با خود در سال 2023 به زمین می ‌آورد.

دانشمندان معتقدند این نمونه می تواند اطلاعات و شواهد مهمی از منبع حیات در زمین و هم چنین این احتمال که حیات از جایی دیگر از منظومه شمسی سرچشمه گرفته باشد را در اختیار ما قرار دهد و برای همین است که ناسا برای انجام این ماموریت 800 میلیون دلار هزینه کرده است.

با این وجود که بنو رسماً به عنوان یک سیارک خطرناک معرفی شده است، اما به گفته دانشمندان ناسا احتمال برخورد آن با زمین هنگام عبور از بین سیاره ما و ماه تنها 0.037 درصد است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳:۰ دیده شده : ۲۵۳بار نویسنده : admin

فضاپیمای ناسا فضاپيماي ناسا انفجار فضاپیمای ناسا سقوط فضاپیمای ناسا فضاپیمای جدید ناسا نام فضاپیمای ناسا فضاپیمای داون ناسا علت انفجار فضاپیمای ناسا فضانوردی ناسا فضاپیما ناسا انفجار فضاپیما ناسا فیلم انفجار فضاپیمای ناسا سقوط فضاپیما ناسا نام فضاپیماهای ناسا نام سه فضاپیمای ناسا جدیدترین فضاپیمای ناسا فضایل به انگلیسی فضیلت به انگلیسی فضانورد به انگلیسی فضانورد به انگليسي معنی فضانورد به انگلیسی فضانورد به زبان انگلیسی فضا به انگلیسی فضایی به انگلیسی هوافضا به انگلیسی ترجمه فضا به انگلیسی فضای سبز به انگلیسی آدم فضایی به انگلیسی فضای مجازی به انگلیسی موجودات فضایی به انگلیسی فضا به زبان انگلیسی فضا به زبان ساده فضا زمان به زبان ساده خمیدگی فضا زمان به زبان ساده هوا فضا به زبان ساده تعریف فضا به زبان ساده معنی آدم فضایی به انگلیسی موجودات فضایی به زبان انگلیسی موجود فضایی به زبان انگلیسی سفر به فضا سفر به فضا بدون بازگشت سفر به فضا در قرآن سفر به فضا سفینه نمی خواهد سفر به فضا انوشه انصاری مسافرت به فضا سفر به ماه سفر به ماه دروغ بزرگ قرن سفر به ماه دروغ یا واقعیت سفر به ماه راست یا دروغ رفتن به فضا رفتن به فضا در خواب رفتن به فضا در Gta V شرایط رفتن به فضا رفتن انسان به فضا اعتیاد به فضای مجازی اعتیاد به فضای مجازی چیست پرسشنامه اعتیاد به فضای مجازی اعتیاد نوجوانان به فضای مجازی علایم اعتیاد به فضای مجازی معضلات اعتیاد به فضاهای مجازی پرتاب كردن در جدول پرتاب كردن به انگليسي پرتاب كردن اشيا توسط كودكان پرتاب كردن اشيا توسط كودك سیبو چرا پرتاب کردی تو ناسا فضاپیمای OSIRIS-Rex را به فضا پرتاب کرد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۲۶
  • تعداد حاضران : ۲۱۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها