freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: دو طرح زنجیره صنعت فولاد در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در این مراسم که مهدی‌کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو و همچنین جمعی از مدیران استانی حضور داشتند، دو طرح شرکت فولاد کاوه جنوب کیش وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شامل فاز نخست واحد فولادسازی به ظرفیت ۱/۲میلیون تن و واحد آب شیرین‌کن به ظرفیت ۱۵هزار مترمکعب در روز به‌طور رسمی افتتاح شد. منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس وابسته به ایمیدرو، با برخورداری از مزیت‌های منحصر به فرد نظیر دسترسی به آب‌های آزاد بین‌المللی، انرژی ارزان، زیرساخت‌های حمل‌ونقل، دسترسی به نیروگاه برق و همجواری با مناطق دارای معدن، موجب شده این منطقه برای توسعه صنایع انرژی‌بر همچون فولاد و آلومینیوم به موقعیت ویژه‌ای دست پیدا کند.

رسیدن به تولید ۱۰میلیون تن فولاد در استان هرمزگان

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری در آئین گشایش فاز نخست فولادسازی کاوه جنوب کیش اظهار کرد: همواره یکی از گلایه‌های بندرعباسی‌ها این مسئله بوده است که در اوایل انقلاب احداث فولاد مبارکه از این منطقه به اصفهان منتقل شد. این شرمندگی دولت از مردم بندرعباس امروز با احداث واحدهای متعدد فولادی در هرمزگان تمام شده است. به گفته وی برنامه دولت رسیدن به تولید ۱۰میلیون تن فولاد در استان هرمزگان در سال‌های آینده است. جهانگیری ادامه داد: ظرفیت ساحل هرمزگان برای سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی کم‌نظیر است، چراکه از نظر ۳ عامل سنگ‌آهن، گاز و نیروی انسانی وضعیت صنعت فولاد ایران در دنیا نظیر ندارد. وی همچنین با اشاره به رشد و رونق اقتصادی عنوان کرد: رشد اقتصادی کشور در بهار امسال ۵/۴درصد بود اما هدف ما رسیدن به رشد ۸ درصدی است.

تا قبل از ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن فولاد دست خواهیم یافت

در آئین گشایش فاز نخست فولادسازی کاوه جنوب کیش وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با بهره‌برداری از فولادسازی کاوه جنوب، ظرفیت تولید فولاد ایران به ۳۱میلیون تن رسید، از این‌رو چه بسا زودتر از سال ۱۴۰۴ به تولید ۵۵میلیون تن فولاد دست یابیم. محمدرضا نعمت‌زاده در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین سال گذشته صادرات سنگ‌آهن کاهش یافت. پیش از این نیز تا ۲۰میلیون تن صادرات سنگ‌آهن داشتیم، اما در حال حاضر در حال صادرات مازاد کنسانتره سنگ‌آهن هستیم. وی همچنین خاطرنشان کرد: در ۳ سال اخیر یعنی در دولت یازدهم حدود ۳۹ طرح در زنجیره تولید فولاد تکمیل و راه‌اندازی شده است که با راه‌اندازی این طرح‌ها ۱۴ میلیون تن به ظرفیت تولید کنسانتره، ۲میلیون تن به ظرفیت تولید گندله، ۴/۵ میلیون تن به ظرفیت تولید آهن اسفنجی و ۲/۷میلیون تن به ظرفیت تولید شمش و فولادریزی کشور اضافه شد. نعمت‌زاده افزود: تا پایان امسال نیز ۱۹طرح دیگر در زنجیره تولید فولاد در کشور راه‌اندازی خواهد شد که با راه‌اندازی آنها ۱۰میلیون تن به ظرفیت تولید گندله، ۵میلیون تن به ظرفیت تولید آهن اسفنجی و ۳میلیون تن به ظرفیت تولید شمش فولاد کشور افزوده خواهد‌شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: اواخر امسال به موازنه در زنجیره تولید فولاد خواهیم رسید. همچنین امسال به صادرات ۶ میلیون تن فولاد دست خواهیم یافت.

فولاد کاوه به ۳ تولیدکننده برتر فولاد کشور پیوست

همچنین در این آئین مدیرعامل هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس اظهار کرد: در راستای برنامه توسعه اقتصادی کشور، پس از تحقیق و مطالعات کارشناسی دقیق و جانمایی هوشمندانه با در نظر داشتن مزایای نسبی تولید فولاد در مواردی از قبیل تامین مواد اولیه، انرژی و نیروی انسانی، دسترسی به منابع آب و خطوط ریلی و همچنین براساس رسالت و ماموریت‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی مبنی بر اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی، مجتمع فولاد کاوه جنوب (کیش) در زمینی به مساحت ۱۷۰هکتار در فاصله ۲۲ کیلومتری بندرعباس و در مجاورت خلیج‌فارس ایجاد شد. سیدمحمد اتابک، ایجاد مجتمع عظیم فولاد کاوه جنوب کیش را یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حوزه صنایع مادر براساس رسالت محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی در منطقه جنوب کشور معرفی کرد و افزود: این مجتمع، تولید مستمر و پایدار با بکارگیری فناوری روز به منظور حضور در جمع ۳ تولیدکننده برتر کشور در زمینه فولاد، ایجاد واحدهای پایین‌دستی و بالادستی فولاد خام به نحوی که زنجیره کامل تولید فولاد از چرخه معدن تا مقاطع فولادی تحقق یابد، اشتغالزایی با بکارگیری منابع انسانی لازم و ایجاد زمینه رشد و توانمندی آنها و نقش‌آفرینی در محرومیت‌زدایی جنوب کشور از اهداف راهبردی را در کسب‌وکار دنبال می‌کند. این مقام مسئول، مهم‌ترین پروژه‌های تکمیل شده مجتمع فولاد جنوب کیش را دو واحد آهن اسفنجی به ظرفیت تجمیعی یک میلیون و ۸۵۶ هزار تن در سال، ایستگاه گاز به ظرفیت ۱۰۰هزار مترمکعب در ساعت، خط انتقال فشارقوی و پست برق ۳۳/۲۳۰ کیلوولت، عنوان کرد و از انتقال آب از دریا به ظرفیت روزانه ۱۵هزار مترمکعب، فولادسازی فاز یک به ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰هزار تن در سال نام برد. وی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های در دست اقدام این شرکت اظهار کرد: فولادسازی فاز۲ به ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰هزار تن در سال، گندله‌سازی به ظرفیت ۵میلیون تن در سال، آب شیرین‌کن به ظرفیت روزانه ۴۰هزار مترمکعب و اتصال به شبکه راه‌آهن سراسری از اقدام‌های مهم این مجتمع است.

مشخصات پروژه فاز یک فولادسازی

اتابک در ادامه با اشاره به محصولات تولیدی پروژه فاز نخست فولادسازی جنوب کیش شامل بیلت با طول‌های ۶ تا ۱۲ متری با مقاطع ۱۳۰ × ۱۳۰ - ۱۵۰ × ۱۵۰ - ۲۰۰ × ۲۰۰ - ۱۸۰ × ۱۸۰ شامل گروه‌های فولادی کم‌کربن، متوسط کربن، کربن بالا و فولادهای مقاوم کم‌آلیاژی عنوان کرد: مواد اولیه مورد نیاز این خط تولیدی شامل ۸۰درصد آهن اسفنجی و ۲۰درصد قراضه است که در یک دستگاه کوره قوس الکتریکی به ظرفیت ۲۱۰ تن مذاب (به توانایی ۱۷۰تن تخلیه) با ترانسفورماتور ۱۷۰ مگاولت آمپر قرار گرفته و در ادامه از طریق یک دستگاه کوره پاتیلی به ظرفیت ۱۷۰تن پاتیل مذاب با ترانسفورماتور ۳۰ مگا ولت آمپر در مسیر دو ماشین شش‌خطه ریخته‌گری شمش (بیلت) برای تولید گروه‌های فولادی کم کربن، متوسط کربن، کربن بالا و فولادهای مقاوم کم‌آلیاژی قرار می‌گیرند.

همگامی برای استمرار تولید
اتابک در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از مهندس محمد فروزنده رییس پیشین بنیاد و مهندس محمد سعیدی‌کیا، رییس فعلی بنیاد مستضعفان به دلیل حمایت‌های بسیار اثربخش از این پروژه عظیم ملی خاطرنشان کرد: پروژه فاز نخست فولاد کاوه جنوب کیش علاوه بر شاخصه‌های مدیریت جهادی از آن جهت که در دوران تحریم ظالمانه آغاز و به بهره‌برداری آزمایشی رسیده و منجر به کسب تجارب ارزنده‌ای در بخش احداث صنعت فولاد شده بسیار مایه افتخار همه دست‌اندرکاران صنعت است.  مدیرعامل شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع معدنی کاوه پارس در انتهای سخنان خود یادآور شد: هرچند هوشمندی کارشناسان و نخبگان برای جانمایی و اجرای پروژه باعث ایجاد مزیت‌های رقابتی بسیار قابل توجهی برای شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در استمرار تولید و حضور در بازارهای داخلی و خارجی شده است ولی تولید مستمر و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود منوط به تامین به موقع و مستمر مواد اولیه مورد نیاز مجتمع است و به همین دلیل از همه دست‌اندرکاران این صنعت درخواست می‌کنیم در این مدیریت جهادی با هدف افزایش تولید محصول استراتژیک و با کیفیت فولاد در مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش با ما همراهی کرده و

همگام شوند.

صادرات۲۵۰میلیون دلارشمش فولادی تا سال۹۶

در مراسم افتتاح فاز یک فولاد کاوه رییس صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عنوان کرد: مجتمع فولاد جنوب کیش در منطقه ویژه اقتصادی صنایع فلزی و معدنی خلیج‌فارس و با ظرفیت ۱/۲میلیون تن در سال به بهره‌برداری می‌رسد. خلیل قاسمی خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های مهمی که امروز با حضور معاون اول رییس‌جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش است که سالانه ظرفیت تولید ۱/۲میلیون تن شمش فولاد را داراست. وی با بیان اینکه ۲هزار و۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از سوی بنیاد مستضعفان در ساخت این پروژه انجام شده است، افزود: این کارخانه برای حدود هزار نفر اشتغال مستقیم و برای ۶هزار نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ابراز کرد: یکی از ویژگی‌های کم‌نظیر این پروژه ساخت یک واحد بزرگ آب شیرین‌کن به ظرفیت تولید روزانه ۱۵هزار مترمکعب آب شیرین از آب دریا است که هم نیاز این کارخانه به آب را تامین می‌کند و هم می‌توان در دیگر مصارف از آن استفاده کرد. قاسمی از دیگر ویژگی‌های مهم این کارخانه را ساخت آن در زمان اوج تحریم‌ها علیه کشورمان بیان کرد و ادامه داد: ساخت این پروژه مصداق اقتصاد مقاومتی به‌منظور استفاده از توان نیروهای داخلی و به فعلیت رساندن ظرفیت‌های عظیم معدنی کشورمان در تولید فولاد و تامین نیاز داخل و صادرات آن است. وی همچنین به هدف‌گذاری‌های صادراتی این کارخانه نیز اشاره کرد و گفت: صادرات ۱۰۰میلیون دلار شمش فولادی در سال ۹۵ و افزون بر ۲۵۰میلیون دلار در سال۹۶ در این کارخانه هدف‌گذاری شده که با توجه به کیفیت بالای تولید و نیاز بازارهای جهانی، تحقق آن دور از دسترس نیست.

منبعصمت

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷:۲۲ دیده شده : ۶۸بار نویسنده : admin

افتتاح جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل پخش زنده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دانلود افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دانلود مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دانلود مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به صورت کامل دانلود فیلم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل عکسهای افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ انلاین افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ بدون سانسور افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ دانلود افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ فیلم مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ زمان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ عکسهای افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ طرح زنجیره دوزی طرح فروشگاه زنجیره ای طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای Pdf ضوابط طراحی فروشگاه زنجیره ای طراحی چیدمان فروشگاه زنجیره ای طراحی داخلی فروشگاه زنجیره ای طرح راه اندازی فروشگاه زنجیره ای دانلود طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای طراحی فروشگاه زنجیره ای طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای رایگان نمونه طرح زنجیره تامین طرح توجیهی فروشگاههای زنجیره ای طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای نمونه طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای دانلود رایگان طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای دانلود رایگان طرح توجیهی فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی دانلود طرح توجیهی فروشگاه های زنجیره ای طرح کلی یک زنجیره تامین طرح توجیهی رستوران زنجیره ای طرح درس زنجیره غذایی طرح داروخانه های زنجیره ای درب فولادی درب کرکره ای فولادی وزن درب فولادی درب های فولادی درب کرکره فولادی درب ضد سرقت فولادی دریبل فولادی به مسی دریبل فولادی عرشه فولادی در اسکلت بتنی سقف عرشه فولادی در اسکلت بتنی اجرای عرشه فولادی در اسکلت بتنی عرشه فولادی اسکلت بتنی نحوه اجرای عرشه فولادی در اسکلت بتنی اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت بتنی سقف های عرشه فولادی در اسکلت بتنی سقف عرشه فولادی اسکلت بتنی الیاف فولادی در بتن الیاف فولادی بتن استفاده از الیاف فولادی در بتن تاثیر الیاف فولادی در بتن عرشه فولادی در شیراز سقف عرشه فولادی در شیراز عرشه فولادی شیراز اجرای سقف عرشه فولادی در شیراز قیمت سقف عرشه فولادی در شیراز نمایندگی سقف عرشه فولادی در شیراز عرشه فولادی در ساختمان بتنی سقف عرشه فولادی در سازه بتنی سقف عرشه فولادی در ساختمان بتنی اجرای سقف عرشه فولادی در ساختمان بتنی اجرای سقف عرشه فولادی در سازه بتنی سقف عرشه فولادی ساختمان بتنی عرشه فولادی در کرمانشاه عرشه فولادی کرمانشاه اجرای سقف عرشه فولادی در کرمانشاه مقاطع فولادی در ایتبس مقاطع فولادی در Etabs مقاطع فولادی برای ایتبس مقاطع فولادی ایتبس مقاطع فولادی برای ایتبس 2013 تعریف مقاطع فولادی در Etabs معرفی مقاطع فولادی در Etabs دانلود مقاطع فولادی در Etabs مقاطع فولادی Etabs مقاطع فولادی برای Etabs مقاطع فولادی ایرانی Etabs مقاطع فولادی برای Etabs 2013 طراحی عرشه فولادی در Etabs طراحی سقف عرشه فولادی در Etabs روش طراحی سقف عرشه فولادی در Etabs منطقه ویژه اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی چیست منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر منطقه ویژه اقتصادی پیام منطقه ویژه اقتصادی سیرجان منطقه ویژه اقتصادی شیراز منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس منطقه ویژه اقتصادی سهلان منطقه ویژه اقتصادی سرو منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی منطقه ويژه اقتصادي چيست منطقه ی ویژه اقتصادی چیست منظور از منطقه ویژه اقتصادی چیست منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر یزدانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر سایت منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي ماهشهر نقشه منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر استخدامی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر پورتال منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر منطقه ویژه اقتصادی پیام کرج منطقه ویژه اقتصادی پیام (شهرستان کرج) منطقه ويژه اقتصادي پيام منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام سایت منطقه ویژه اقتصادی پیام منطقه ويژه اقتصادي پيام واقع در كرج گمرک منطقه ویژه اقتصادی پیام سازمان منطقه ویژه اقتصادی پیام آدرس منطقه ویژه اقتصادی پیام منطقه ويژه اقتصادي سيرجان سایت منطقه ویژه اقتصادی سیرجان سايت منطقه ويژه اقتصادي سيرجان دانشگاه بین المللی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان استخدام در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان قیمت زمین در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان منطقه ویژه منطقه ویژه عسلویه سازمان منطقه ویژه اقتصادی شیراز گمرک منطقه ویژه اقتصادی شیراز قیمت زمین منطقه ویژه اقتصادی شیراز منطقه ویژه اقتصادی شیراز (شهرستان شیراز) قیمت زمین در منطقه ویژه اقتصادی شیراز استخدام منطقه ویژه اقتصادی شیراز آدرس منطقه ویژه اقتصادی شیراز دفتر منطقه ویژه اقتصادی شیراز نقشه منطقه ویژه اقتصادی شیراز منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس (شهرستان بندرعباس) منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس هرمزگان سایت منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس مناقصات منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس منطقه ويژه اقتصادي صنايع معدني و فلزي خليج فارس مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس منطقه ویژه عسلویه استخدامی منطقه ويژه عسلويه ساختمان منطقه ویژه عسلویه سازمان منطقه ویژه عسلویه کاریابی منطقه ویژه عسلویه گمرک منطقه ویژه عسلویه دانشگاه منطقه ویژه عسلویه مناقصات منطقه ویژه عسلویه اخبار منطقه ویژه عسلویه منطقه ویژه اقتصادی سهلان تبریز منطقه ویژه اقتصادی سهلان (شهرستان تبریز) سایت منطقه ویژه اقتصادی سهلان مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سهلان سرپرست منطقه ویژه اقتصادی سهلان منصوب شد گمرک منطقه ویژه اقتصادی سهلان خلیج فارس آنلاین خلیج فارس آنلاین برازجان خليج فارس آنلاین خلیج فارس آنلاین تمدید سرویس خلیج فارس آنلاین عسلویه خلیج فارس آنلاین . نت خليج فارس آنلاين بوشهر خلیج فارس انلاین تمدید سایت خلیج فارس آنلاین بوشهر شرکت خلیج فارس آنلاین خلیج فارس شیراز خلیج فارس شیراز استخدام خليج فارس شيراز هتل خلیج فارس شیراز پاساژ خلیج فارس شیراز بازار خلیج فارس شیراز پروژه خلیج فارس شیراز فروشگاه خلیج فارس شیراز باربری خلیج فارس شیراز برج خلیج فارس شیراز خلیج فارس ابی خليج فارس ابي دانلود آهنگ خلیج فارس ابی خلیجفارس نیوز خلیجفارس انلاین خلیجفارس بوشهر دانشگاه خليجفارس بوشهر سایت دانشگاه خلیجفارس بوشهر افتتاح جام جهانی ۲۰۱۴ افتتاح ۲ طرح زنجیره فولادی در منطقه ویژه خلیج‌فارس

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۵۴
  • تعداد حاضران : ۱۸۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها