freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چه چیزی در چراغ برخی خودروها وجود دارد که باعث می‌شود بینندگان به طراحی آن‌ها علاقه‌مند شوند؟ چه عاملی می‌تواند چراغ یک خودرو را بی‌رقیب کند؟ آیا این عامل، کریستال‌های سواروفسکی به کار رفته در چراغ‌های S کلاس کوپه‌ی مرسدس بنز است؟ یا استفاده‌ی پورشه از چراغ چهار گوش و استفاده‌ی بی‌ام‌و از طرحی خیره‌کننده در چراغ‌ خودروهای خود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات، در ادامه همراه زومیت باشید تا به بررسی خاص‌ترین چراغ‌های به کار رفته در خودروهای مختلف، بپردازیم.

مرسدس بنز S کلاس کوپه

مرسدس بنز در چراغ‌های اس کلاس کوپه از کریستال‌های سواروفسکی (برند مشهور شیشه و کریستال و جواهرات) استفاده کرده. مرسدس بنز دریافته بود که یک ظاهر جواهر-مانند حتما نظر افراد را به سوی این خودرو جلب می‌کند، پس برای نیل به چنین هدفی، آن‌ها از چراغ‌های یاد شده در اس کلاس کوپه استفاده کردند. 

مرسدس بنز

از سال ۲۰۱۴ یعنی از زمانی که کمپانی مرسدس بنز با شرکت سواروفسکی همکاری خود را آغاز کرده است، می‌توان این چراغ‌های LED درخشان و زیبا را به عنوان آپشن در مدل های S550، S63 و S65 سفارش داد.

مرسدس بنز

۴۷ قطعه‌ کریستال به صورت یکپارچه در داخل چراغ مذکور جاسازی شده است و مقدار آن‌ها برای ساخت یک گردنبند یا دستبند کفایت می‌کند. از این تعداد، ۱۷ مورد آن‌ها که شکلی زاویه‌دار دارند، بر روی لامپ‌های روشنایی روزهنگام یا DRL کارایی دارند و ۳۰ مورد دیگر نیز که شکل آن‌ها گرد است، در داخل چراغ راهنما مورد قرار می‌گیرند.

پورشه

چراغ‌های چهار نقطه‌ای پورشه نیز برای بهتر دیده شدن ساخته شده‌اند. ماژول مرکزی چراغ‌ها در این خودرو با چهار عدد چراغ نور افکن LED احاطه شده است. این چراغ‌ها تنها در مدل‌های بالارده و توربوی پورشه استفاده می‌شوند.

پورشه

این چراغ‌ها که بخشی از امضای طراحی پورشه هستند، می‌توانند با سیستم چراغ‌های دینامیک پورشه نیز ترکیب شوند. نام اصلی این سیستم، Porsche Dynamic Lights System Plus است که به صورت (PDLS) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم می‌تواند بسته به نوع آب و هوا عمل کند و میزان و شدت نور چراغ‌ها را به طور خودکار برای ترافیک مقابل خودرو تنظیم نماید.

بی‌ام‌و

مقاومت در برابر چراغ‌های چهارتایی بی‌ام‌و بسیار دشوار است. بی‌ام‌و از سال ۱۹۶۸ از چراغ‌هایی با دو عدسی مدور استفاده می‌کند و همان طور که این کمپانی باواریایی اشاره می‌کند، چراغ‌های یاد شده به خودروهای بی‌ام‌و ظاهری خیره‌کننده در جاده بخشیده است. تکنولوژی چراغ‌های هوشمند و تطبیق پذیر نیز به طرز خلاقانه‌ای با این چراغ‌ها ترکیب شده‌اند. 

بی ام و

این شرکت با کمی فاصله گرفتن از سنت‌های خود، در مدل i8 از چراغ‌های لیزری و در مدل M4 نیز از چراغ‌های مفهومی و زیبایی با تکنولوژی OLED استفاده کرد. 

آکورا

آکورا نخستین بار چراغ‌های جواهر نشان خود را با نام Jewel Eye یا چشمان جواهری در سال ۲۰۱۳ و در مدل‌های RLX و MDX معرفی کرد. این طراحی زیبا، متمایز و گران‌قیمت در حال حاضر در تولیدات این شرکت به صورت استاندارد مورد استفاده قرار گرفته است. 

آکورا

این چراغ‌ها از پنج عدد لامپ LED (در مدل NSX شش عدد) مکعبی شکل که همانند جواهرات شکل گرفته‌اند، تشکیل شده‌اند و نور اصلی چراغ‌ها همانند نور خورشید طبیعی است. این چراغ‌ها ضمنا عمر کاری بسیار بالاتری از چراغ‌های معمولی دارند. 

مک‌لارن

کارایی و طراحی آینده نگرانه در تمامی مدل‌های مک‌لارن به چشم می‌خورد. لوگوی این برند که در اواخر دهه‌ی ۱۹۹۰ طراحی شده نشان‌دهنده‌ی جریان هوایی است که توسط باله‌ی عقب ابر خودروهای مک لارن ایجاد می‌شود.

مکلارن

راب ملویل مدیر دپارتمان طراحی این شرکت خودروساز می گوید که چراغ‌های مک‌لارن دارای انحناهایی هستند که به جریان یافتن بهتر هوا کمک می‌کنند و کارایی در آن‌ها مهم‌تر از طراحی بوده است. با وجود اینکه طراحی این چراغ‌ها در اولویت نبوده اما همچنان خودروهای مک‌لارن در سطح جاده کاملا متمایز از سایر خودروها هستند.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۸:۴۰ دیده شده : ۱۲۷بار نویسنده : admin

کدام خودروها پلاک نمی شوند کدام خودروها گران میشود کدام خودروها گران میشوند کدام خودروها فرسوده هستند کدام خودروها کارت سوخت ندارند کدام خودروها سهمیه بنزین ندارند قیمت کدام خودروها کاهش یافت قیمت خودرو کاهش یافت آیا قیمت خودروکاهش یافته است ایا قیمت خودروکاهش یافته ایا قیمت خودرو کاهش یافت قیمت خودروهای وارداتی کاهش یافت قیمت خودرو کاهش خواهد یافت قیمت خودرو کاهش یافته قیمت خودرو کاهش یافته است قیمت خودرو کاهش یافته یا نه می برند که قربانیت کنند اين بار مي برند كه قربانيت كنند شاید می برند که قربانیت کنند میبرند تا چراغانیت کنند از باغ میبرند تا که چراغانیت کنند ميبرند كه قربانيت كنند میبرند که قربانی ات کنند میبرند کوفه آن قوم کافر دانلود نوحه میبرند کوفه آن قوم کافر میبرند کوفه متن نوحه میبرند کوفه دانلود نوحه میبرند کوفه فخری دانلود نوحه میبرند کوفه دانلود مداحی میبرند کوفه نوحه میبرند کوفه حسین فخری میبرند کوفه میبرند چراغانیت کنند از باغ میبرند چراغانیت کنند از باغ میبرند چراغانیت کنند شاعر شعر از باغ میبرند چراغانیت کنند کدام خودروها از منحصر‌به‌فردترین چراغ‌ها بهره می‌برند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۲۲
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها