freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مسعود پزشکیان با حضور در غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات درباره واکنش‌ها به تشکیل فراکسیون  مناطق ترک‌نشین در مجلس گفت: هنوز این فراکسیون فعالیت خاصی انجام نداده و متاسفانه برخی تلاش می‌کنند ذهنیت‌هایی را در جامعه ایجاد کنند. هدف ما این بوده که نمایندگان ترک زبان دور هم جمع شوند تا بتوانیم در چارچوب قانون وظایف خود را از حاکمیت پیگیری کنیم.

وی افزود: هر اجتماعی اگر در چارچوب قانون شکل بگیرد و در جهت نظارت قانونی حرکت کند می‌تواند فرصتی قلمداد شود اما اگر بخواهد به چارچوب‌های قانونی عمل نکند هر اجتماعی با هر اسمی که باشد به عنوان یک تهدید به آن نگاه خواهد شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس در پاسخ به اینکه آیا تشکیل فراکسیون مناطق ترک‌نشین به ایجاد تفرقه بین قومیت‌ها می‌انجامد یا خیر؟ گفت: قاعدتا نباید این اتفاق بیفتد. تشکیل این فراکسیون قدم اول بوده و ما باید نشست‌هایی را برگزار کنیم و تعاملاتی با یکدیگر داشته باشیم. هدف اصلی ما این است که کشور را به قدرت و عزت برسانیم. کشور ما از قومیت‌های مختلفی تشکیل شده که همه باید دست به دست هم برای رسیدن به توسعه پایدار تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: خداوند در قرآن می‌گوید که من شما را در قبایل مختلف خلق کرده‌ام. این قبایل و قومیت‌ها برای شناخت یکدیگر است و البته کرامت انسان‌ها به تقواست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشکلی که از قدیم هم وجود داشته این است که متاسفانه گاهی قومیت‌ها مورد تمسخر قرار گرفته‌اند و این باعث تفرقه و عقده قومیتی شده است و گاهی حتی برخی در جهت انکار یک قومیت حرکت می‌کنند.

پزشکیان در پایان تصریح کرد: ما از قانون دفاع می‌کنیم و حاکمیت هم باید در چارچوب قانون اجازه فعالیت را به همه بدهد. هیچ کس حق ندارد کاری خلاف قانون انجام دهد اما نباید برای افراد هم ذهنیت‌سازی کنیم و بهانه به دست برخی افراد بدهیم تا فرصت‌های قانونی را به تهدید تبدیل کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۱۵:۲۴ دیده شده : ۳۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۵۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها