freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


فرهاد تجری با حضور در غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، اظهار کرد: قاعدتاً هر صنفی برای اینکه انتظامی داشته باشد باید ضوابط و چارچوب‌هایی بر آن حاکم باشد. مجلس هم به عنوان ریل‌گذار کشور و به عنوان نهادی که اثرگذاری بالایی دارد می‌طلبد که انتظام و چارچوب مشخصی داشته باشد.

وی افزود: نظارت بر نمایندگان در دوره نمایندگی امری ضروری است و از مطالبات مقام معظم رهبری نیز هست؛ بنابراین نباید احساس شود که هیچ نظارتی بر نمایندگان وجود ندارد که اگر این طور باشد ممکن است نمایندگان به جای توجه به مصالح عمومی به سمت مسیرهایی بروند که به منافع مردم آسیب می‌زند. لذا اصل نظارت بر نمایندگان امری پذیرفته شده است.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با اشاره به تشکیل هیأت نظارت بر نمایندگان در دوره نهم، خاطرنشان کرد: البته این هیأت با مطلوب‌ها فاصله دارد و نظارت،‌ قاطعیت بیشتر و ضمانت اجرایی محکم‌تری می‌طلبد. امیدواریم نمایندگان توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند. در همین راستا می‌توان از مطالعات تطبیقی در کشورهای پیشرفته نیز استفاده کرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، یادآور شد اینکه سازوکار و ساختاری در خارج از مجلس بخواهد بر نمایندگان اعمال نظارت کند نه اقتضای نمایندگی است و نه فضای عمومی جامعه و قانون اساسی چنین چیزی را می‌تابد؛ چرا که قانون اساسی حریت و آزادگی نمایندگان را به رسمیت شناخته و آزادی‌های زیادی برای مطالبه حقوق مردم به نمایندگان داده است. لذا مجلس هم چنین چیزی را برنمی‌تابد و اعمال نظارت از بیرون آثار و تبعات منفی به دنبال دارد و نوعی هرج و مرج سیاسی و مدیریتی بر ساختار حاکمیت تحمیل می‌کند.

تجری در پایان خاطرنشان کرد: اصل نظارت امری ضروری به شمار می‌رود، اما باید تعریف شده و حساب شده باشد و اگر قرار است این نظارت از داخل مجلس شکل بگیرد نیاز است که هیأت نظارت بر نمایندگان تقویت شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰:۱۹ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۸۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها