freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با اشاره به افزایش نیاز صنعت فولاد به سنگ‌آهن داخلی گفت: با تبدیل سنگ‌آهن به فولاد شاهد ۴ برابر شدن ارزش افزوده این صنعت خواهیم بود.

رضا شهرستانی، با بیان اینکه 2 سال پیش حدود 22 میلیون تن صادرات سنگ آهن صورت گرفته بود، اظهار داشت: این رقم در سال گذشته نصف شد و به 12 میلیون تن رسید. وی با اشاره به برنامه راه‌اندازی طرح‌های فولادی در کشور افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تولید فولاد در سال آینده به بیش از 25 میلیون تن می‌رسد که حدود 50 میلیون تن سنگ‌آهن برای این بخش مورد نیاز است. وی تصریح کرد: در حال حاضر میزان مصرف سنگ آهن در کشور حدود 30 میلیون تن است که برای تولید 17 میلیون تن فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته شهرستانی، برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز این 17 میلیون تن فولاد، از 2 میلیون تن قراضه و 15 میلیون تن سنگ‌آهن استفاده می‌شود. وی با اشاره به اینکه در سال آینده نیاز صنعت فولاد به سنگ‌آهن به 50 میلیون تن خواهد رسید، گفت: به این ترتیب، 20 میلیون تن سنگ‌آهن صادراتی در کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا ارزش افزوده بیشتری در این بخش ایجاد شود. وی قیمت هر تن سنگ‌آهن صادراتی را حدود 50 دلار اعلام کرد و گفت: قیمت هر تن فولاد صادراتی حدود 400 دلار است و به این ترتیب اگر سنگ‌آهن داخلی به فولاد تبدیل شود، ارزش افزوده چهار برابری را در کشور شاهد خواهیم بود.

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد در ادامه میزان صادرات فولاد را طی سال جاری حدود 5 میلیون تن پیش‌بینی کرد و گفت: 4 میلیون تن واردات فولاد نیز خواهیم داشت که اغلب شامل محصولاتی می‌شود که در داخل تولید نداریم. وی با بیان اینکه می‌توانیم برای تولید این میزان فولاد وارداتی نیز برنامه‌ریزی کنیم، گفت:‌ میزان مصرف فولاد در کشور 16 میلیون تن پیش‌بینی می‌شود که با درنظر گرفتن رشد 7 درصدی طی ماه‌های آینده برای این بخش می‌توان گفت که نیاز داخل به 17.5 میلیون تن خواهد رسید و با توجه به تولید 25 میلیون تن فولاد در کشور، 7.5 میلیون تن مازاد نیاز داریم که باید صادر شود.

به گفته وی، در مجموع برای سال آینده باید صادرات 10 تا 12 میلیون تنی فولاد را درنظر داشته باشیم. وی در مورد تولید فولاد وارداتی در کشور نیز گفت: برای این جایگزین نیازمند حمایت تعرفه‌ای دولت هستیم.

منبعخبرگزاری فارس

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰:۱۶ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۳۲
  • تعداد حاضران : ۲۴۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها