freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: رییس شورای کانون صرافان ایران گفت: به نظر می‌رسد در برنامه یکسان‌سازی قیمت ارزهای عمده به بازار آزاد نزدیک و در دامنه نرخ بازار آزاد همسان شود.

«سعید مجتهدی» درباره تصمیم دولت برای یکسان‌سازی نرخ ارز افزود: هر اقدامی موافق و مخالفانی دارد اما در مجموع یکسان سازی نرخ ارز اجتناب ناپذیر است.

وی برنامه دولت برای یکسان‌سازی نرخ ارز را اقدامی «مبارک» توصیف کرد و ادامه داد: با توجه به سیاست کشور برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی، اگر ارز تک نرخی نشود، سرمایه‌گذاران یا صادرکنندگان کالا و خدمات دچار سردرگمی محاسبات می‌شوند و نمی دانند چه قیمتی را مبنا قرار دهند.

مجتهدی تاکید کرد: ارز باید ثبات قیمتی داشته باشد تا صادرکنندگان و سرمایه گذاران دورنمای روشنی از فعالیت اقتصادی خود داشته باشند. وی یکسان‌سازی نرخ ارز را اقدامی برای شفاف‌سازی اقتصاد ایران برشمرد و گفت: کسانی که از آب گل آلود و فضای غیرشفاف سود می برند، با شفافیت اقتصادی مخالفند.
تیم اقتصادی دولت برنامه یکسان سازی نرخ ارز را در دستور کار خود قرار داده و آنگونه که سخنگوی دولت اعلام کرده است، بانک مرکزی اجرای یکسان‌سازی نرخ ارز را در دست اقدام دارد و احتمال دارد تا پایان سال آن را اجرا کند.

این روزها نرخ هر دلار آمریکا که از ارزهای اثرگذار در معاملات اقتصادی به شمار می‌رود، در بانک مرکزی نزدیک به 31 هزار و 700 ریال است؛ در حالی که در بازار آزاد در کانال 36 هزار ریالی داد و ستد می‌شود.

منبعایرنا

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰:۳۷ دیده شده : ۴۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها