freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: عضو انجمن ارگانیگ گفت: با وجود ظرفیت بالای تولید محصول سبز در کشور، تاکنون بودجه‌ای برای توسعه و تولید این محصولات در نظر گرفته نشده‌است.

آزاد عمرانی عضو انجمن ارگانیگ، با اشاره به اینکه سطح زیر کشت محصولات ارگانیک کشور ناچیز است، گفت: به‌کارگیری کشاورزی ارگانیک برای تولید محصولات غذایی موجب کاهش استفاده از کود شیمیایی و افزایش تولید می‌شود و از این رو بسیاری از کشورها همچون استرالیا، فرانسه، آلمان، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی به این سمت و سو قدم بر می‌دارند.

وی با بیان اینکه بودجه و هزینه ای برای توسعه و تولید کشت محصولات ارگانیک در نظر گرفته نشده‌است، افزود: با وجود تاکید مسئولان و کشاورزان بر تولید محصولات ارگانیک، تاکنون بودجه ای برای تولید این محصولات در نظر گرفته‌ نشده‌است؛ چرا که برخی افراد این نوع کشاورزی را مغایر با منافع خود می‌دانند.

عضو انجمن ارگانیک در ادامه یادآور شد: به رغم تاکید بند 7 و 8 سیاست اقتصاد مقاومتی مبنی بر امنیت و ایمنی غذا، تاکنون تنها 40 هزار هکتار اراضی کشاورزی با همت کشاورزان تحت پوشش کشاورزی ارگانیک قرار‌گرفته که این امر می‌تواند زنگ خطری برای سلامت جامعه به‌شمار رود. وی تصریح کرد: طبق برنامه پنجم توسعه، 25 درصد اراضی کشاورزی باید به تولید محصولات ارگانیک اختصاص می‌یافت که در حال حاضر نه تنها این عقب ماندگی در برنامه پنجم توسعه جبران نشده، بلکه این امر در برنامه ششم نیز مورد توجه قرار نگرفته‌است.

اختصاص نیم درصد از اراضی کشور به کشاورزی ارگانیک

مسعود اسدی رئیس مجمع ملی تشکل های کشاورزی گفت: کشور در تولید محصولات غذایی با هزینه های سنگینی روبرو شده و به سبب نبود استانداردهای سالم در اغلب موارد عواقب سنگینی همچون بروز بیماری‌های عفونی و لاعلاج می تواند داشته‌باشد.

وی از کاهش تولید محصولات ارگانیک در کشور خبر داد و افزود: بالا بودن هزینه های اولیه تولید و کاهش عملکرد در واحد سطح به سبب عدم استفاده از کود و سموم شیمیایی و نبود بازار مناسب موجب شده تا کشاورزان رغبتی به تولید این محصول از خود نشان ندهند. به گفته وی تخصیص یارانه دولتی علاوه برامری مهم در جهت تولید محصولات سالم ،صرفه جویی در بودجه بهداشت را می تواند داشته‌باشد.

رئیس مجمع ملی تشکل کشاورزی با بیان اینکه کشور تمایل بسیاری به تولید محصولات تراریخته دارد، افزود: مقاومت محصولات تراریخته در برابر برخی آفات و بیماری‌ها و افزایش تولید در واحد سطح موجب شده که تولید کنندگان تمایل بیشتری به تولید این محصولات از خود نشان دهند،در حالیکه اولویت تولید بسیاری از کشورهای پیشرفته محصول سالم و سبز است. وی تصریح کرد: در حال حاضر تنها کمتر از نیم درصد اراضی کشاورزی به کشت محصولات ارگانیک اختصاص دارد.

منبعباشگاه خبرنگاران

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰:۲۶ دیده شده : ۴۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۶۳
  • تعداد حاضران : ۱۹۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها