freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: تحلیل انجمن جهانی فولاد مبنی بر ادامه کاهش تقاضا تا سال ۲۰۱۷ در حالی ارائه می‌شود که شیب رو به رشد تحقق برنامه جامع فولادی ادامه دارد و واحد فولادی سپید دشت فردا (سه‌شنبه) با حضور مقامات افتتاح خواهد‌شد.

بررسی وضعیت فولاد در بازارهای جهانی و موضوع رشد تولید و تکمیل چرخه تولید این صنعت در داخل کشور نشان می‌دهد علی رغم بازار نه چندان مساعد جهانی، رشد و توسعه داخلی در فولاد طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال پیشرفت است. هفت طرح فولادی که راه‌اندازی و سرانجام یافتن‌شان از ابتدای شروع کار دولت یازدهم در سیاست‌های صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت جایگاه ویژه‌ای داشت با اخباری که از سوی متصدیان معدن و صنایع معدنی به گوش می‌رسد تا پایان سال ۱۳۹۶ وارد چرخه تولید فولاد ایران می‌شوند.

فردا فولاد سپید افتتاح می‌شود

واحدی فولادی سپید دشت از جمله واحدهای طرح هفت‌گانه فولادی است که تکمیل و اجرای آن‌ها در دستور کار دولت قرار دارد و این واحد به عنوان نخستین طرح تکمیل شده فولادی با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن که تا یک میلیون تن نیز قابل ارتقاء است پس از ۹ سال انتظار  فردا با حضور مقامات ارشد دولتی افتتاح خواهد‌شد. این واحد احیای آهن اسفنجی در قالب استراتژی‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی با مشارکت ۶۵ درصدی شرکت فولاد مبارکه و ۳۵ درصدی ایمیدرو اکنون به مرحله افتتاح رسیده‌است که در آن ۱۴۰ نفر به طور مستقیم در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری مشغول کار خواهند‌شد.

افتتاح این واحد در حالی صورت می‌گیرد که بر اساس گفته‌های رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدور) و مدیرکل دفتر صنایع معدنی تا پایان امسال فولاد نی‌ریز، شادگان و میانه هم افتتاح خواهند‌شد و سه طرح باقی‌مانده نیز تا پایان شش ماهه دوم سال ۱۳۹۶ به خط تولید فولاد اضافه می‌شود.

کاهش تقاضا در بازار فولاد ادامه خواهد داشت

دست‌آوردهای طرح‌های فولادی در ایران در حالی حاصل می‌شود که انجمن جهانی فولاد از ادامه کاهش تقاضا این محصول تا سال ۲۰۱۷ خبر می‌دهند. بر اساس گزارش این انجمن در سال ۲۰۱۵ و در طی تنزل قیمت نفت، تقاضا فولاد رشد منفی یک درصدی را تجربه‌کرد و بر اساس پیش‌بینی‌های کوتاه مدت این کاهش تقاضا تا سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد‌داشت.

در این گزارش آمده است که منطقه شامل کلیه کشورهای شمال آفریقا و کشورهای خاورمیانه که تحت عنوان MENA شناخته می‌شود در ۱۵ سال گذشته با سه برابر افزایش تقاضا به میزان ۲۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۵ رسیده‌است. این منطقه  با ۳.۷ درصد اقتصاد جهان ۵.۶ درصد جمعیت را در اختیار دارد و ۴.۸ درصد تقاضا فولاد به همراه ۲.۲ درصد فولاد خام جهان را نیز به خود اختصاص داده‌است.

خلاصه نتیجه گیری های انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد که تقاضای جهانی فولاد همچنان روند نزولی دارد، کاهش تقاضای فولاد در چین و روسیه در ۲۰۱۶ کمتر از حد انتظار بوده است، آمریکا، آمریکای لاتین و منطقه MENA  انتظارات گذشته را برآورده نکرده‌اند، پیش‌بینی تقاضای فولاد هند همچنان بدون تغییر باقی می‌ماند و چشم‌انداز کشورهای ASEAN اندکی بهبود یافته‌است و شتاب رشد تقاضای جهانی فولاد ضعیف باقی می‌ماند، اما اقتصادهای نوظهور آسیا وضعیت بهتری از لحاظ تقاضای فولاد دارند.

منبعایسنا

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰:۳۹ دیده شده : ۳۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۵۰
  • تعداد حاضران : ۲۰۱
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها