freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


گزینش دوست خوب سبب داشتن انتخاب‌های درست در زندگی می‌شود.

سمیرا درویشی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به رابطه داشتن دوست خوب با تصمیم گیری‌های درست زندگی، اظهار داشت: داشتن دوست خوب سبب می‌شود فرد در زندگی خود به درستی اقدام کند چرا که هرجا انسان به مشکلی بر می‌خورد به سراغ دوستان خود می‌رود و با آن‌ها مشورت می‌کند. داشتن دوست به مقتضاى تدبیر عاقلانه و تأمین خواسته‏‌هاى فطرى و غریزى یک پدیده ضرورى و انکارناپذیر است.

وی در ادامه گفت: ما رفتار اشخاصی که بیشتر وقتمان را با آن‌ها می‌گذرانیم در خود درونی می‌کنیم، از این رو دوست شدن با کسانی که برنامه زندگی سالم و دید مثبتی به زندگی دارند ما را به سمت سلامت هرچه بیشتر پیش می‌برند. 

درویشی با بیان داشتن دوست ناباب به عنوان عاملی بر عدم موفقیت فرد، تصریح کرد: داشتن رفیق بد، سبب می‌شود فرد دچار آسیب‌هایی همچون هدر رفتن طول عمر و آسیب‌های جبران ناپذیری شود. هر چقدر سطح تحصیلات و شعور رفیق بالاتر باشد، فرد دست به انتخاب‌های بهتری می‌زند.

این روان‌شناس تأکید کرد: شاید نتوانیم شخصی را پیدا کنیم که تمام ویژگی‌های اخلاقی‌اش با ما شباهت داشته باشد ولی این را باید بدانیم که در تفاوت‌هاست که انسان رشد می‌کند.

وی در پایان گفت: دوست واقعی کسی است که می‌تواند شما را در راه رشد و پیشرفت فردی همراهی کند. کسی که هر چه شما می‌گویید را تصدیق می‌کند، یا سبب می‌شود احساس کمبود در شما به وجود آید یا نمی‌تواند به شما در رسیدن به اوج توانایی‌هایتان کمک کند، دوست نیست.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵:۳۲ دیده شده : ۵۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۴
  • تعداد حاضران : ۱۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها