freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سوالی که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده این است که چرا حمله تکفیری‌ها به غرب حلب شکست خورد.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سوالی که ذهن بسیاری از کارشناسان را به خود مشغول کرده این است که چرا حمله تکفیری‌ها به غرب حلب شکست خورد. تروریست‌ها با همه امکانات خود وارد معرکه شدند، معرکه‌ای که به زعم آنها نه برای شکستن محاصره، بلکه برای ورود به حلب و شکست طراحی شده بود.

محور این حمله چند صدمتر بالاتر از محور قبلی بود. آنها می‌دانستند که محور قبلی برای ورود مناسب نیست و کاملا مسلح شده است. کارسناسان و مستشاران نظامی ترک، عرب، پاکستانی، اسرائیلی و آمریکایی این محور را انتخاب کرده و به تروریست‌ها اعلام کردند. 

چرا حمله تکفیری‌ها به غرب حلب شکست خورد

البته این حمله، از همان ابتدا شکست خورده بود و تروریست‌ها ناچار بودند برای ابراز وجود آن را انجام دهند. سرکرده‌های نظامی تروریست‌ها از پیش هم گفته بودند که حمله دوباره نتیجه بخش نیست و بر همین اساس بر انتحاری‌ها تکیه کردند، انتحاری‌هایی که همه خارجی و عضو گروهک تروریستی حزب ترکستانی بودند و به گفته منابع روسی دستکم ۳۰ انتحاری برای این حمله مهیا شده بودند. حمله سه هفته به تاخیر افتاد و دلیل عمده آن هم مخالفت ترکیه بود که نمی‌خواست تعهدی که به ایران و روسیه داده بود زیر سوال برود. وتوی ترکیه پس از سه هفته برداشته شد و با این سخن اردوغان که "حلب از آن اهالی آن است" به عنوان رمز عملیات حمله رسمیت یافت و شروع شد.

فرماندهی نیروهای متحد به خوبی می‌دانستند که این حمله صورت خواهد گرفت و از این رو آمادگی خود را کامل کرد و با استفاده از تجربیات به دست آمده از گذشته، زمین را به شدت مسلح کرد و خطوط دفاعی را چند لایه کرد. ایجاد خطوط چنط لایه دفاعی مهمترین عامل شکست حمله تروریست‌ها بود که از حمله اول سنگین‌تر بود.

چرا حمله تکفیری‌ها به غرب حلب شکست خورد

در حمله اول تروریست‌ها در پنج مرحله حمله کردند و پس از تثبیت هر پیشروی و شکست خطوط دفاعی متحدین، اقدام به حمله جدید و متوالی می‌کردند. اما در این حمله، خط دفاعی اول متحدین شکسته نشد که تروریست‌ها وارد خط دوم شوند؛ بنابراین حملات در همان محور نخست  محدود شد و نبردها در میدان بسیار محدودی که توسط نیروهای متحد بر مهاجمان دیکته شد ادامه یافت.

در چرایی شکست این حمله البته باید مساله بسیار مهم دیگری را هم مدنظر قرار داد و آن نیز نابودی و هلاکت بخش عمده توان رزمی و نیروهای نخبه تروریست‌ها در حمله نخست بود. تلفات سنگین تروریست‌ها؛ آنها را به شدت تضعیف خواهد کرد و این اتفاق هم روی داد و در این حمله کمبود نیروی رزمی کارکشته کار دست تروریست‌ها داد.

چرا حمله تکفیری‌ها به غرب حلب شکست خورد

مساله بعد، به گروه‌های مشارکت‌کننده باز می‌گردد. در حالی که در حمله اول به حلب ۲۵ گروهک با نیروهای زیادی مشارکت کرده بودند، در این حمله مشارکت بسیار کم شده بود، چرا که بخش عمده این نیروها در قالب نیروهای سپر فرات به شمال شرق حلب برای جنگ زیر پرچم ترک‌ها به اصطلاح علیه داعش به این منطقه منتقل شده بودند. این انتقال نیروها که با شماتت سرکرده‌های جبهه‌النصره همراه شده بود، نقش مهمی در ناکامی تروریست‌ها داشت. در حمله اول مهاجمان با یورش‌های پیاپی وارد عمل شده و تلفات به سرعت جایگزین شدند، اما اینجا دیگر نیروی کافی برای پوشش دادن و جایگزین شدن وجود نداشت و با بالا رفتن تلفات، عملا شکست حمله محرز شد.

در مقابل، متحدین ارتش سوریه نیروی کافی به منطقه تزریق کرده و با تدارک آتش پرحجم و دقیق ۲۴ ساعته، عرصه را بر تروریست‌ها تنگ و تنگ‌تر کردند. واحد ضدزره متحدین نیز با دقت تمام محورهای حرکت زرهی و انتحاری تروریست‌ها را رصد کرده و عملا بیشتر انتحاری‌ها به هدف نرسیدند تا بتوانند مسیر را برای نیروهای پیاده باز کنند. مین‌گذاری مسیرها هم، مزید بر علت شد.

چرا حمله تکفیری‌ها به غرب حلب شکست خورد

تروریست ها با برخورد به دیواره دفاعی مستحکم متحدین، به این نتیجه رسیدند که ورود به دیواره محاصره حلب امکان‌پذیر نیست. حتی این بار تروریست‌های داخل حلب هم نتوانستند که عکس‌العمل خاصی از خود نشان دهند و با تلفات بسیار شکست را پذیرا شدند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۵:۲۸ دیده شده : ۵۷بار نویسنده : admin

ورود تکفیریها به ایران حمله تکفیریها به عراق حمله تکفیریها به ایران حمله تکفیریها به حرم حضرت سکینه غرب حلب حلب غرب الزهراء اخبار حلب غرب الزهراء مناطق غرب حلب غرب الزهراء في حلب اخبار حي غرب الزهراء حلب غرب الزهراء حلب شکست خوردن ممنوع شکست خورده در جدول شکست خورده شکست خورده عشق شکست خورده ها شکست خورده های عشقی شکست خورده های موفق شکست خورده عشقی شکست خورده در عشق شکست خورده های عشق شکست خورده ی عشق شکست خوردم شکست خوردم از عشق شکست خوردم خدا شکست خوردم در عشق شکست خوردم تو عشق شکست عشقی خوردم من شکست خوردم شکست عشقی خوردم چیکار کنم؟ خدایا شکست خوردم شکست عشقی خوردم کمکم کنید شکست خوردن شکست خوردن به انگلیسی شکست خوردن در زندگی شکست خوردن داعش شکست خوردن در عشق شکست خوردن مایک تایسون شکست خوردن لشکر شکست خوردن عشقی شکست خوردن از عشق شکست عشقی خورده ها عکس شکست خورده عشقی جملات شکست خورده عشقی عکس شکست خورده عشق اس ام اس شکست خوردن در زندگی شکست خورده های کنکور وبلاگ شکست خورده ها انیمیشن شکست خورده ها عکس شکست خورده های عشقی اس شکست خورده ها شکست خوردن داعشی ها داستان شکست خوردن در عشق عکس شکست خوردن در عشق شکست خوردن عشق اس ام اس شکست خوردن در عشق اس ام اس های شکست خوردن در عشق شکست خوردگان عشق شکست خوردگان عشقی شکست خوردگان در عشق انجمن شکست خوردگان عشقی سایت شکست خوردگان عشقی سایت شکست خوردگان عشق چرا حمله تکفیری‌ها به غرب حلب شکست خورد؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها