freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جلسه شورای اقتصاد به رياست معاون اول رييس جمهور تشكيل شد؛

جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.

تصويب چند طرح مهم وزارتخانه های نفت و نيروبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز (دوشنبه 17 آبانماه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

جهانگیری در این جلسه با اشاره به درخواست وزارت نفت برای طرح تولید قوای محركه كم مصرف در خودروهای داخلی و جایگزینی با خودروهای فرسوده، گفت: این طرح دارای مزایای ملی است و با توجه به مسئله آلودگی هوا، ضروری است اجرای اینگونه طرح ها در دستور كار قرار گیرد.

معاون اول رییس جمهور افزود: كاهش مصرف سوخت نیز از دیگر مزایای استفاده از موتورهای پربازده برای تولید خودروهای كم‌مصرف است كه این موضوع نیز ضرورت اجرای اینگونه طرح ها را دوچندان می كند.

جهانگیری همچنین با اشاره به درخواست وزارت نیرو برای احداث 8 بلوك نیروگاه سیكل تركیبی كلاس F خاطرنشان كرد: استفاده از فناوری های روز دنیا در اجرای طرح های ملی و پراهمیت كشور كه موجب افزایش بهره وری می شود باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و با اجرای این طرح، این دانش در اختیار كشور قرار خواهد گرفت.

معاون اول رییس جمهور همچنین از توجه ویژه دولت به كشاورزان و بخصوص گندم كاران خبر داد و گفت: یكی از افتخارات كشور در مقطع فعلی توفیقاتی است كه در میزان تولید گندم داشته ایم كه این دستاورد به همت و مدیریت صحیح مسئولان وزارت جهاد كشاورزی و تلاش های كشاورزان بوده است.

در این جلسه كه وزرای صنعت، معدن و تجارت، نفت، جهاد كشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان برنامه و بودجه كشور، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس كل بانك مركزی نیز حضور داشتند، سه درخواست وزارت نفت مبنی بر طرح گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولید كننده مصرف سوخت مایع، طرح تولید قوای محركه كم مصرف در خودروهای داخلی و جایگزین با خودروهای فرسوده و نیز اصلاح سرمایه گذاری در طرح توسعه میدان نفتی مشترك یاران شمالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از ارائه گزارشی از جزئیات این طرح ها از سوی وزیر نفت،‌با این درخواست ها موافقت شد.

اصلاح و تمدید جدول زمان بندی دریافت و پرداخت تسهیلات مالی خارجی برای پروژه خط دوم آبرسانی به تبریز از زرینه رود و طرح احداث 8 بلوك نیروگاه سیكل تركیبی با راندمان بالا (كلاس F) با استفاده از تسهیلات مالی خارجی در ساختگاه های همدان، سلفچگان، بویین زهرا، اندیمشك، تبریز، بندرعباس، امیدیه و خرم آباد از جمله درخواست های وزارت نیرو در این جلسه بود كه پس از ارائه گزارشی از توجیهات فنی و مشخصات اقتصادی، این طرح ها به تصویب رسیدند.

طرح احداث سد و نیروگاه چمشیر با استفاده از تسهیلات مالی خارجی و طرح احداث نیروگاه سیكل تركیبی آبادان به ظرفیت 910 مگاوات نیز از درخواست های وزارت نیرو در این جلسه بودند كه پس از بحث و بررسی و ارائه دیدگاه ها و نظرات مختلف تصویب شدند.

طرح احداث و تامین تجهیزات خط 7 مترو تهران نیز درخواست وزارت كشور در این جلسه بود كه مقرر شد این طرح از زمان ابلاغ مصوبه شورای اقتصاد تا یكسال دیگر تمدید شود.

وزیر جهاد كشاورزی هم در این نشست پیشنهاد قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال 96 و محصولات باغی برای سال 95 را مطرح كرد كه پس از ارائه گزارش در خصوص افزایش هزینه های تولید، تصمیمات لازم در خصوص قیمت خرید تضمینی این محصولات اتخاذ شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۴۵:۳۷ دیده شده : ۵۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۲۳
  • تعداد حاضران : ۲۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها