freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سیدمهدی مقدسی با حضور در غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات اظهار کرد: متاسفانه قاچاق کالا در چند سال گذشته ضربه زیادی به واحدهای تولیدی در کشور زده است و رقم ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا در سال ۹۴ برای اقتصاد کشور کمرشکن بوده است.

وی افزود: دولت بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آیین‌نامه اجرایی این قانون را در اوایل سال ۹۵ به تصویب رساند و آن را اجرایی کرد و حالا دولت خبر از کاهش میزان قاچاق کالا از ۲۵ میلیارد دلار به ۱۵ میلیارد دلار داده که جای تقدیر دارد اما واقعیت این است که حتی یک دلار قاچاق برای کشور زیاد است.

نماینده مردم اراک در مجلس ادامه داد: قاچاق کالا مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان داخلی مخصوصا در صنعت نساجی و پوشاک به وجود آورده است. ما از وزرای صنعت و اقتصاد هم انتظار داشته‌ایم و درخواست کرده‌ایم که گمرکات کشور مجهز به سیستم‌های جدید شوند چرا که قاچاق کالا باید از مبدا تا مقصد کنترل شود.

مقدسی با بیان اینکه کاهش قاچاق کالا باعث رونق واحدهای تولیدی می‌شود، تصریح کرد: ما از دولت بابت اقداماتی که تا به امروز انجام داده سپاسگزاریم اما در کنار این باید تلاش شود نسبت به کاهش بیشتر میزان قاچاق کالا گام برداشته شود چرا که این امر در راستای اقتصاد مقاومتی و توجه به تولیدات داخل است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس، کنترل قاچاق کالا، اصلاح تعرفه‌های گمرکی، ورود کالاهای سرمایه‌ای به کشور، ممانعت از ورود کالاهای بنجل ، کاهش هزینه‌های تولید، ارائه تسهیلات ارزان قیمت، کاهش نرخ سود تسهیلات، جوایز صادراتی و خرید تضمینی محصولات استراتژیک را در راستای اقتصاد مقاومتی توصیف کرد و گفت: شاه بیت همه این اقدامات مبارزه با قاچاق کالاست که می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.

انتهای پیام  

  

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۵۵:۲۵ دیده شده : ۳۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۰۴
  • تعداد حاضران : ۱۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها