freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: رئیس بخش آبزی پروری موسسه تحقیقات علوم شیلات کشور گفت که سالانه 10 هزار تن ماهی تیلاپیا وارد کشور شده و به مصرف می‌رسد.

عباس متین فر روز دوشنبه، افزود: این ماهی در 140 کشور دنیا پرورش داده می‌شود. این ماهی دومین ماهی پرورشی در جهان است که حدود 5 میلیون تن در دنیا تولید می‌شود.

رئیس بخش آبزی پروری موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: گاهی اوقات گفته می‌شود که این ماهی امگا 6 بالا دارد، امگا 6 به تنهایی مطرح نیست به عنوان مثال در روغن آفتابگردان هم امگا 6 آن از خیلی ماهی‌ها بالاتر است، همه ماهی ها امگا 6 ،3 و 9 دارند، چیزی که مهم است نسبت امگا 6 و 3 است. در واقع کیفیت آن محصول را می تواند تغییر داد.

وی اظهار داشت: چیزی که مهم است نحوه تولید آن محصول است. در دنیا محصول ارگانیک تولید می‌شود یعنی از کود و سم استفاده نمی‌کنند. در تولید این ماهی اگر شرایط رعایت شود می توان ماهی با کیفیت بالاتر تولید‌کرد. متین‌فر گفت: در صورت صدور مجوز از سوی محیط زیست موسسه تحقیقات علوم شیلات کشور آمادگی دارد برنامه معرفی ماهی تیلاپیا را به صنعت آبزی پروری کشور ارائه کرده و در اختیار سرمایه گذاران قرار بدهد. رئیس بخش آبزی پروری موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: تیلاپیاماهی نسبتا آرام است که خیلی کم بیمار می‌شود و به این دلیل می تواند در شرایط سخت رشد و نمو کند. وی ادامه داد: چون این ماهی مقاوم است پس در مقابل ماهی های دیگر جمعیت بیشتری ایجاد می کند.

منبعایرنا

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵:۳۱ دیده شده : ۴۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها