freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


توضیح محیط زیست آذربایجان غربی درباره ورود پساب فاضلاب ها به دریاچه ارومیه
سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی تاکید کرد که مجوز ورود پساب ها شهری و صنعتی به دریاچه ارومیه با قید «تصفیه شده» است.

به گزارش کردپرس، پرویز آراسته روز سه شنبه (18 آبان ماه) در جمع خبرنگاران گفت: فاضلاب شهری ارومیه پس از جمع آوری و تصفیه در تصفیه خانه پیشرفته فاضلاب به طرف دریاچه ارومیه هدایت می شود.
وی با اشاره به اینکه البته ظرفیت این تصفیه خانه  در برخی مواقع کمتر از میزان فاضلاب ورودی آن است گفت: به خصوص در زمان بارندگی و ورود روان آب های شهری به شبکه جمع آوری فاضلاب، قسمتی از آن در محل تصفیه خانه بعد از تصفیه اولیه به صورت بای پس تخلیه می شود که به حاشیه دریاچه ارومیه ریخته و در سال های اخیر به علت پس روی آب دریاچه، این پساب به بستر اصلی دریاچه نمی رسد و سبب ایجاد زیستگاه پرندگان شده است.
آراسته افزود: در این منطقه دو شهرک صنعتی نیز وجود دارد که حجم  فاضلاب آنها نسبت به فاضلاب شهری کمتر است و هر دو شهرک دارای تصفیه خانه فاضلاب صنعتی هستند. ولی قسمتی از فاضلاب شهرک صنعتی فاز دو به علت داشتن معارض ملکی به تصفیه خانه فاضلاب هدایت نمی شود و به صورت خام از طریق نهرها به حاشیه دریاچه ارومیه منتقل می شود.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مورد اخیر مطابق قانون می بایست به عنوان تخلف پیگیری شود، موضوع در دادگستری استان مطرح گردیده و پرونده های قضایی در این خصوص برای  شرکت های آب و فاضلاب شهری و شهرک های صنعتی استان تشکیل شده و در حال پیگیری موضوع از طریق مراجع قضائی هستیم.
 به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی،  براساس مصوبات ستاد احیاء دریاچه ارومیه، قسمتی از آب برای احیاء این دریاچه از طریق پساب های تصفیه شده شهرهای اطراف آن تامین می شود.
استفاده از پساب تصفیه شده در دنیا مورد توجه بوده و کارکردهای مفید آن تجربه شده است. اساسا بازچرخانی آب به دلیل منابع محدود آب کره زمین در سال های اخیر به عنوان اقدامی اساسی و مهم در جلوگیری از بیابان زایی و خشکسالی ها در دنیا مورد استفاده است./
 

کد مطلب: 117871  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۱۸  |  ساعت: ۱۳ : ۲۵

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵:۳۵ دیده شده : ۵۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها