freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: سرمایه‌گذاری در بخش معدنی هر استان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که می‌تواند ظرفیت‌های مغفول در آن را شکوفا کند.

استاندار تهران در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته که به مدت ۴ روز از ۱۵ آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است در پاسخ به پرسش مبنی بر چگونگی روند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در معادن استان، اظهار کرد: حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور نیازمند اصلاح و اجرای برخی قوانین است که با توجه به برخی اصلاحات در قانون واگذاری و بهره‌برداری از معادن تا حدود زیادی رفع شده و امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد جذب سرمایه‌های خارجی در بخش معدن باشیم.

فراهم بودن شرایط حضور سرمایه‌گذاران خارجی بخش معدنی در نمایشگاه تهران به نسبت سال‌های گذشته از روند مطلوب‌تری برخوردار است. سیدحسین هاشمی این را گفت و ادامه داد: جذب سرمایه‌گذار خارجی، نیازمند فراهم کردن برخی زیرساخت‌ها و عوامل مختلف است که می‌تواند اعتمادسازی لازم برای حضور در بخش‌های معدنی را به‌دنبال داشته باشد. وی ادامه داد: با توجه به طولانی بودن روند بازگشت سرمایه در بخش معادن، ریسک سرمایه‌گذاری آن بالا است. البته باید اذعان کرد برخلاف سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی و بازرگانی، سرمایه‌گذاری در معدن از امنیت ویژه‌ای برخوردار است. هر چه جذب سرمایه در بخش معدنی با افزایش همراه شود به طور حتم روند استخراج، فرآوری، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در آن نیز افزایش خواهد داشت.

هاشمی با تاکید بر این موضوع ابراز کرد: تحقق بخشیدن به جذب سرمایه‌گذار خارجی در کشور علاوه بر رونق بازار معادن، در تقویت اقتصاد ملی نقش بسزایی بر عهده خواهد گرفت. به همین منظور باید با ایجاد پنجره واحد شفاف در این بخش برای حضور سرمایه‌گذار، بهره کافی را از این مزیت مهم ببریم. تهران تنوع کانی‌های معدنی ندارد و عمده معادن این استان شن و ماسه است. استاندار تهران با اشاره به این موضوع تصریح کرد: در جوامع بین‌المللی با برداشت از معادن شن و ماسه، برنامه احیای زمین‌ها نیز در دستور کار قرار می‌گیرد که متاسفانه این مهم در زمینه بهره‌برداری از معادن شن و ماسه تهران دیده نشده و همین امر مشکلات فراوانی را در زمینه استخراج کانی از این معادن ایجاد کرده است.

در این زمینه معادن شن و ماسه تا زمان چاره‌اندیشی اساسی برای رفع مشکلات زیست‌محیطی تعطیل می‌مانند. زیرا این معادن با کوچکترین وزش باد، ریزگردهای زیادی را به تهران می‌آورند و موجب آلودگی هوای شهر می‌شوند. هاشمی افزود: به همین منظور با رایزنی‌های انجام شده با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، تاکید فراوانی بر تعیین تکلیف وضعیت معادن شن و ماسه شد تا بخش‌های بهره‌برداری شده احیا شود. فرآوری کانی‌های معدنی به‌ویژه سنگ‌های تزئینی برای ایجاد ارزش‌افزوده از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و می‌تواند علاوه بر دستیابی به بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، زمینه‌ساز رونق اقتصادی باشد. هاشمی با پرداختن به این موضوع گفت: متاسفانه صنعت فرآوری سنگ در استان و حتی کشور به‌دلیل فرسودگی ماشین‌آلات و تجهیزات و همچنین نبود فناوری‌های جدید با کاهش همراه است که با توجه به توانمندی و ظرفیت‌های معدنی موجود در این زمینه دارای توجیه قابل قبولی نیست و باید برای برطرف کردن این مشکل چاره‌اندیشی شود.

منبعصمت

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰:۱۷ دیده شده : ۴۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها