freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


 این ابزار الکترونیکی که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا، سن دیاگو، ابداع شده است، برای ترمیم خود از یک جوهر مغناطیسی خاص استفاده می کند که شکاف های ایجاد شده را حتی به پهنای سه میلی متر پر می کند و رکورد جدیدی در این زمینه است. 

این فناوری کاربردهای مختلفی دارد که از جمله شامل باتری ها و حسگرهای پوشیدنی است؛ زیرا بسیار سریع تر از سایر مواد خودترمیم شونده کار می کند و برای کارهای ترمیمی به هیچ ورودی اضافی نیاز ندارد.

محققان دانشگاه کالیفرنیا ذرات میکروسکوپی مغناطیسی خود را در مواد رسانا مانند گرافیت، طلا و نقره ساخته اند؛ بنابراین از این فناوری می تواند به طور بالقوه در تمام کاربست ها از جمله مدارهای الکتریکی تعبیه شده در لباس استفاده کرد.

محققان مطالعه خود را با میکروذرات مغناطیسی ساخته شده از نئودیمیوم آغاز کردند؛ نئودیمیوم یک فلز رسانای ارزان قیمت است که معمولا برای تحقیق استفاده می شود و به خاطر بزرگی میادین مغناطیسی ذراتش معروف است که آنها را قادر می سازد در یک شکاف چند میلی متری جذب یکدیگر شوند.

محققان برای نشان دادن عملکرد جوهر جدید خود، یک مدار خود ترمیم شونده را در آستین یک تی شرت به همراه یک لامپ LED و باتری قرار دادند و سپس آن را به کمک یک قیچی بریدند و مشاهده کردند که در عرض چند ثانیه این مدار ترمیم و لامپ دوباره روشن شد.

به گفته محققان، آسیب وارد شده به مدار در مدت حدود 50 میلی ثانیه و یا 0.05 ثانیه ترمیم شد. 

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۰:۷ دیده شده : ۵۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۹۷
  • تعداد حاضران : ۱۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها