freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


عضو حزب مردم سالاری گفت: نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در اهداف با یکدیگر مناقشه ندارند و حتی در رابطه با مسائلی چون اسرائیل، سوریه و ایران، دیدگاه یکسانی دارند.

یداریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه سیاست خارجی آمریکا فارغ از هر حزبی اهداف یکسانی را دنبال می‌کند، اظهار داشت: اختلاف دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات تنها بر سر روش است.

عضو حزب مردم سالاری ادامه داد: نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در اهداف با یکدیگر مناقشه ندارند و حتی در رابطه با مسائلی چون رژیم صهیونیستی، سوریه و ایران، دیدگاه یکسانی دارند.

قنبری با اشاره به اینکه ترامپ نشان داده که برجام را قبول ندارد، افزود: ترامپ در مناظراتش کلینتون را متهم می‌کرد که مذاکرات دموکرات‌ها با ایران منجر به قدرتمندتر شدن این کشور به ویژه در منطقه شده است. 

عضو حزب مردم سالاری گفت: تاکید ترامپ بر این بود که روش دموکرات‌ها در ارتباط با مهار ایران مناسب نبوده و آنان باید روش موثرتر و سخت‌گیرانه‌تری نسبت به کشورمان داشته باشند.

وی با بیان اینکه دموکرات‌ها روش‌های نرم‌تری را نسبت به جمهوری خواهان در سیاست خارجی خود می‌پذیرند، اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از پایگاه‌های مهم حمایتی جمهوری خواهان، کارتل‌های اسلحه‌سازی است، آنان برای رونق کارخانه‌های اسلحه‌سازی به جنگ دامن می‌زنند و از روش‌های خشن‌تری استفاده می‌کنند.

قنبری تصریح کرد: برخلاف پیش‌بینی برخی کارشناسان که معتقدند در صورت پیروزی ترامپ رابطه آمریکا و ایران بهتر خواهد شد، بنده معتقدم که وی رفتار خشونت آمیزتری نسبت به کلینتون با ایران خواهد داشت و در صورت پیروزی با روسیه کنار می‌آید تا ایران را بیشتر محدود کند.

عضو حزب مردم سالاری ادامه داد: در ارتباط با کلینتون باید گفت که وی نیز قطعا به نفع کشورمان عمل نخواهد کرد و تلاش می‌کند که ایران را محدود کند اما سیاست دموکرات‌ها نرمتر و مسالمت آمیزتر از جمهوری خواهان است.

وی با اشاره به اینکه کلینتون انگیزه بیشتری برای پیشبرد اهداف برجام دارد، تأکید کرد: کشوری مثل آمریکا به تنهایی نمی‌تواند برجام را بهم بزند و هرکدام از این دو که به قدرت برسند مجبور به اجرای برجام هستند چرا که باید تعهد بین‌المللی خود را مورد توجه قرار دهند. 

قنبری افزود: متأسفانه در این روزها برخی کارشناسان بر این مسئله دامن زده‌اند که در صورتی که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، دستاوردهای برجام بر باد می‌رود در حالی که در برجام طرف ما فقط آمریکا نیست بلکه طرف حساب ما گروه 1+5 و شورای امنیت است و شورای امنیت سازمان ملل متحد مساوی با آمریکا نیست. 

قنبری با اشاره به اینکه کلینتون معتقد به تقابل با روسیه است، اظهار داشت: قطعا تقابل آمریکا و روسیه به نفع ایران تمام خواهد شد و ما می‌توانیم امتیازهای بیشتری از روس‌ها بگیریم چرا که روس‌ها در صورت انتخاب کلینتون احساس نیاز بیشتری به کشورمان خواهند کرد. 

عضو حزب مردم سالاری ادامه داد: در صورت پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، وی ارتباط بیشتری با روسیه خواهد داشت و همکاری روسیه و آمریکا منجر به وارد شدن فشار بیشتر و انزوای کشورمان خواهد شد. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۰:۴۶ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۱۳
  • تعداد حاضران : ۱۵۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها