freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر از مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ سوریه در مقابل تهاجم گروه‌های تروریستی گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه به درستی اتخاذ شد و مقام معظم رهبری از ابتدای بحران سوریه به خوبی اهداف مداخله‌گران خارجی و بحران‌آفرینان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را گوشزد کردند.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: ما با قدرت به حمایت خود از سوریه در مقابله با تروریسم و کمک به تحقق راه‌حل سیاسی ادامه خواهیم داد. آمریکایی‌ها درصدد اعمال فشار بیشتر به سوریه در دوره جدید ریاست‌ جمهوری خود هستند و واقعیات صحنه را درک نمی‌کنند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: خانم کلینتون در خاطرات مستند و منتشر شده خود می‌نویسد که در این سال‌ها عربستان سعودی و برخی کشورهای منطقه به صورت فله‌ای و بی‌حساب، سلاح وارد سوریه کرده و در اختیار مخالفان قرار دادند اما آمریکا با حساب این کار را کرد. این تنها بخش کوچکی از اعتراف به جنگ‌افروزی آمریکا و تقویت تروریست‌ها در سوریه است.

وی ادامه داد: توسعه و گسترش دیپلماسی پارلمانی کمک موثری به توسعه همکاری‌ها و درک متقابل شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی می‌کند.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات میدانی در سوریه تصریح کرد: حامیان گروه‌های تروریستی در منطقه باید در سیاست‌هایشان تجدید نظر کنند و بدانند که ادامه این روند نه‌ تنها به ضرر آنها و تمام کشورهای منطقه خواهد بود بلکه صلح و امنیت جهانی را به مخاطره جدی خواهد انداخت.

در ادامه این دیدار فیصل مقداد، قائم‌مقام وزیر خارجه سوریه با اشاره به روابط خوب فی‌مابین دو کشور گفت: موضع خوب ایران بیانگر نگاه مثبت شماست که ده‌ها سال پیش امام خمینی(ره) و حافظ اسد آن را بنیانگذاری کردند و ما باید این راه را ادامه دهیم.

وی در ادامه با تشریح شرایط اقتصادی سوریه گفت: روابط دوستانه و برادرانه میان جمهوری عربی سوریه و جمهوری اسلامی ایران به ما کمک می‌کند در جهت توسعه روابط دو جانبه گام برداریم.

قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به مبارزات دولت سوریه علیه تروریست‌های تکفیری گفت: دولت سوریه با تروریست‌هایی می‌جنگد که بسیاری از کشورهای غربی، آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌ آمریکا از آن حمایت می کنند. شرایط دشواری که ملت سوریه با آن مواجه است، نتیجه حملات کینه‌توزانه‌ دشمنان ما برای تحقق اهداف شوم آنهاست که در این راستا جنایاتی را مرتکب شدند که در تاریخ نظیر ندارد.

قائم‌مقام وزیر امور خارجه سوریه ضمن تقدیر از حمایت‌های مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه گفت: جمهوری عربی سوریه همواره به عنوان هم‌پیمان راهبردی در کنار جمهوری اسلامی ایران است.

وی از نقش اساسی و محوری مقام معظم رهبری در حمایت از ملت سوریه قدردانی کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰:۷ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها