freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


وزیر خارجه کشورمان گفت: راه حل نظامی در منطقه راه بجایی نمی‌برد، تنها راه حل سیاسی کلید غلبه بر بحران‌ها در منطقه است.

دولت لبنان برای گسترش همکاری‌ها با ایران تاکید دارد
به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای دیداری رسمی در لبنان بسر می برد، بعد از ظهر امروز با سعد حریری که از سوی رئیس جمهور جدید لبنان مسئول تشکیل کابینه ( نخست وزیر ) شده است، دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات سعد حریری بر اراده دولت لبنان برای گسترش همکاری با ایران به ویژه در حوزه های اقتصادی تاکید کرد. 

سعد حریری با اشاره به شرایط جدید سیاسی در لبنان هم اظهار داشت: کارهای زیادی برای تثبیت اوضاع سیاسی در لبنان داریم. ما باید هر چه سریع تر کابینه جدید را تشکیل دهیم و در این راه نیازمند کمک همه گروهها و طوایف هستیم. 

وی لبنان را نمونه خوبی برای همکاری و حل مشکلات دانست و تاکید کرد، توسل به راه حل سیاسی و حصول توافق های سیاسی  می تواند الگوی مشکلاتی باشد که در منطقه با آن مواجه هستیم.

در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن تبریک حصول توافق سیاسی در لبنان،  آمادگی کشورمان را برای هر گونه کمک و همکاری به لبنان اعلام کرد و افزود: در لبنان همه مردم این کشور پیروز شدند و به عقیده ما غالب و مغلوب در این پیروزی سیاسی وجود ندارد و بر این اساس، همه باید به سمت راه حل های مثبت بروند. 

ظریف با بیان اینکه در مسائل منطقه ای به صورت طبیعی تفاوت ها و اختلافاتی وجود دارد، افزود: باید از زمینه های مشترک همکاری شروع کرد و همه باید بدانیم هیچکس از تروریسم و افراطی گری سود نمی برد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: راه حل نظامی در منطقه راه بجایی نمی برد و تنها راه حل سیاسی، گفتگو و تفاهم گروهها کلید غلبه بر بحران ها در منطقه است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۵:۲۴ دیده شده : ۲۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۸۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها