freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


وی افزود: نگاهی به مناظرات ترامپ نشان می‌دهد که وی بیشتر توجه‌اش معطوف به حل مسائل داخلی آمریکا است و بهای چندانی به مسائل بیرونی و سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا نمی‌دهد.

ترقی تصریح کرد: دموکرات‌ها توجه چندانی به مسائل داخلی کشورشان ندارند، دموکرات‌ها به طور مستمر به دنبال دخالت در مسائل کشورهای دیگر، بحران‌سازی‌های بین‌المللی و متوجه کردن مردم به مسائل خارجی آمریکا هستند تا خیلی از مسائل داخلی سر در نیاورند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: عملکرد ترامپ می‌تواند کاهش دخالت‌های آمریکا در مسائل ایران را به همراه داشته باشد، استراتژی سران آمریکا و عناصر پشت پرده آن، دخالت در مسائل داخلی کشور ما است که نقش دموکرات‌ها در این زمینه پررنگ‌تر از جمهوری خواهان است.

وی ظهار داشت: هر دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا بدعهدی و عدم پایبندی به برجام را دنبال می‌کنند، دموکرات‌ها این سیاست را با روش سوق دادن تحریم‌ها به موضوعات حقوق بشر و مبارزه با تروریسم دنبال می‌کنند ولی جمهوری‌خواهان به کل نیازی به بهانه‌های این‌چنینی و تغییر چهره ندارند چرا که در کل با برجام مخالف هستند.

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران وابستگی به انتخاب هیچ یک از گزینه‌های ریاست جمهوری آمریکا ندارد زیرا ما به دنبال منافع ملی خود هستیم.

وی افزود: تبلیغات دو کاندیدای دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا یعنی کلینتون و ترامپ به سمت بد و زشتی پیش رفت که بیشتر عرصه نمایش مسائل شخصی و شکستن حرمت‌ها در مقابل افکار عمومی بود.

ترامپ یا کلینتون؛ کدام یک برای ایران بهترند؟

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: دو گزینه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمتر برنامه‌ای را در زمان تبلیغات ارائه کردند، به نظر می‌رسد ترامپ بیشتر شخصیتی افراطی داشته که چارچوب منظم، مشخص و سیاسی ندارد. وی بیشتر حالتی پوپولیست دارد و بر ضد مهاجرین و مسلمانان تاکنون موضع‌گیری کرده است لذا اجرای این مواضع می‌تواند منجر به آتش‌افروزی شود و شاید این امر برای ایران خوب نباشد.

نماینده مردم تهران تایید کرد: اما هدایت سیاست خارجی آمریکا متشکل از تیمی است که مهار و کنترل می‌شود اما اگر ترامپ غیرچارچوب‌دار و غیرقابل پیش‌بینی بخواهد اینطور که بر روی صحنه خودنمایی می‌کند، در عمل هم بدین شکل باشد مسلما ریاست جمهوری وی برای کل دنیا خطرناک است البته نمایش سیاست‌ها و مواضع جمهوری خواهان است

وی ادامه داد: حزب دموکرات حتی اگر دشمنی هم دارد به تعبیری دشمن داناست و بیشتر مواضع و اهداف خود را به صورت جنگ نرم پیش می‌برد اما حزب جمهوری خواه افرادی مانند بوش پدر و پسر داشته که بیشتر به دنبال جنگ افروزی بودند.

صادقی تصریح کرد: البته هر کدام از احزاب آمریکا به دنبال منافع خود هستند، ما نیز همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند باید به دنبال منافع ملی خود باشیم که خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران نیازمند قدرت‌های بزرگ نیست و استقلال دارد لذا انتخاب کلینتون دموکرات و ترامپ جمهوری‌خواه تفاوتی برای ما ندارد و تنها شاید بتوان گفت که بین بد و بدتر، بد را ترجیح می‌دهیم.

**مقدم فر: ترامپ برای ایران «بهتر» است/ جمهوری‌خواهان، فضای فریب کمتری دارند

حمیدرضا مقدم فر  در گفتگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاثیر انتخابات آمریکا بر ایران اظهار داشت: قطعا انتخاب ترامپ با توجه به شرایط کنونی برای ما بهتر است. اولا ترامپ مقابل ساختار حاکمیتی آمریکا ایستاده و ثانیا جنس او جمهوری‌خواه است. جمهوری‌خواهان مانند دموکرات‌ها، فضای فریب و جنگ نرم کمتری دارند. دموکرات‌ها علی‌رغم اینکه گفتمان و ادبیات نرمی دارند، اما تاریخ نشان داده که بیشترین جنگ‌ها و ستیزها در دوره آن‌ها بوده است.

وی افزود: انتخابات ایالات متحده، وضعیت متفاوت و تغییر بزرگی را در آمریکا و اروپا پدید آورده است، برای نخستین مرتبه در صحنه انتخابات آمریکا، یکی از کاندیداها در حال ساختارشکنی است و به طور شفاف و صریح، چالش‌ها و اسرار پنهان آمریکا که تاکنون سعی می‌شده گفته نشود را بیان می‌کند.

ترامپ یا کلینتون؛ کدام یک برای ایران بهترند؟

این کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: در تمامی دوره‌ها، نامزدهای آمریکا با استراتژی‌های صهیونیست‌ها همراه بوده‌اند، ترامپ امروز ساختارشکن شده که این موضوع به نفع ایران است. شخصیت ترامپ چندان تفاوتی با کلینتون ندارد اما نوع ورود وی به انتخابات به هر دلیلی که باشد، مورد اقبال مردم قرار گرفته است. مردم طبقه متوسط و ضعیف آمریکا مخالف وضع موجود هستند و ترامپ هم علیه این وضع اظهارنظر کرده است.

**قنبری: برجام با ریاست جمهوری ترامپ یا کلینتون بر باد نمی‌رود

داریوش قنبری در گفتگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه اختلاف دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات تنها بر سر روش است، اظهار داشت: نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در اهداف با یکدیگر مناقشه ندارند و حتی در رابطه با مسائلی چون رژیم صهیونیستی، سوریه و ایران، دیدگاه یکسانی دارند.

وی افزود: ترامپ نشان داده که برجام را قبول ندارد، همچنین در مناظراتش کلینتون را متهم می‌کرد که مذاکرات دموکرات‌ها با ایران منجر به قدرتمندتر شدن این کشور به ویژه در منطقه شده است. 

عضو حزب مردم سالاری ادامه داد: تاکید ترامپ بر این بود که روش دموکرات‌ها در ارتباط با مهار ایران مناسب نبوده و آنان باید روش موثرتر و سخت‌گیرانه‌تری نسبت به کشورمان داشته باشند.

ترامپ یا کلینتون؛ کدام یک برای ایران بهترند؟

قنبری تصریح کرد: دموکرات‌ها روش‌های نرم‌تری را نسبت به جمهوری خواهان در سیاست خارجی خود می‌پذیرند، با توجه به اینکه یکی از پایگاه‌های مهم حمایتی جمهوری خواهان، کارتل‌های اسلحه‌سازی است، آنان برای رونق کارخانه‌های اسلحه‌سازی به جنگ دامن می‌زنند و از روش‌های خشن‌تری استفاده می‌کنند.

وی افزود: برخلاف پیش‌بینی برخی کارشناسان که معتقدند در صورت پیروزی ترامپ رابطه آمریکا و ایران بهتر خواهد شد، بنده معتقدم که وی رفتار خشونت آمیزتری نسبت به کلینتون با ایران خواهد داشت و در صورت پیروزی با روسیه کنار می‌آید تا ایران را بیشتر محدود کند.

عضو حزب مردم سالاری اضافه کرد: در ارتباط با کلینتون باید گفت که وی نیز قطعا به نفع کشورمان عمل نخواهد کرد و تلاش می‌کند که ایران را محدود کند اما سیاست دموکرات‌ها نرم‌تر و مسالمت آمیزتر از جمهوری خواهان است.

وی ادامه داد: کلینتون انگیزه بیشتری برای پیشبرد اهداف برجام دارد، کشوری مثل آمریکا به تنهایی نمی‌تواند برجام را بهم بزند و هرکدام از این دو که به قدرت برسند مجبور به اجرای برجام هستند چرا که باید تعهد بین‌المللی خود را مورد توجه قرار دهند. 

قنبری اظهار داشت: متأسفانه در این روزها برخی کارشناسان بر این مسئله دامن زده‌اند که در صورتی که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، دستاوردهای برجام بر باد می‌رود در حالی که در برجام طرف ما فقط آمریکا نیست بلکه طرف حساب ما گروه 1+5 و شورای امنیت است و شورای امنیت سازمان ملل متحد مساوی با آمریکا نیست. 

وی خاطرنشان کرد: کلینتون معتقد به تقابل با روسیه است، قطعا تقابل آمریکا و روسیه به نفع ایران تمام خواهد شد و ما می‌توانیم امتیازهای بیشتری از روس‌ها بگیریم چرا که روس‌ها در صورت انتخاب کلینتون احساس نیاز بیشتری به کشورمان خواهند کرد. 

عضو حزب مردم سالاری افزود: در صورت پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، وی ارتباط بیشتری با روسیه خواهد داشت و همکاری روسیه و آمریکا منجر به وارد شدن فشار بیشتر و انزوای کشورمان خواهد شد. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۵:۳۵ دیده شده : ۴۴بار نویسنده : admin

شخصیت های سیاسی ایران شخصیت های سیاسی ایرانی شخصیت های سیاسی ایران و جهان شخصيت هاي سياسي ايران اسامی شخصیت های سیاسی ایران کاریکاتور شخصیت های سیاسی ایران ماشین شخصیت های سیاسی ایران شخصیت های مهم سیاسی ایران معرفی شخصیت های سیاسی ایران بیوگرافی شخصیت های سیاسی ایران شخصیت های سیاسی شخصیت های سیاسی افغانستان شخصیت های سیاسی کشور شخصیت های سیاسی زن جهان شخصیت های سیاسی اصلاح طلب شخصیت های سیاسی مهم جهان شخصیت های سیاسی معروف جهان شخصیت های سیاسی قهوه تلخ ماشین شخصیت های سیاسی کشور اسامی شخصیت های سیاسی کشور كاريكاتور شخصيت هاي سياسي ايران عکس شخصیت های سیاسی ایران شخصیتهای سیاسی جهان شخصیتهای سیاسی دنیا از انتخابات چه خبر از انتخابات افغانستان چه خبر از انتخابات مجلس چه خبر از انتخابات ترکیه چه خبر از انتخابات مجلس دهم چه خبر از انتخابات 96 چه خبر خبر از انتخابات افغانستان اخبار از انتخابات افغانستان آخرین اخبار از انتخابات افغانستان خبر تازه از انتخابات افغانستان آخرین خبر از انتخابات افغانستان اخبار جدید از انتخابات افغانستان خبر جدید از انتخابات افغانستان اخبار تازه از انتخابات افغانستان آخرین خبرها از انتخابات افغانستان انتخابات از دیدگاه اسلام انتخابات از نظر اسلام انتخابات از نگاه اسلام چه خبر از انتخابات افغانستان اخرين خبر از انتخابات افغانستان خبر انتخابات افغانستان تازه ترین خبر از انتخابات افغانستان خبر های انتخابات افغانستان از انتخابات افغانستان شخصیت‌های سیاسی از انتخابات آمریکا می‌گویند؛ ترامپ یا کلینتون؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها