freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سلیم الجبوری تاکید کرد نباید حوادثی که برای آوارگان دراستان کرکوک رخ داد، بار دیگر تکرار شود.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سومریه نیوز، سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق در واکنش به آنچه برخی رسانه ها اخراج اجباری آوارگان عرب از استان کرکوک عنوان کرده بودند، تاکید کرد که‌ نباید حوادثی که اخیرا برای آوارگان دراستان کرکوک رخ داد، بار دیگر تکرار شود و ضرورت دارد تا بافت اجتماعی این استان تغییر نکند.

در بیانیه ای که دفتر ریاست مجلس عراق صادر کرد،‌آمده است : الجبوری ضمن دیدار با اعضای فراکسیون ترکمن مجلس عراق به ریاست حسن توران، آخرین تحولات سیاسی،‌ امنیتی و تصویب قوانین مهم که در خدمت شهروندان عراقی باشد و تحولات استان کرکوک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است که استان کرکوک باید همه توان خود را به کار گیرد تا بافت اجتماعی استان حفظ شود و به افرادی که به دنبال ناامنی و بی ثباتی در استان هستند، فرصت خرابکاری داده نشود.

رئیس مجلس عراق افزود: برای کاستن از رنج و مشکلات آوارگان تا زمان بازگشت به مناطق و منازلشان و نیز جلوگیری از تکرار حوادثی که اخیرا در استان کرکوک رخ داده است، باید با فراهم کردن همه شرایط لازم برای آوارگان، در کاهش درد و رنج شهروندان عراقی سهیم بود.

برخی از مسئولان محلی در روزهای اخیر، مدیریت استان کرکوک را متهم کرده اند که آوارگان عرب عراقی را هدف حملات گروهک تروریستی داعش، قرار گرفته بودند از استان اخراج کرده و منازل آنها را تخریب کرده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۱۰:۲۴ دیده شده : ۴۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۴۶
  • تعداد حاضران : ۱۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها