freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، این نشست  از سوی خبرگزاری قدس با سخنرانی حسین روحی روان معاون سیاسی و بین‌المللی جمعیت دفاع از ملت فلسطین عصر امروز برگزار شد.

روحی روان ضمن اشاره به اینکه آمریکا یک جامعه مهاجری است، اظهار کرد: آنچه در آمریکا اتفاق افتاده این است که مهاجران جامعه سرخپوست‌ها را به حاشیه برده‌اند و اکثریت جمعیت آمریکا را مهاجرین تشکیل می‌دهند.

وی افزود: لابی صهیونیستی در آمریکا یک لابی ارمنی و نسبتا قوی است. مسلمان‌ها بیش از ۱۰ میلیون نفر هستند اما قدرت و توان تاثیرگذاری آنها به نسبت لابی‌های صهیونیستی بسیار کمتر است. این لابی از زمانی که آمریکا شکل گرفت به نوعی شکل گرفته است و در آمریکا قانونی با عنوان قانون لابی تصویب شد.

معاون سیاسی و بین‌المللی جمعیت دفاع از ملت فلسطین خاطرنشان کرد: یک نکته مهم تفاوتی است که بین لابی و حزب وجود دارد. حزب یک نهاد و تشکل سیاسی است که سه ویژگی دارد؛ حزب دارای ایدئولوژی، تشکل و تلاش برای کسب قدرت است در حالیکه لابی با وجود اینکه هم ایدئولوژی دارد و هم تشکل محسوب می‌شود اما هدف آن دستیابی به قدرت نیست.

روحی روان ادامه داد: آنچه در لابی صهیونیستی مهم است این است که نه تنها از حقوق اقلیتی یهودی در آمریکا حمایت می‌کند از اسرائیل هم حمایت می‌کند در حالیکه بقیه لابی‌ها هیچ حمایتی از اقلیت‌های کشورهای بیگانه ندارند. لابی آیپک با هدف حمایت از اقلیت یهودی و اسرائیل در ابعاد سیاسی نظامی به صورت گسترده فعالیت می‌کند.

وی ضمن اشاره به اینکه این لابی به اشخاصی که در آن شرکت می‌کنند ۵۰۰۰ دلار کمک مالی می‌کند، گفت: این لابی به صورت نمادین سعی دارد حمایت از افراد را به نمایش بگذارد. این مرکز مجموعه وسیعی از رسانه‌ها را در اختیار دارد و به صورت غیرمستقیم آنها را در خدمت لابی قرار می‌دهد. در آمریکا عمده مراکز نشر در اختیار لابی صهیونیستی است.

معاون سیاسی و بین‌المللی جمعیت دفاع از ملت فلسطین بیان کرد: حجم سلطه لابی بر مراکز نشر به قدری است که اجازه نمی‌دهد چیزی علیه آنها نشر شود. هالیوود، تلویزیون و ... در اختیار این لابی‌ هستند و از ابزار آن محسوب می‌شوند. همچنین دانشگاه‌ها یکی از حوزه‌های حضور گسترده لابی‌ها هستند. ۴۰ درصد هیات‌های علمی از یهودیانی هستند که از طرف لابی حمایت می‌شوند.

وی در پایان گفت: نشریه خاور نزدیک یکی از فعالان استرالیایی تحت حمایت ایرپک است همچنین بنیاد جامعه باز نیز یکی دیگر از بنیادهای مهم تحت حمایت ویژه ایرپک می‌باشد.

در پایان این نشست با حضور پروفسور کلودیا موفا از کتاب قدرت لابی صهیونیستی رونمایی شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۱۵:۲۳ دیده شده : ۴۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۳۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها