freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: آمریکا به دنبال منافع ملی خود است. در طول سال‌های گذشته نیز این سیاست‌ها توسط روسای جمهور مختلف از هر دو حزب به شکل ثابتی دنبال شده است؛ گرچه صحبت‌هایی در این زمینه در فعالیت‌های انتخاباتی مطرح شد، اما بخشی از این صحبت‌ها مصرف داخلی و انتخاباتی داشته‌اند و مشخص نیست در عمل چه مقدار از آنها اجرا خواهد شد.

او تأکید کرد: ممکن است در کوتاه مدت شاهد برخی سیاست‌های متفاوت باشیم؛ مثلاً در قبال کشور عربستان، خانم کلینتون از این کشور حمایت می‌کرد و آقای ترامپ نیز افشاگری‌هایی را از آل سعود مطرح کرد. شاید در کوتاه مدت شاهد تغییراتی باشیم اما این باعث نمی‌شود که آمریکا سیاست خود را در قبال عربستان تغییر دهد.

این نماینده مجلس درباره برجام نیز گفت: جواب این مسأله را رهبری دادند و گفتند اگر ترامپ برجام را پاره کند ما آن را آتش می‌زنیم. برجام یک توافق‌نامه بین‌المللی است و اگر آنها پایبند نباشند ما هم اقدامی متقابل انجام می‌دهیم.

سعیدی در رابطه با پیروزی ترامپ در انتخابات نیز گفت: چند اتفاق باعث این مسأله شد؛ یکی از آنها پخش تصویر رسانه‌ای مبنی بر بیماری خانم کلینتون و القای این مسأله بود که ایشان از نظر جسمی توانایی اداره ایالات متحده را ندارند. نکته بعد این است که ترامپ شعارهای متفاوتی می‌داد و سیاست‌های منطقه‌ای رقیب را شکست خورده می‌دانست.

او افزود: از طرف دیگر اقتصاد آمریکا با مشکلات جدی مواجه بود و هزینه‌های بالایی به دلیل سیاست‌های سوء آمریکا در خاورمیانه و تعهداتی که داده بود به این کشور تحمیل می‌شد. از سوی دیگر شکست این سیاست‌ها در عراق، ‌سوریه و افغانستان هم مسأله دیگری بود. همه آلارم‌های منفی به ضرر جریان خانم کلینتون و به نفع ترامپ بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰:۱۸ دیده شده : ۲۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۹۳
  • تعداد حاضران : ۱۸۲
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها