freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مخترعان جوان ایرانی موفق به کسب مدال طلای فدراسیون جهانی مخترعان شدند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا، سید علیرضا موسوی و رضا افشار، مخترعان جوان اصفهانی، موفق به کسب مدال طلای فدراسیون جهانی مخترعان در جشنواره «IENA 2016» در آلمان شدند.

علیرضا موسوی دارنده مدال طلای جشنواره اختراعات دنیا، در این خصوص گفت: «اختراع ما در بین 683 اختراع از 54 کشور جهان حائز رتبه برتر شد و جالب است بگویم که ایرانی‌ها با 15 اختراع در این جشنواره و نمایشگاه حضور داشتند».

موسوی با بیان این که پس از دو روز داوری مدال آوران فدراسیون جهانی مخترعان مشخص شدند در خصوص اختراع خود توضیح داد: «این اختراع یک ظرف نگه‌دارنده رب است که به منظور کاهش کپک‌زدگی و حفظ تازگی رب با کاربرد سریع و آسان استفاده می‌شود».

وی با بیان این که محصول مذکور در راستای حفظ سلامت خانواده‌های ایرانی اختراع شده است، تصریح کرد: «این محصول در ایران به نام «ربی» ثبت و تجاری‌سازی شده و از سال گذشته وارد بازار شده است».

طلای فدراسیون جهانی مخترعان به ایرانی‌ها رسید

دارنده مدال طلای جشنواره اختراعات دنیا در پاسخ به این که این ظرف چگونه موجب کاهش کپک‌زدگی رب می‌شود، گفت: «زمانی که در رب را باز می‌کنیم و داخل یخچال قرار می‌دهیم، بعد از گذشت چند روز رب در مجاورت با هوا کپک می‌زند. تحقیقات نشان داده است که حتی اگر رب کپک هم نزند پس از گذشت چند روز ارزش غذایی خودش را از دست می‌دهد. این اختراع با تخلیه هوای داخل ظرف و جلوگیری از تبادل هوا و رب موجب ماندگاری طولانی‌تر و حفظ ارزش غذایی رب می‌شود».

گفتنی است که جشنواره و نمایشگاه IENA 2016 آبان ماه امسال در شهر نورمبرگ آلمان برگزار شد و علاوه بر موسوی و افشار، دو هموطن دیگرمان موفق به کسب نشان این جشنواره شده‌اند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵:۱۱ دیده شده : ۴۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۴
  • تعداد حاضران : ۲۴۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها