freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


تیمی از محققان موسسه فناوری ویرجینیا کاشی‌های منعطف و ارزان‌قیمت خورشیدی‌ای را طراحی کرده‌اند که می‌توانند به جای پرده و کاغذ دیواری در خانه قرار بگیرند و از نور خورشید و نور مصنوعی داخل خانه انرژی بگیرند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از GizMag، این پنل‌های خورشیدی جدید، انعطاف‌پذیرند و کمتر از یک میلی‌متر ضخامت دارند و هر کدام از آنها به اندازه یک خرما هستند ولی می‌تواند 75 میلی‌وات برق تولید کنند. محققان این پنل‌ها را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که حالت تزئینی دارند و می‌توانند در پرده‌ها، سایه‌بان پنجره‌ها یا به جای کاغذ دیواری در خانه به کار بروند.

این پنل‌ها با استفاده از فرآیند «چاپ پرده» ساخته شده‌اند که در آن، لایه‌ای از خمیر اکسید تیتانیوم نازک می‌شود تا به یک ورقه منعطف درآید.

شاشانک پریا، مدیر این پروژه، می‌گوید: «مولفه‌های مختلفی وجود دارد که این فناوری را بسیار کاربردی می‌کند. اول این که تولید آن در دمای پایین بسیار راحت است. در نتیجه فرآیند تولید آن کم‌هزینه می‌شود. دوم این که امکان تولید این پنل به صورت رول‌های ورقه‌ای امکان‌پذیر است و این بدان معناست که می‌توان از آنها به جای کاغذ دیواری استفاده کرد تا با دریافت نور خورشید، برق مورد نیاز ابزار الکترونیک مثل گوشی موبایل و همچنین لامپ‌های LEDخانه را تامین کند».

محققان ادعا می‌کنند که مهم‌ترین ویژگی این پنل خورشیدی آن است که قابلیت جذب نورهای پخش‌شده را نیز دارند. به این معنا که آنها نه تنها نور خورشید، بلکه حتی نوری که توسط لامپ‌های LED، نئون و فلورسنت در خانه پراکندهشده‌اند را نیز جذب می‌کنند. در واقع، این فناوری نور حاصل از ابزارهای داخل خانه را بازیافت می‌کند تا در صرفه‌جویی برق و انرژی در خانه‌ها کمک کند.

پنلی شبیه کاغذ دیواری که نور خورشید و لامپ‌را جذب می‌کند

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵:۱۵ دیده شده : ۳۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها