freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تاثیرش بر اجرای برجام گفت: یک سری دغدغه ها و نگرانی درباره موضع آمریکا نسبت به برجام با پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی برخی مطرح می‌شود آن هم به خاطر اظهارنظرهای ترامپ در تبلیغات انتخاباتی‌اش علیه ایران، اما باید به این نکته توجه شود که برجام سند حقوقی و تعهد بین‌المللی بین گروه ۱+۵ با ایران است. یعنی آمریکا و کشورهای اروپایی به صورت جمعی به اجرای برجام متعهد شدند و جمهوری اسلامی ایران نیز با جدیت این مطالبه گری را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: اجرای برجام ارتباطی  به تغییر رئیس‌جمهور آمریکا ندارد؛ چون این سند بین‌المللی است و طرف ما دولت آمریکا در کنار کشورهای اروپایی است. آن‌ها باید تا زمان بندی مشخص شده به اجرای تعهداتشان متعهد باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در مورد احتمال تغییر رویه آمریکا نسبت به عربستان با توجه به سیاست های اعلامی ترامپ گفت:‌ باید درباره سیاست‌های آمریکا نسبت به عربستان صبر کرد. قاعدتا در ماه اول یک سری نشانه‌ها ورود می‌کند که بر مبنای آن می‌توان تحلیل کرد. اما به طور کلی سازمان ملل و جمهوری خواهان مواضع متغیری نسبت به عربستان و اقداماتش داشتند. البته عربستان با پول و وعده های سیاسی بین‌المللی تلاش کرد مجامع بین‌المللی را تحت تاثیر قرار دهد که باید با توجه به مشکلات مالی جدی به وجود آمده برای عربستان منتظر ماند که ترامپ چه سیاستی را در مورد این کشور پیاده خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰:۹ دیده شده : ۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها