freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

گشایش دفتر اروپا در تهران زمان‌بر استبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، «مجید تخت‌روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان اظهار داشت: طبیعی است که حساسیت‌هایی نسبت به موضوع حقوق بشر با توجه به استفاده های سیاسی که از آن می شود، وجود داشته باشد. 
وی با تاکید بر اینکه این گفت و گوها باید از موضع برابر و احترام متقابل باشد، اظهارداشت: نباید فراموش کرد که گفت و گوهای حقوق بشری زمان‎بر است و زمان طولانی نیاز دارد تا دو طرف به درکی از یکدیگر برسند و در مواردی هم که نظرات یکی نیست، مشخص شود.
 
تخت‌روانچی خاطرنشان کرد: در دور اول گفت و گوها باید چارچوب ها و دستور کار را مشخص کنیم، بنابراین در دور اول وارد محتوا نمی شویم و مسائل رویه ای را مطرح می کنیم. در دوره های بعد تصمیم می گیریم ادامه بحث چگونه باشد.
 
معاون وزیر خارجه همچنین در خصوص رویکرد گفت و گوی حقوق بشری قوه قضاییه گفت: ما وقتی گفت و گو می کنیم، نماینده نظام هستیم و پیش از طرح موضوعات نظر مسئولان نظام در سطوح مختلف گرفته می شود.
 
تخت‌روانچی خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در موضوع حقوق بشر صاحب نظر است، به همین دلیل از ستاد حقوق بشر هم در این گفت و گوها همراه ما هستند و موضوعاتی که در آنجا مطرح می کنیم، در هماهنگی با ستاد حقوق بشر و قوه قضاییه است.
 
گفت‌وگوی بانکی با مشارکت بانک مرکزی ایران
 
معاون وزیر امور خارجه، گفت‎و‎گوها با بانک مرکزی اتحادیه اروپایی را موضوع دیگری دانست که برای نخستین بار مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و اظهارداشت: ما الان با بانک های مختلف کشورها در تماس هستیم و بانک مرکزی ما با بانک های مرکزی کشورهای اروپایی تعامل دارد اما دوره ای به دلیل تحریم ها، ارتباطات بانکی قطع بوده است که این ارتباطات کم کم در حال احیا است.
 
تخت‌روانچی افزود: قرار است در این دور از گفت و گوهای کاملا تخصصی با بانک مرکزی اروپا که برای کل بانک های اروپایی سیاستگذاری می کند، دوستان بانک مرکزی ما حضور داشته باشند.
 
وی در پاسخ به این سوال که این گفت و گوها به باز شدن گره همکاری با بانک های بزرگ اروپایی، چه کمکی می کند؟ گفت:این طور نیست که تعاملات بانکی ما با اروپایی ها تعطیل باشد. ما با بانک های اروپایی ارتباط کاری داریم، مشکل بانک های بزرگ است.
 
این مقام وزارت امور خارجه با بیان اینکه همین بحث ها و گفت و گوها خود به خود به باز شدن این گره کمک می کند، افزود:بانک مرکزی اتحادیه اروپایی، سیاستگذاری می کند و بانک های کشورهای اروپایی هم درچارچوب هایی که این بانک تعیین می کند، حرکت می کنند.
 
تخت‌روانچی این گفت و گوها را گامی برای رفع مشکلات بانکی دانست و ادامه داد: در واقع ما در سطح دیگری با بانک های اروپایی تعامل می کنیم اما اینکه آیا این گره همکاری با بانک های بزرگ اروپایی فردا باز می شود، این طور نیست و باید واقعیات را مطرح کرد.
 
پروسه گشایش دفتر اتحادیه اروپا در تهران زمان‌بر است
 
معاون وزیر خارجه همچنین درخصوص درخواست اروپایی ها برای تاسیس دفتر اتحادیه اروپایی در تهران، گفت: اروپایی هاعلاقمند هستند، دفتری در تهران باز کنند و می گویند دفتر نمایندگی ایران در بروکسل علاوه بر کارهای دوجانبه با بلژیک، کارهای اتحادیه اروپا ،پارلمان، شورای اروپا و کمیسیون های اروپا را پیگیری می کند و با توجه به اینکه وارد فضای جدیدی از روابط شدیم، نیاز داریم این تعاملات و روابط را با تاسیس دفتر در تهران دنبال کنیم.
 
تخت‌روانچی افزود: فرایند تاسیس این دفتر در تهران، پروسه زمانبری است که باید طی شود و وزارت امور خارجه و نهادهای ذیربط نظر خود را بیان کنند. ما هم به آنها گفتیم این فرایند داخلی باید طی شود.
 
مبادلات تجاری با اروپا رشد می‌یابد
 
معاون وزیر خارجه همچنین با اشاره به وضعیت رو به رشد مبادلات تجاری تهران و بروکسل، گفت: در سال 2015 حدود روابط 7/7 میلیارد یورو بود که از این رقم سهم صادرات اتحادیه اروپایی به ایران 4/6 میلیارد یورو و سهم صادرات ایران 2/1 میلیارد یورو بوده است.
 
تخت‌روانچی افزود: این رقم در6 ماهه نخست سال جاری میلادی به 1/5 میلیارد یورو رسیده است که از این رقم سهم صادرات اروپا به ایران 6/3 میلیارد یورو و سهم صادرات ایران 5/1 میلیارد یورو بوده است.
 
به گفته وی اگر همین روال ادامه یابد، در پایان سال جاری میلادی مبادلات تجاری دو طرف به بیش از 10 میلیارد یورو می رسد که حاکی از رشد بیش از 30 درصدی در مبادلات دو طرف است.
 
معاون وزیر امور خارجه با بیان این که با سرمایه گذاری بیشتر اروپایی ها در ایران، تنوع صادرات ما به اروپا شیب صعودی بیشتری خواهد گرفت، تاکید کرد: اتحادیه اروپا تشکیلات گسترده ای در بروکسل دارد و هدف آن تنظیم و هماهنگ سازی سیاست های داخلی و خارجی اعضا است. همانطور که کشورهای اروپایی با کشورهای دیگر ارتباط دارند، اتحادیه اروپایی هم در حدود 140 کشور دفتر نمایندگی دارد.
 
 تخت‌روانچی ادامه داد: اتحادیه اروپا سال هاست با چین، گفت و گوهای چالشی دارد. یا با روسیه و کانادا گفت و گو می کند و این طور نیست که فقط با کشورهایی که از نظر سیاسی با آن فاصله دارد، گفت و گو کند.
 
وی با بیان اینکه گفت و گوهای تهران بروکسل فراتر از گفت و گو و تبادل نظر صرف است، اظهارداشت: مقامات اتحادیه و ایران در حوزه های مختلف انرژی، محیط زیست، حمل و نقل و همکاری های دانشگاهی و مسائل دیگر با هم گفت و گو می کنند.
رییس تیم ایرانی مذاکره کننده با اتحادیه اروپا، مذاکرات برای پیوستن به پروژه بین المللی ایتر، اعطای بورس به دانشجویان و همکاری های دانشگاهی، تعریف پروژه های جدید در حوزه های مختلف انرژی را نمونه هایی از گفت و گوهای دو طرف در این دور برشمرد.
 
تخت‌روانچی با اشاره به مواضع مختلف دو طرف درخصوص محیط زیست، اظهارداشت: آنها به عنوان کشورهای توسعه یافته مواضعی در قبال محیط زیست دارند و ما هم به عنوان یک کشور در حال توسعه موضعی دیگر داریم و ممکن است این مواضع باهم متفاوت باشد. جدای از این تفاوت و اختلاف نظرها، می خواهیم ببینیم چگونه می توانیم با یکدیگر همکاری کنیم.
 
وی حمایت اتحادیه اروپا از عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی را از دیگر محورهای گفت و گوها عنوان کرد و در عین حال گفت: طبیعی است این همکاری ها در چارچوب قوانین و مقررات کشور و مواردی که ما تشخیص می دهیم، انجام می شود .
 
معاون وزیر امور خارجه، مسائل منطقه را از جمله مباحث مطرح شده در این گفت و گوها عنوان کرد و گفت: طرفین در مسائل مختلف سوریه،عراق، یمن ،تروریسم و افراطی گری باهم تبادل نظر می کنند و این فرایند گفت و گوها ادامه دارد.
 
تخت‌روانچی در پاسخ به این سوال که آیا در این دور از گفت و گوها درباره برجام هم گفت و گو خواهید کرد، گفت: برجام در دستور کار این دور از گفت و گوها نیست. اگر لازم شد در حاشیه گفت و گوها شاید تبادل نظری داشته باشیم چنان که در حاشیه مجمع عمومی هم با خانم موگرینی یا اشمید یا در جلسات حاشیه ای، گفت‎و‎گو کردیم .

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰:۳۹ دیده شده : ۵۲بار نویسنده : admin

اروپا در قرون وسطی اروپا در قرون وسطي تاریخ اروپا در قرون وسطی نقشه اروپا در قرون وسطی اوضاع اروپا در قرون وسطی وضعیت اروپا در قرون وسطی اروپا قرون وسطی اوضاع اجتماعی اروپا در قرون وسطی دانلود کتاب اروپا در قرون وسطی اوضاع سیاسی اروپا در قرون وسطی اروپا در قرون جدید اروپا در قرن جدید اروپا در قرون جديد تاریخ اروپا در قرون جدید تحولات اروپا در قرون جدید پیشرفت اروپا در قرون جدید نقشه اروپا در قرون جدید اروپا در آغاز قرون جدید اروپا قرون جدید تحولات سیاسی اروپا در قرون جدید تحولات سیاسی اروپا در قرن جدید تحولات سياسي اروپا در قرون جديد تحولات فكري و علمي اروپا در قرون جديد اروپا در قرن 19 وضعیت اروپا در قرن 19 تحولات اروپا در قرن 19 اروپا قرن 19 بررسی وضعیت اروپا در قرن 19 وضعیت اروپا در قرن نوزدهم وضعیت ایران و اروپا در قرن 19 اروپا در قرن نوزدهم تاریخ اروپا در قرن 19 نقشه اروپا در قرن 19 تاريخ اروپا در قرون وسطي اروپا در قرن وسطی کتاب اروپا در قرون وسطی اروپا در دوره رنسانس اروپا در جنگ جهانی دوم نقشه اروپا در جنگ جهانی دوم اروپا بعداز جنگ جهانی دوم نقشه اروپا در زمان جنگ جهانی دوم پایان جنگ جهانی دوم در اروپا اروپا قبل از جنگ جهانی دوم کتاب جنگ جهانی دوم در اروپا دانلود کتاب جنگ جهانی دوم در اروپا دریاهای اروپا درياهاي اروپا نام دریاهای اروپا اسامی دریاهای اروپا نام درياهاي اروپا لیست دریاهای اروپا سواحل دریاهای اروپا فهرست دریاهای اروپا نقشه دریاهای اروپا دریاهای شمال اروپا دروازه اروپا سرو دروازه اروپا دروازه اروپا در مادرید دروازه اروپا کجاست دروازه اروپا مادرید رشت دروازه اروپا انزلی دروازه اروپا برج دروازه اروپا داعش به دروازه اروپا رسید دروازه بانان اروپا است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است اثيكا مستشفى است اثيكا است یا هست است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است في اللغة العربية معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است في المعجم معنى است في اللغة گشایش دفتر اروپا در تهران زمان‌بر است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۲
  • تعداد حاضران : ۱۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها