freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک تیم از دانشمندان از یک روش قدرتمند ویرایش ژن جدید برای رفع جهش‌هایی که باعث بیماری کم خونی داسی شکل می‌شود استفاده کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از miamiherald ،این روش یک گام مهم به سوی درمان این بیماری مهلک سیستم ایمنی بدن است.

کم‌خونی داسی شکل یک بیماری ژنتیکی و یک اختلال خونی است که با هموگلوبین معیوب (Hbss) شناخته می‌شود.

در حالی که محققان هنوز برای اجرای این روش در بیماران نیازمند انجام پژوهش‌های بیشتر هستند، محققان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، بیمارستان کودکان بنیوف در سان فرانسیسکو و دانشگاه یوتا از این روش برای بهبود سلامتی در افراد استفاده کردند.

محققان این پژوهش اظهار کردند که درباره نتایج این فناوری جدید بسیار هیجان‌زده هستند و امیدوارند که این روش مسیر را برای انواع جدیدی از درمان برای بیماران مبتلا به بیماری کم خونی داسی شکل هموار کند.

آنها در این پژوهش از یک روش جدید به نام CRISPR-Cas9 استفاده کردند.

تا قبل از ایجاد روش CRISPR-Cas9 ژنوم، ژن درمانی یک روش نامطمئن پر زحمت و ناامن برای استفاده در انسان بود.

تلاش‌های مشابهی نیز در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد نیز صورت گرفته است. این تیم تحقیقاتی در دانشگاه استنفورد قصد دارند تا آزمایشات انسانی را در سال 2018 آغاز کنند.

آنها سلول‌های کم خونی داسی شکل و تالاسمی بتا که دو بیماری تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن هستند را هدف قرار داده اند.

در همین حال، دانشمندان در دانشگاه دوک و دو آزمایشگاه مستقل دیگر از این رویکرد برای تثبیت ژن‌های عضلانی استفاده کرده و با موفقیت توانستند یک نوع غیرقابل درمان دیستروفی عضلانی را درمان کنند.

محققان بوستون با استفاده از این ابزار یک بیماری نادر وراثتی چشم که موجب کوری می‌شود را درمان کردند.

تیم‌های دیگر نیز از این روش برای تثبیت ژن‌هایی که باعث بیماری هانتینگتون، سندرم سان فلیپو و فیبروز کیستیک می‌شود استفاده کردند.

یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد: بیش از 10 هزار بیماری انسانی تنها با یک نقص در ژن ایجاد می‌شوند.

تیم دانشگاه برکلی و دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو از  روش  CRISPR-Cas9 برای اصلاح جهش‌های بیماری زا در سلول‌های بنیادی خون‌ساز که از خون بیماران کم خونی داسی شکل جدا شده بود استفاده کردند.

آنها با استفاده از روش CRISPR ژن‌های معیوب را جدا کرده و سلول‌های سالم را جایگزین آنها کردند. این سلول‌های سالم هموگلوبین سالمی را تولید کردند که سلول‌های جهش یافته هرگز توانایی تولید آن را نداشتند.

نتایج این پژوهش در مجله Science Translational Medicine به چاپ رسیده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۰:۲۲ دیده شده : ۴۳بار نویسنده : admin

ویرایش ژنوم ویرایش ژنی ویرایش ژن ویرایش ژنتیکی برای مبارزه با افسردگی برای مبارزه با افسردگی چه کنیم برای مبارزه با افسردگی چه باید کرد؟ برای مقابله با افسردگی برای مقابله با افسردگی چه باید کرد برای مقابله با افسردگی چه کنیم برای مقابله با افسردگی چکار کنیم راهکارهایی برای مقابله با افسردگی راهی برای مقابله با افسردگی برای مبارزه با شپش چه کنیم برای مبارزه با شپش سر مبارزه با شپش سر برای مبارزه با مارمولک برای مبارزه با مورچه برای مقابله با مورچه برای مبارزه با شپش برای مقابله با شپش چه باید کرد برای مبارزه با سوسک برای مبارزه با کک سم برای مبارزه با کک بهترین سم برای مبارزه با کک برای مبارزه با کبد چرب مبارزه با کبد چرب برای مقابله با کبد چرب چه باید کرد برای مقابله با کبد چرب چه کنیم برای مبارزه با مگس سفید مبارزه با مگس سفید مبارزه با مگس سفید گلخانه مبارزه با مگس سفید در گلخانه با کم خونی چه کنیم برای مقابله با کم خونی چه کنیم با کم خونی شدید چه کنیم برای مبارزه با کم خونی چه کنیم با كم خوني چكار كنيم با کم خونی کودکان چه کنیم مقابله با کم خونی مقابله با کم خونی شدید راه مقابله با کم خونی مبارزه با كم خوني راهای مقابله با کم خونی راههای مقابله با کم خونی شدید راههای مبارزه با کم خونی راه های مقابله با کم خونی راههاي مقابله با كم خوني درمان کمخونی با گیاهان دارویی درمان کم خونی با داروی گیاهی درمان کمخونی با داروهای گیاهی درمان کم خونی با داروهای گیاهی درمان کم خونی با دارو گیاهی درمان كم خوني با داروهاي گياهي درمان کم خونی با گیاهان دارویی درمان کم خونی شدید با داروهای گیاهی درمان کم خونی کودکان با داروهای گیاهی درمان کم خونی با گیاه دارویی مبارزه با کمخونی درمان کمخونی با طب سنتی درمان کمخونی با غذا درمان کمخونی با تغذیه راههای مقابله با کمخونی داسی شکل گلبول داسی شکل هموگلوبین داسی شکل کمخونی داسی شکل تالاسمی داسی شکل گلبولهای داسی شکل سلولهای داسی شکل صفت داسی شکل انمی داسی شکل چیست گلبولهای قرمز داسی شکل گلبولهاي داسي شكل بیماری گلبول قرمز داسی شکل بیماری گلبول های داسی شکل عکس گلبول قرمز داسی شکل درمان گلبول داسی شکل عوارض گلبول داسی شکل کمخونی داسی شکل چیست كمخوني داسي شكل درمان کمخونی داسی شکل کمخونی سلول داسی شکل بتا تالاسمی داسی شکل بیماری سلولی داسی شکل کم خونی سلولهای داسی شکل درمان سلولهای داسی شکل صفت سلول داسی شکل صفت کم خونی داسی شکل آنمی داسی شکل چیست ویرایش ژن برای مبارزه با کم‌خونی داسی شکل

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۲۵
  • تعداد حاضران : ۲۳۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها