freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس آلرت، حساسیت های غذایی در بهترین حالت خسته کننده و در بدترین حالت تهدید کننده حیات هستند اما محققان کانادایی در مطالعه ای روی موش ها موفق شدند که بر این مشکل غلبه کنند.

این روش جدید ایمنی درمانی با تحریک تولید سلول های دندریتیک جدید عمل می کند. این سلول ها به سایر سلول های ایمنی علامت می دهند که واکنش های بیش از حد ایمنی خود را لغو کنند.

این درمان موجب می شود که آنافیلاکسی یعنی سریع ترین و شدیدترین نوع واکنش آلرژی بروز نکند.

جان گوردون از دانشگاه ساسکاچوان در کانادا و محقق ارشد این مطالعه گفت: اگر بتوانیم واقعا حساسیت های غذایی و یا وضعیت های مشابه مانند آسم و بیماری های خودایمنی مانند 'ام.اس' را درمان کنیم، زندگی افراد مبتلا تغییر خواهد کرد.

سلول های دندریتیک به طور طبیعی در بافت هایی که با محیط خارجی در تماس هستند مانند لایه خارجی پوست و پوشش داخلی بینی، ریه ها، معده و روده ها یافت می شود.

محققان برخی از این سلول ها را از بدن موش ها استخراج کردند و در معرض ترکیبی منحصر به فرد از پروتیین ها، یک اسید مرتبط با ویتامین A که به طور طبیعی در روده انسان وجود دارد و یک ماده حساسیت زا - بادام زمینی یا پروتیین های سفیده تخم مرغ- قرار دادند.

زمانی که سلول های دندریت اصلاح شده دوباره به بدن موش ها بازگردانده شدند، واکنش های حساسیتی آنها عملا حذف شد.

با وجودی که این روش تا کنون تنها روی موش ها آزمایش شده است، اما محققان امیدوارند که سال آینده آن را روی انسان ها نیز آزمایش کنند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۲۵:۴۱ دیده شده : ۲۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۸۶
  • تعداد حاضران : ۱۲۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها