freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۰۴۷۱

۱۱۶۶  بازدید

برترین ها: «سالومارادا تیماکا» بانوی 105 ساله ای است که هنوز هم با فداکاری های باورنکردنی خود نسبت به سیاره‌مان الهام‌بخش همه نسل‌هاست. او 25 سال بعد از ازدواجش، تحت تاثیر این واقعیت که او و همسرش نمی توانند بچه دار شوند 300 درخت کاشت. او و همسرش باوجود غم و اندوهی که از این موضوع داشتند گیاهان را کاشته، آبیاری و مراقبت می کردند، درست مثل بخش از خانواده شان.

تیماکا تصمیمش برای پرورش درخت را برای CNN این گونه توضیح می دهد: «این سرنوشت من بود که هیچ وقت بجه نداشته باشم. به همین دلیل با تصمیم گرفتیم درخت بکاریم و آن ها را پرورش دهیم. ما با درختان مثل فرزندانمان رفتار می کردیم.» این مفهوم دلگرم کننده در شرایط محیط زیستی که با آن روبرو هستیم و چشم اندازها در حال خشک شدن هستند و باران کمی داریم، واقعا قابل توجه است. برای مراقبت از درختان، این زن و شوهر باید آب را چندین کیلومتر انتقال می دادند و درست مثل یک پدرومادر محافظ، برای محافظت درختان از حیوانات در اطراف آن ها بوته های خاردار کاشته بودند.

بالاخره تلاش های تیماکا توجهی که سزاوارش بود را دریافت کرد. او یک بنیاد به نام خودش دارد: بنیاد بین المللی سالومارادا تیماکا که به حفاظت از محیط زیست و هم چنین حمایت از مدارس، آموزش و ارائه خدمات بهداشتی مراقبتی به افراد نیازمند اختصاص دارد.

پیرزن 105 ساله که مادر 300 درخت است 
پیرزن 105 ساله که مادر 300 درخت است 
پیرزن 105 ساله که مادر 300 درخت است 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۰:۲۴ دیده شده : ۷۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها