freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امسال روزهای ناسالم شیراز به صفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست؛ ابتکار امروز در جریان سفر به استان فارس در شورای اداری این استان با مروری بر برنامه های کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها اعلام کرد: به خاطر اقدامات دولت از جمله توزیع بنزین یورو 4 و گازوییل استاندارد، شاهد یکی از بهترین نتایج در شهر شیراز هستیم بطوریکه امسال روزهای ناسالم این شهر به صفر رسیده است. 

در این جلسه که با حضور مسئولان و نمایندگان استانی مجلس و اصحاب رسانه برگزار شد،ابتکار با اشاره به اهمیت موضوع تغییر اقلیم گفت: با توجه به این مشکل که کشور ما را به ویژه در استان هایی مانند فارس به شدت تحت تأثیر قرار داده و از آثار آن خشکسالی و کاهش بارش باران و برف است، باید برنامه های مقابله ای و سازگاری با تغییرات آب و هوا در دستور کار قرار گیرد. 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با یادآوری شرایط سخت آبی در کشور افزود: در کشوری که بحران آب و خشکسالی وجود دارد اجرای طرح های تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب، جلوگیری از آلودگی آب از مهم ترین اولویت ها است و این موضوع به ویژه در استان هایی همچون فارس که چالش آبی شدیدتری دارند از ضرورت بیشتری برخوردار است.

*احيا بختگان و صیانت از جنگل‌های زاگرس

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در نخستین برنامه کاری خود در شیراز در جمع مدیران اجرایی استان حضور می یابد. در این جلسه که به میزبانی استانداری فارس برگزار می شود، قرار است پیشرفت برنامه عمل حفاظت و بهبود محیط زیست بررسی شود.

حضور در نشست مدیریت بحران تالاب‌های فارس با تمرکز بر حوضه بختگان و نشست دانشگاهیان، نمایندگان تشکل های زیست محیطی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و هیات های ورزشی با موضوع مشارکت در حفظ و بهبود محیط زیست که عصر پنجشنبه در سالن خوارزمی دانشگاه شیراز برگزار می شود از دیگر برنامه های این سفر یکروزه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در خصوص موضوعات مهم قابل پیگیری در این سفر گفت: از نگاه مسئولان استان فارس، چند موضوع و پیگیری آنها در اولویت است که اولین آنها بحث خشکسالی و بحران دامنگیر دریاچه‌های استان است.

رضائیان با بیان اینکه احیاء دریاچه‌های استان با اولویت دریاچه بختگان، دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اولویت‌های مد نظر ما، بحث حوزه زاگرس و جنگل‌های زاگرس و چگونگی استفاده از این منابع در مسیر توسعه پایدار خواهد بود.

 معاون استانداری فارس با بیان اینکه حفظ جنگل‌های فارس از آسیب‌ها یک بحث بسیار مهم محسوب می‌شود، گفت: موضوع سد تنگ سرخ شیراز با نظر خانم دکتر ابتکار به کمیته ماده 2 سازمان حفاظت محیط زیست ارجاع می‌شود.

رضائیان گفت: طرح بازنگری شده سد تنگ سرخ شیراز قرار است در کمیته ماده 2 سازمان حفاظت محیط زیست بررسی شود و امیدواریم که به تصویب برسد.

به گفته وی، عمده‌ترین چالش استان فارس از نگاه صاحب‌نظران، آب و خشکسالی است که تمام فعالیت‌ها در ابعاد مختلف را تحت الشعاع قرار داده و هر روز بر دامنه این مشکلات افزوده شده است. خشک شدن دریاچه‌های دائمی و فصلی، افت شدید سطح منابع آب زیرزمینی، فرونشست زمین در نقاط مختلف، بخشی از چالش‌های فارس به‌شمار می‌رود که تبعات بسیاری مانند مهاجرت روز افزون روستائیان به شهرها، تهدید سلامت مردم به واسطه احتمال ایجاد ریزگردها، بروز بحران‌های اجتماعی و سلامتی و ... را به‌دنبال دارد.

*استقرار 43 بالگرد و هواپیمای آب پاش در 14 نقطه کشور

معصومه ابتکار  در جلسه بررسی پیشرفت برنامه های علمی حفاظت و بهبود محیط زیست استان فارس، گفت: با توجه به وضعیت موجود انچه که باید بیش از گذشته مد نظر قرار داده شود حفاظت از جنگل ها و مراتع است که در این راستا ۴۳ بالگرد و هواپیمای امداد رسان و آب پاش در ۱۴ نقطه کشور مستقر شده است.

وی ادامه داد: توافق مشترکی نیز میان وزارت دفاع، جنگل ها و مراتع و سازمان برنامه و بودجه منعقد شده که به طور حتم کمک خواهد داشت تا کمبود های مجموعه جبران شود و تجهیزات لازم را خریداری خواهیم کرد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه طرح کمربندی سبز در کشور اجرایی شده، گفت: با توجه به راهپیمایی بزرگ اربعین طرح کمربندی سبز از استان ایلام اجرایی شده است.
ابتکار تصریح کرد: این طرح توسط خود زائرین که پیاده روی می کنند اجرایی و کاشت نهال انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه زیست محیطی کشور در حال تدوین است، گفت: این برنامه برای معادن کشور در حال تدوین است و همچنین آیین نامه کاهش مصرف کیسه های پلاستیک در حال بررسی است.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست  با بیان اینکه خشکسالی چندین سال گذشته به گونه ای است که باید از تمامی منابع آبی کشور استفاده کنیم، گفت: استانها و شهرهایی که دارای شهرک صنعتی است باید مراقب باشند که پسابهای صنعتی از بین نرود بلکه باید این آب نیز وارد چرخه شود.
ابتکار ادامه داد: آب های صنعتی، کشاورزی و... باید بازچرخانی شود و نباید اجازه داد که منابع آلوده شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه لایحه هوای پاک در مجلس شورای اسلامی است، گفت: این لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه شده که امیدوارم به سرعت مصوب شد تا فعالیت های ما به طور کلی همراه با قانون باشد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: سامانه یکپارچه معاینه فنی نیز به زودی افتتاح می شود که به طور حتم در وضعیت داشتن هوای پاک در کشور بسیار موثر است.
ابتکار با اشاره به اینکه  در بحث کاهش آلودگی هوا شیراز دارای جایگاه مناسبی است، گفت: نتیجه بررسی دستگاه های سنجش هوا نشان از پاکی وضعیت در شیراز است اما این روند باشد ادامه داشته باشد.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تغییر اقلیم در فارس مشخص است، گفت: خشکسالی های چند سال اخیر وضعیت اقلیمی فارس را تغییر داده و باید برای رسیدگی به این وضعیت نیز راه چاره داشت.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست وظیفه تمامی دستگاه ها و سازمان ها است، گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث محیط زیست کاملا راه را برای تمامی دستگاه ها مشخص کرده است و خوشبختانه دولت یازدهم نیز نگاه ویژه ای به این بخش دارد.
ابتکار تاکید کرد: کاهش تورم، رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال از فعالیت های مهم دولت است که در کنار این موارد نگاه ویژه دولت را به محیط زیست شاهد هستیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۵:۴۴ دیده شده : ۶۳بار نویسنده : admin

شیراز به تهران شيراز به تهران شیراز به تهران هواپیما شیراز به تهران اتوبوس شیراز به تهران پرواز قطار شیراز به تهران بلیط شیراز به تهران چارتر شیراز به تهران قطار شيراز به تهران مسیر شیراز به تهران شیراز به کیش شیراز به کیش زمینی تور شیراز به کیش پرواز شیراز به کیش پروازهای شیراز به کیش بلیط شیراز به کیش تورهای شیراز به کیش مسافت شیراز به کیش تور شیراز به کیش نوروز 94 چارتر شیراز به کیش شیراز به مشهد شیراز به مشهد هواپیما شیراز به مشهد با قطار شیراز به مشهد قطار شیراز به مشهد اتوبوس شيراز به مشهد شیراز به مشهد تور مسیر شیراز به مشهد پرواز شیراز به مشهد پروازهای شیراز به مشهد شیراز به بوشهر کوتاهترین مسیر شیراز به بوشهر پرواز شیراز به بوشهر مسير شيراز به بوشهر بلیط شیراز به بوشهر جاده شیراز به بوشهر فاصله شیراز به بوشهر مسافت شیراز به بوشهر مسافت شيراز به بوشهر اتوبوس شیراز به بوشهر شیراز به یزد شیراز به یزد اتوبوس مسیر شیراز به یزد پرواز شیراز به یزد مسافت شیراز به یزد فاصله شیراز به یزد پروازهای شیراز به یزد بلیط شیراز به یزد جاده شیراز به یزد تور شیراز به یزد شیراز به اصفهان شيراز به اصفهان پرواز شیراز به اصفهان قطار شیراز به اصفهان پروازهای شیراز به اصفهان فاصله شیراز به اصفهان مسافت شیراز به اصفهان پرواز شيراز به اصفهان اتوبوس شیراز به اصفهان تور شیراز به اصفهان شیراز به قشم مسیر شیراز به قشم پرواز شیراز به قشم تور شیراز به قشم پروازهای شیراز به قشم راه شیراز به قشم پرواز شيراز به قشم مسافت شیراز به قشم برنامه پرواز شیراز به قشم ساعات پرواز شیراز به قشم شیراز بهشت گمشده شيراز بهشت گمشده بهشت گمشده شیراز کجاست فاصله شیراز تا بهشت گمشده مسیر شیراز به بهشت گمشده بهشت گمشده شیراز نقشه بهشت گمشده شیراز عکس بهشت گمشده شیراز آدرس جاهای دیدنی شیراز بهشت گمشده مسافت شیراز تا بهشت گمشده شیراز به بندر عباس مسیر شیراز به بندرعباس مسافت شیراز به بندرعباس پرواز شیراز به بندرعباس فاصله شیراز به بندر عباس پرواز بندرعباس به شيراز مسير شيراز به بندرعباس پروازهای شیراز به بندر عباس جاده شیراز به بندر عباس اتوبوس شیراز به بندر عباس شیراز به اهواز شیراز به اهواز اتوبوس شیراز به اهواز پرواز پرواز شيراز به اهواز بلیط شیراز به اهواز مسافت شیراز به اهواز قطار شیراز به اهواز مسير شيراز به اهواز پروازهاي شيراز به اهواز فاصله شیراز به اهواز است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است اثيكا مستشفى است اثيكا است یا هست است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است في اللغة العربية معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است في المعجم معنى است في اللغة روزهای ناسالم شیراز به صفر رسیده است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها