freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به  گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمهدی مقدسی در آیین اختتامیه "اولین سمپوزیوم مجسمه‌سازی اراک" با اشاره به اینکه هنرمندان بنام ایرانی آثار هنری زیبایی را در جای جای کشور خلق کرده‌اند، گفت: قطعا اگر فضا و شرایط لازم و بسترها را برای هنرمندان فراهم و از آنها به معنای واقعی تجلیل کنیم، جلوه‌های زیبا و متعددی از آثار هنری ماندگار را در استان شاهد خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه باید به هنرمندان بها داده شود، افزود: حداقل در دو قرن گذشته، ۲۰ درصد از مفاخر، شهدا، حافظان قرآن و ... در سطح کشور از استان مرکزی برخاسته‌اند و هرکدام با تمام وجود این راه را با معرفت انتخاب کرده‌اند، همچنین آنها برای دفاع از ارزش‌ها از خودگذشتگی‌های بسیاری کردند.

مقدسی تصریح کرد: برگزاری سمپوزیوم جهت ساخت سردیس شهدا و مفاخر آغازی برای اقدامات بزرگ است. امید است بیش از پیش شاهد ظهور و بروز جلوه‌هایی از هنر و هنرمندان این خطه باشیم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: در همه کشورهای پیشرفته به مفاخر اهمیت و بهای بسیاری داده می‌شود و به منظور شناسایی آنها به عموم جلوه‌های زیبایی از هنرمندی را به نمایش گذاشته‌اند. در کشور و استان مرکزی نیز باید همه مسئولان و دست‌اندرکاران دست در دست هم داده و در جهت شناساندن مفاخر به شیوه‌های هنری کوشا باشند.

وی با بیان اینکه هنر در وجود آدمی نهادینه شده است، ادامه داد: خداوند متعال مسیر رسیدن به کمال را باز گذاشته تا همگان از استعداد الهی که به آنها عطا شده است به نحو احسن بهره ببرند.

مقدسی تاکید کرد: مسئولان باید به دور از شعار دادن فضا را برای این جلوه‌گری‌ها فراهم کنند تا به ثبت رسیدن آثار بیشتری از این دست را شاهد باشیم. فراهم کردن امکان استفاده از این ظرفیت‌ها وظیفه مسئولان است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵:۱۴ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۸۱
  • تعداد حاضران : ۲۴۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها