freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

به گزارش ایسنا، سردار مسعود داریوند معاون برنامه‌ریزی سازمان پدافند غیرعامل کشور در اولین همایش رابطین پدافند غیرعامل مدارس استان قزوین که ظهر امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه تربیت معلم استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: پدافند غیرعامل به معنای مقابله با تهاجم دشمن، بدون استفاده از ابزار جنگی و نظامی است.

وی افزود: در پدافند عامل، با استفاده از جنگ‌افزارهای موجود به مقابله با دشمن می‌پردازیم اما این در حالی است که در پدافند غیرعامل، بدون استفاده از ابزار نظامی، با استمرار خدمات ضروری، تسهیل در مدیریت بحران و ارتقاء پایداری ملی دشمن را شکست دهیم.

معاون برنامه‌ریزی سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه مفهوم دفاع ریشه در مبانی اعتقادی ما در قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) دارد، تصریح کرد: رهبران بزرگ انقلاب اسلامی ایران نیز بر ضرورت دفاع از کشور بسیار تأکید داشته و دارند.

داریوندی با بیان اینکه موضوع پدافند غیرعامل در زمان امام خمینی(ره) مطرح نشده بود، خاطرنشان کرد: ایشان با روشن‌بینی و دقت نظر بالای خود، در مورد ضرورت آمادگی مردم برای تهدیدات مختلف دشمن صحبت کرده‌ و فرموده‌اند که باید با خطر تهاجم جهان‌خواران در شیوه‌ها و روش‌های مختلف، مقابله شود.

وی تصریح کرد: دشمن پس از سرکوب شدن توسط پدافند عامل، به صورت دیگری دشمنی خود را در پی گرفته و هرگز از دشمنی و تهاجم دست بر نمی‌دارد این در حالی است که تهاجم فرهنگی یکی از حملات دشمن به شمار می‌رود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در تاریخ چند هزار ساله تمدن بشریت، جنگ‌های بزرگ و ویرانگری را شاهد بوده‌ایم، اضافه کرد: در میان این چند هزار سال تنها ۲۸۶ سال، جنگی در دنیا رخ نداده و این در حالی است که در ۵۰ سال اخیر جامعه بشری تنها سه هفته در صلح بوده است.

داریوند با بیان اینکه کشور ما به سبب داشتن منابع طبیعی فراوان، همیشه مورد طمع دشمنان بوده است، گفت: آنچه ما در قراردادهای ترکمنچای و گلستان از دست دادیم چیزی معادل وسعت همین سرزمین ایران بوده است.

وی با اشاره به اینکه در جنگ‌های جهانی اول و دوم نیمی از جمعیت کشور در اثر تجاوزات دشمن از بین رفتند، خاطرنشان کرد: این همه ناکامی دلیلی جز ضعف و ناتوانی رهبران زمان را ندارد و اگر در گذشته مسئولان مدیر و مدبری داشتیم وضعیت به این منوال پیش نمی‌رفت.

معاون برنامه‌ریزی سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه با حضور رهبری مقتدر و مردم انقلابی تجاوز دشمن در طول ۸ سال جنگ تحمیلی دفع شد، افزود: کشور ما با مدیریتی قدرتمند در حالی دشمن را به عقب راند که حتی یک وجب از خاک سرزمین‌مان در دست آنها نیفتاد.

داریوند با اشاره به اینکه یک کشور قدرتمند علاوه بر داشتن امکانات دفاعی قوی، به اقتصادی قدرتمند و فرهنگی مقتدر احتیاج دارد، تصریح کرد: جامعه‌ای که توان تولید نیازمندی‌های خود را نداشته و اقتصاد ضعیفی داشته باشد به دشمن وابسته خواهد شد این در حالی است که اگر یک جامعه از فرهنگ متعالی برخوردار باشد، قطعاً قدرتمند و قوی باقی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: طبعیت هوشمند نیست و اگر رفتار ما با محیط زیست درست نباشد، نمی‌تواند خود را با انسان‌ها تطبیق دهد این در حالی است که با عدم داشتن آمادگی لازم برای حوادث طبیعی همچون زلزله و سیل، فرصت‌ها تبدیل به تهدید می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان با اشاره به اینکه راه حفظ کشور از حملات بیگانگان، شناسایی و مقابله با تهدیدات آن‌ها است، گفت: باید برای مقابله با تهدیدات، ساختارها و ساز و کارهای لازم را ایجاد کنیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵:۱۸ دیده شده : ۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها