freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کارشناسان دانشگاه سالفورد در منچستر کشور انگلستان در یک پژوهش دریافتند که داخل خودروهای سواری 55 درصد آلوده‌تر از صفحه کلید کامپیوتر یا صفحات لمسی تبلت و تلفن همراه است. بر اساس نتایج این تحقیق، انواع میکروب ها و باکتری های زنده مرگبار درون خودروها وجود دارند.

کارشناسان با بررسی و نمونه برداری تنها از کنار ترمز دستی خودروهای مورد آزمایش بیش از 200 نوع باکتری مختلف از جمله MRSA را شناسایی کرده اند که خطری بالقوه برای سلامت انسان ها محسوب می‌شوند و همه ساله تعداد زیادی از مردم جان خود را بر اثر بیماری های ناشی از این باکتری از دست می دهند.

اکثر افراد تنها به ظاهر ماشین اهمیت می‌دهند و بر این باورند تمیزی شیشه ها و برق زدن چراغ ها برای ماشین کافی است و هیچ توجهی به آلودگی های پنهان داخل خودروی خود ندارند.

کارشناسان اعتقاد دارند یکی از دلایل وجود آلودگی داخل خودروها غذا یا تنقلاتی است که مسافران می خورند و تکه های هر چند کوچک آن در ماشین روی صندلی ها یا کنار ترمز دستی و دنده باقی می ماند و محل رشد انواع عوامل بیماری‌زا می شود.

این میکروب ها خطری جدی برای سلامت زنان باردار، افراد سالمند، خردسالان و نوزادان محسوب می‌شوند.

کارشناسان برای حفظ سلامتی و اجتناب از ابتلا به انواع بیماری های مزمن به افراد توصیه می کنند تا حد امکان از خوردن مواد غذایی و تنقلات در ماشین خودداری کنند و یا در صورت مصرف حتماً خودرو را تمیز و داخل آن را با جاروبرقی پاک کنند.

استفاده از خوشبو کننده های آنتی باکتریال در خودرو، شستشو و نظافت مرتب روکش صندلی ها و قرار دادن خودرو گاهی اوقات در مجاورت نور خورشید برای نابود کردن میکروب ها و باکتری ها می تواند مفید باشد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۰:۲۰ دیده شده : ۴۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها