freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا منطقه همدان، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان امروز (پنجشنبه) در مراسم چهلمین سالروز شهادت شهید محمدرضا الوانی، از شهدای مدافع حرم در مسجد مهدیه شهر همدان بیان کرد: شهید همدانی و شهدای مدافع حرم باعث افتخار کشور، عالم اسلام و انقلاب هستند و شهادت توفیق بزرگی است که نصیب شهید همدانی و ۱۰ شهید دیگر مدافع حرم استان شد.

وی اظهار کرد: برقراری حکومت اسلامی در طول تاریخ اسلام و حتی تاریخ بشریت آرزوی تمام انبیای الهی، پیامبران، علما بزرگ و تمامی رهبران دینی بوده که بسیاری از آنان با این آرزو از دنیا رفتند. البته استکبار جهانی و مستکبران عالم در طول تاریخ همواره در مقابل ائمه هدی ایستادند و نگذاشتند تا شرایط لازم برای این حکومت ایجاد شود.

پورجمشیدیان با بیان این که نظام شیعی تنها نظام عبادی نیست که افراد را به عبادت و نماز در گوشه مساجد سفارش کند بلکه نظامی سیاسی است و سیاست جزو احکام آن است، تصریح کرد: امام خمینی (ره) به برکت حضور خود، مدیریت و شرایطی که در عالم اسلام فراهم شد توانستند این آرزوی بزرگ را محقق کنند که این موجب افتخار ما است البته امام (ره) در این راه تنها نبودند بلکه تمام آحاد جامعه و اقشار چه زن و چه مرد در این صحنه حضور پیدا کردند و موجب پیروزی و تثبیت نظام شدند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه افزود: در این میان حضور بعضی افراد بسیار متفاوت بود؛ به طوری که این افراد جان، مال، خانواده و فرزندشان را در طبق اخلاص و راه آرمان‌های انقلاب گذاشته بودند و نگاهشان به آن مادی نبود.

پورجمشیدیان عنوان کرد: این افراد برای تحقق آرمان‌های انقلاب همه تلاشی کردند و بعد از امام (ره) نیز برای زنده نگهداشتن فرامین مقام معظم رهبری قدم گذاشتند که شهدا از همین دسته جوانمردان بودند و هنگامی که لباس سپاه را بر تن کردند، عهد بستند با تمام وجود در خدمت سپاه و انقلاب باشند. ‌

وی تصریح کرد: شهید الوانی با توجه به هوش و استعدادی که داشت، اگر در هر زمینه‌ای وارد می‌شد می‌توانست موفق شود؛ چرا که او کسی بود که در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانست تمام مدارج نظامی را طی کند و از مدیران موفق سپاه شود؛ بنابراین چنین فردی در تمام زمینه‌ها می‌توانست موفق باشد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری درباره شهدای مدافع حرم و خانواده‌هایشان اظهار کرد: همین شهدا باعث شده‌اند که در شهرهای مرزی ما امنیت ایجاد شود؛ به طوری که اگر به چندین سال پیش برگردیم، می‌بینیم ما در شهری در کردستان حتی در روز نمی‌شد قدم بزنیم اما الان حتی در شب نیز به راحتی می‌توان در کوچه‌های این شهر قدم زد که این را مدیون شهدا هستیم.

پورجمشیدیان خاطرنشان کرد: مردم استان شهید الوانی را تازه می‌شناسند؛ چرا که این شهید بزرگوار به دنبال دنیا نبود و در بین مردم همدان گمنام است؛ در حالی که به برکت این شهدا و شهید الوانی‌ها ما در سراسر کشور امنیت داریم.

وی عنوان کرد: اگر مدافعان حرم نبودند، چیزی از حرم عمه سادات باقی نمی‌ماند؛ به طوری که سه سال پیش وقتی داعش شهر دمشق را گرفته بود، کسی جرأت نمی‌کرد، وارد شهر و حرم شود، همه فرار کرده بودند و یک لحظه صدای رگبار گلوله قطع نمی‌شد اما همین بچه‌های شیعه در مقابل دشمن سینه سپر کردند تا نگذارند بار دیگر به اهل بیت (ع) جسارت شود.

پورجمشیدیان گفت: متأسفانه شهدای مدافع حرم همان گونه که غریب هستند، در کشور خودشان هم مظلوم هستند. پول و زندگی مادی یکی از تهمت‌هایی است که به این شهدا نسبت می دهند. چطور می‌شود جانفشانی کسی که از فرزند یک سال و نیمه خود که بعد از سال‌ها خداوند به او هدیه کرده، به خاطر پول گذشته باشد. این را با کدام مادیات می‌توان مقایسه کرد؟ بنابراین این تهمت‌های ناروا از مظلومیت آنها است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه یادآور شد: ما به تمام شهدای مدافع حرم به خاطر امنیتی که برای ما ایجاد کرده‌اند مدیون هستیم و در روز قیامت باید در مقابل آنها و انقلاب جواب پس دهیم و بنا بر این باید به گونه‌ای رفتار کنیم که شرمنده شهدا نشویم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵:۹ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۷
  • تعداد حاضران : ۱۱۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها